Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szülők! Ti mivel szankcionál(n...

Szülők! Ti mivel szankcionál(ná)tok, ha a gyerek megbukik év végén?

Figyelt kérdés
A 16 éves fiam fizikából és matematikából bukni fog. Hiába mondtuk neki, hogy tanuljon, nem foglalkozott vele és megvan az "eredménye". Ami idáig biztos, az a zsebpénz megvonás, nyári munka, szobafogság, a barátaitól való teljes eltiltás. Ti mivel büntetnétek még ilyen esetben?
2022. jún. 6. 18:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
59%

Telefon, számítógép, tv korlátozás.

Tanulni kötelezően x időnként.

Zsebpénz csökkentés, nyári munka.


De a barátoktól TELJES eltiltast nem javaslom. Szankcionálni lehet, de ha teljesen eltiltod csak ellened fordul. Miért akarod, hogy magába forduljon?

2022. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
73%

Semmi olyan hülyeséggel mint amiket leírtál.


Ne büntesd hanem segíts neki.

2022. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
92%
1-es, a nyári munkát pont nem javaslom. Nyáron tanuljon csak a pótvizsgára, hogy legalább azon átmenjen.
2022. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
81%

Nem büntetném, inkább motiválnám.

Amikor az én gyermekemnek volt nem tanulós időszaka, elvittem luxus autó kiállításra (szereti az autókat), sokat beszélgettünk gazdag ismert üzletemberekről, utána olvastunk az életüknek stb...

Ez hatásos volt, hamar talált magának egy célt (nem lett belőle semmi, de az iskola végéig kitartott), amiért újra elkezdett tanulni.

2022. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
29%

Csak tippeket írtam. Az en gyerekem még csak 2es sem kapott 🤷‍♀️


1#

2022. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel csak meg fog teged utalni.


Ahogy a tobbiek irjak: motivalnam, beszelgetnek vele, kozos program, kulontanar.


Nincs vilagvege a potvizsgabol meg fel lehet jonni barhova. A kapcsolatotokat viszont szetvaghatja. A gyereknek ilyenkor van rad a legnagyobb szuksege.

2022. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Beszélgettem vele én is és az apja is. Elmagyaráztuk neki, hogy nem szeretnie kell ezeket a tantárgyakat, hanem leülni és megtanulni. Nem foglalkozott vele. Pedig csak azt kértük, hogy tanuljon. Ha nem tanul, akkor a nyáron menjen el dolgozni és tapasztalja meg azt, hogy miért is kell tanulnia.
2022. jún. 6. 19:22
 8/71 anonim ***** válasza:
78%

7

Elmagyaráztad neki amit nem ért?

2022. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
69%
Amit az 1. írt, talán a nyári munka nem, ha a tanulás rovására menne. A zsebpénzt esetleg magántanárra fordítani, ha egyedül nem menne.
2022. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
66%
Ezt idomításnak hívnám, csak hogy a gyereked nem egy cirkuszi majom, hanem ember gyerek. Te idomár akarsz lenni, vagy jó szülő? Attól hogy bezárod a gyereket négy fal közé, megvonod tőle a zsebpénzt de azért dolgozni küldöd és hogy megvonod tőle a szociális életet szerinted mennyire segít a tanulmányain? Ha ilyen sz@rul ment neki ez a két tárgy miért nem küldted el korrepetálásra?
2022. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!