Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus csecsemő korban?

Autizmus csecsemő korban?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos lesz a napokban. Az első 4 hétben egyáltalán nem sírt, de most is csak éppen dünnyög ha kell neki valami.

Egyáltalán nem figyel az őt körülvevőkre, de a játékaira.

Ha letesszük csak "úgy" ott marad, se keze, se lába nem nagyon jár. A védőnő 2 hetente jön és hasra fektetette, de elborult egyből, egyáltalán nem tudja tartani a fejét.

Mindenki azt mondja hogy ezek mind az autizmus legkorábbi jelei.

Aki autista gyermeket nevel leírná a csecsemőkori tapasztalatait.


2022. júl. 31. 18:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*a játékaira sem
2022. júl. 31. 18:09
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Milyen mindenki mondja ezt ???

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️


Nemertem a mai nok miert pont az autizmustol felnek?

Mert pont ugyanannyi esely van ra, hogy rakos lesz, vagy egyeb fogyatekkal elo, vagy akarmi.

2022. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
😂😂😂
2022. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Hall? Lát? Ideggyógyász látta már?
2022. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém autista, igaz, csak enyhén, és lassan felnőtt. Az első fél évet végigordította, ami a csövön kifért, hányásig, lilulásig bírta fokozni.

A mozgása az átlagnál gyorsabban fejlődött.

2022. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem autizmusra utal, hanem izomtónuszavarra. 🤦

Vidd neurológushoz, majd az általa javasolt gyógytornára.

2022. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Lányom érintett és ő pont hogy üvöltött, később hisztizett kb hányásig. A mozgásfejlődése gyors volt, kúszott/mászott, 10 hónaposan már szaladt.

A beszéd indult be nagyon nehezen és a pelus elhagyás.

2022. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
A legkisebb fiamnak van idegrendszeri éretlensége, ő volt ilyen feltűnően csendes baba.
2022. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

Autizmus csecsemő korban?

Ez ugyanolyan kérdés, mint ez:

Járni nem tudás csecsemő korban?


Kedves kérdező, az autizmus tünetegyeüttest reálisan diagnosztizálni kb 2 és fél éves kortól lehet. Két évesen legfeljebb a súlyos formáját van esély, a Kanner-t, amely tizezerből egy gyermek, vagy még ritkább.


---------------------


Az autizmus spektrumzavar (ami egy tünetegyüttes, több bizonyos tünet együttes fennállása esetén van esély kimondani)


24 hónapos korig életkori sajátosság, így 24 hós kor előtt ÖNMAGÁBAN SEMMI BAJT NEM jelentenek az autisztikus tünetek.


Ugyanis vannak autisztikus tünetek, 24 hós korig biztosan, mindenkinél! Ami teljesen normális.


Épp úgy, mint 10 hónapos korig a járni nem tudás: az is életkori sajátosság, önamgában semmi bajt nem jelent.


Ha pl a 3 éves gyereked még nem tudja vezetni a háztartást, az is normális, életkori sajátosság. De ha egy felnőtt nem tudja... hajjaj... :)

(Ha nem akarja egy felnőtt, vezetni a háztartását, az más tészta! Mákostészta. ;-) De ha nem is képes rá...)


----------------------


Légyszíves, pontozzatok le ismét! Kösssszeee!! :-D

Ugyanis nem láttam még gyereket (állítólag), sem az összes pedagógiai szakszoglálatos, se az összes óvónő! És az összes óvónő hozzá nem értő! Nem én mondtam, gyakorikérdéseken egy igen kedves hozzászóló állítja, idézem:


---------------------


"[...]Ismersz óvónőket? Annyira nem kompetensek semmiben, hogy szinte az embernek fáj, ehhez például közök nincs, mivel csak gyanú, ráadásul ki tudja, milyen a kapcsolata a gyerekkel(már ha van 20+ gyerek közt bármilyen), és miről beszélsz, szakszolgálat??? voltál már ott?? Mi köze ennek az egészhez? Sérült/problémás gyerekek iskoláztatásáért felelősek, és kb bárkit felvesznek, mert éhbérért dolgoznak(szr rendszer), és annyira túlzsófoltak, hogy pár perc jut csak a gyerekre, az is inkább a szülővel beszélgetést foglalja magába. Annyira süt, hogy csak papíron láttál gyereket[...]"


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


júl. 27. 22:01


Az idézett válasz közel 100%-ra fel lett pontozva,

a nevelési kérdésekben bizonytalan szülők "áldozatos megsegítésére". Érvelés nélküli válasz mintapéldánya, monthatni díszpinty, szinte 100%-ra felpontozva, amikor szakmai válaszra reagált, utóbbit nullára pontozva.


KÖSZÖNJÜK, EMESE. :) Segítsd továbbra is aza aggódó szülőket a pocskondiázásoddal, lepontozásaiddal, és érveid hiánya által is! Vagy inkább mégse...? Ne mááá... :))


---------------------


De ha nem megint bandában és hackerekkel pontoznak engem nullára egy percen belül, mint múltkor, akkor inkább mégse. :-)


A kérdezőt fel lehet pontozni? Én szeretném! Úgy gondolom, jó kérdést tett fel. Tanulságos.

2022. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%

Még én vagyok. Szeretném továbbá, sőt, hőn vágyom rá, ha az idézett, minden magyarországi szakszolgálatost és óvónőt alázó tisztelt illető is, netán mások is,

megint kiforgatnák a szavaimat és a számba adnának olyat tartalmat / értelmezést, amit nem írtam.

Azért, hogy a szakmai, gyakorlati tapasztalataimból eredő válaszaim ismét elbizonytalaníthassák a kedves aggódó szülőket, a lepontozók, öntudatlanul vihogók, kárörvendők és kötözködők által. Hálásan köszönöm. :))

2022. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!