Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén problémás gyerek...

Enyhén problémás gyerek esetén melyik a jobb nevelési módszer?

Figyelt kérdés

Inkább ráhagyni és hagyni amit akar, vagy szigorúan (akár ordítással, veréssel is) megnevelni, fenyíteni a gyereket?

Konkrétan eléggé akaratos, és ha nem úgy van ahogy ő akarja simán nekünk is ugrik, meg hisztizik. Én vagyok az apa, ráhagynék sokmindent (bár volt már hogy kapott tőlem is). Anyja elég sokat ordít vele, és szigorúan próbálja kezelni. Pl. egyszerű példa rendet rakni az istenért sem akar, ekkor sok kiabálás, fenyegetés van, de általában ekkor sem rak rendet, pedig nem lenne egy nagy dolog. pl. jutalmazás beígérése esetén sem csinálja. 5 éves fiú

Valaki akinek saját tapasztalata van? :) Pl. aki sokmindent ráhagyott, mi lett végül a gyerekből?


2023. márc. 28. 13:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Szigorúan és főleg követlezetesen. Nem verés és ordítás, ezek önmagában nem fegyelmezési eszközök. De meg kell húzni a határokat és büntetni, ha átlépte. Addig hisztizni és üvölteni fog, ha azt látja, hogy egy idő után eléri vele azt, hogy nem kell megcsinálni, amit kértek.
2023. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Ok, de akire ráhagyják a hisztit, összepakol mindig helyette a szülő, megengednek sokmindent, abból tényleg jó eséllyel bűnöző lesz ha felnő? :)

Vagy lehet abból is "normális" ember?

2023. márc. 28. 14:11
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az erős túlzás hogy bűnöző lesz, de nem lehet mindent ráhagyni a gyerekre. Nevelni kellene, nem pedig ráhagyni mindent aztán hadd nőjön mint a fű.
2023. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Egy 5 éves kisgyerekről van szó, egy ekkora gyerekkel együtt kell rendet rakni eleinte,meg kell beszélni Vele,hogy ne legyen szanaszét max kétféle játék, de lefekvés előtt tegye a helyére. Nem.rögtön büntetni kell, meg orditani,plane nem megverni..

Azért ilyen mert érzi,hogy feszúltek vagytok és azt hiszi az agresszió csak a megoldás. Nálunk pl jobban bejön,hogy előbb rendrakás utána lehet mesét nezni,vagy utqna megyünk ki a játszótérre,utána jön az esti mese, a fürdés stb. A következetesség a legfontosabb, zsarolás,üvöltés,verés nem gyereknevelési eszköz hanem gyerekidomítási eszköz, amúgy q kiabálás nálunk is előfordul ha elszakad a cérna, mondjuk nálunk a testvéri veszekedések miatt, és már nagyobbak. Legyenek határok mindenképpen,emellett példát mutassatok,mert azt másolja.

2023. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt,hogy ne hagyjatok rá mindent,nevelni kell, csak az eszköz nem mindegy,ha egeszséges lelkületű embert akarsz belőle nevelni.
2023. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Keressetek magatoknak egy szakembert, aki segit es megfelelo eszkozoket ad a kezetekbe a gyerekneveleshez.


A veres es orditas nem eszkoz, de magad is latod, hogy nem mukodik! A rahagyas se megoldas...

Nem szegyen segitseget kerni.

2023. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Egyik sem. Következetesen kell nevelni, ha egyszer nemet mondtál, akkor tartani magad hozzá, de nem verni, vagy ordítani vele, ha újra meg újra próbálkozik. Határozottan, de nyugodt hangon keretek állítani, és elmagyarázni neki minél rövidebben a szabályokat.


Én a ráhagyós típus voltam, és sokszor még sajnos most is elkövetem ezt a hibát, bár már sokat fejlődtem. Szerintem a verésnél meg az ordítozásnál ugyan még mindig jobb, átmenetileg legalábbis, bár ha meg azt nézzük, hogy meg kell tanulnia másokkal együttélni, különben a kapcsolatai fogják a kárát látni felnőttként is, akkor nem biztos, hogy ez jobb az ordítozásnál.


Két gyerekem van, 7 és 3,5 évesek. Nem egyszerű, sok pozitív fegyelmezés-játékos nevelés könyvet olvastam, meg a következetes nevelésről, hogy legyenek eszközeim. A Babyhavior-mesék is nagyon jók.

2023. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%
Verni,meg ordítani semmiképpen sem kellene Nyilván mindent ráhagyni sem,de nekem úgy tűnik a leírásból,hogy irreális elvárasok vannak.Egyedül 5 éves nem nagyon fog elpakolni.Nálunk a 10 évesre is többször kell rászólni,és ha nem figyelnék, akkor oltári kupi lenne a szobájában, magától nem csinálja meg.Pedig azért érzed a különbséget,hogy dupla annyi idős.Ovis,kisiskolás korban ezeket együtt csináltuk,soha nem egyedül szedte össze a cuccait.A pakolás ha jobban belegondolunk neked se jó buli,csak muszáj megcsinálni.
2023. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem elég szófogadó a gyerekem, de engem is érdekelne hogy mit kell olyankor tenni ha egyszerűen nem hajlandó pakolni?

Egy konkrét szitura keresek megoldást sógornőmnek. A delikvens 3 éves

Tegyük fel a gyerkőcnek szól anya h pakoljon.Semmi

szól megint. Semmi

Oda hívja hogy pakoljanak együtt. Anya szedi össze a gyerek meg csak ott ül, de nem mozdul.

Ebben a helyzetben mit kell tenni?


Az igazság az h nem tudok neki tanácsot adni, mert nem voltam ilyen szituban.

Írta valaki h vannak eszközei. Mik azok?


Bocsi hogy ide pofátlankodtam

2023. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%

Nos, egy gyerekre akkor tudsz hatni, akkor hallgat rád, ha jó köztetek a kapcsolat, kötődik hozzád. Akkor természetes módon felnéz rád, követni akár, meg akar neked felelni.


Ezt a kötődést rombolja, ha kiabálsz, megvered, megszégyeníted stb. Eleinte működik, mert megijed, hogy elveszti azt, aki neki a biztos pont. De hosszú távon nem.


A leírt esetben az elvárások is irreálisnak tűnnek, segíteni kell az elpakolásban.


Nagyobb gyereknél màr lehet azt szerintem, hogy 8-kor szólsz, hogy ami fél 9-kor kinn van, azt 2 hétre elteszed.

2023. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!