Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén problémás gyerek...

Enyhén problémás gyerek esetén melyik a jobb nevelési módszer?

Figyelt kérdés

Inkább ráhagyni és hagyni amit akar, vagy szigorúan (akár ordítással, veréssel is) megnevelni, fenyíteni a gyereket?

Konkrétan eléggé akaratos, és ha nem úgy van ahogy ő akarja simán nekünk is ugrik, meg hisztizik. Én vagyok az apa, ráhagynék sokmindent (bár volt már hogy kapott tőlem is). Anyja elég sokat ordít vele, és szigorúan próbálja kezelni. Pl. egyszerű példa rendet rakni az istenért sem akar, ekkor sok kiabálás, fenyegetés van, de általában ekkor sem rak rendet, pedig nem lenne egy nagy dolog. pl. jutalmazás beígérése esetén sem csinálja. 5 éves fiú

Valaki akinek saját tapasztalata van? :) Pl. aki sokmindent ráhagyott, mi lett végül a gyerekből?


2023. márc. 28. 13:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20-as, szerintem ez teljesen rendben van.

Én is azt mondom: az egyedül öltözést lehet gyakorolni hétvégén. Hét közben meg az a cél, hogy ne tökörészéssel menjen el a reggel. Reggelizni úgysem tud a szülő a gyereke helyett, de öltöztetni legalább igen.

2023. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

😅 Nem azt várom hogy egyedül öltözzön. Azt várom el h ne szaladjon el a bugyi és a trikó között. Vagy ne verje magát a földhöz h "nem akararoooommmm"

Tudom most mindenki azt mondja h "hát előbb kellett volna erre nevelni", de az ikertesójával nincs ilyen gond. És hát pont ugyan úgy nevelem őket

2023. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22, szerintem ezt csak megvárni lehet, míg kinövi. Azt gondolom, hogy ha ordibálnál vele vagy megvernéd, lehet, hogy jobban hallgatna rád egy darabig, csak hosszú távon kárt csinálsz vele.


Én a másfél évessel szoktam úgy járni, hogy mondom neki, kimegyünk az udvarra, erre úgy bepörög, föl-alá rohangál és képtelenség felöltöztetni.

2023. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az ikrekre van tippem: a szófogadó legyen a második. Lehet csak a különbözőségért megy a harc.
2023. ápr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!