Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Keresek olyan szülőket akinek...

Keresek olyan szülőket akinek a gyermeke F 9880 kódot kapott?

Figyelt kérdés

Adhd- kivizsgáláson voltunk.


Mutat is tipikus Adhd-tüneteket, de közel sem annyit és annyira intenzíven, hogy kódot kapjon.


Helyette Egyéb, rendszerint gyermekkorban vagy

serdülőkorban kezdödö meghatározott viselkedés

és emocionális zavarra kapott diagnózist.


Érdekelne akinek a gyermeke szintén ezt kapta a későbbiekben hogyan alakul a viselkedése, hogyan megy az iskola, igazából bármi érdekelne.



2023. jún. 12. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, nekünk nem ez a kódunk. De vannak facebook csoportok erre vonatkozóan, ahol hitelesebb választ és segítséget fogsz kapni, mint itt, ahol mindenféle névtelen vandál írogat.

Csak egy tipp. Tapasztalatból mondom, jó szándékkal.

2023. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom. ☺️

Igazából megpróbálok minél több információt kapni. Mert azonkívül, hogy vigyem a gyerekem pszichológushoz nem tudtak semmi mást mondani 🫤

2023. jún. 12. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én ilyen gyerek voltak. Azt kívánom bár komolyabban vették volna a problémámat. Mindenbe belekezdtem - legyen az nyelv, iskola, stb. - de semmit nem fejeztem. Egész nap kattog az agyam. Szélsőségesen változik a véleményem mindenről és mindenkiről és az érdeklődési köröm is. Benyugtatózva alszok, hogy ne cikázzanak annyit a gondolataim. Egy enyhe adhd is meg tudja keseríteni az ember életét. Rengeteg dologban. Nem szabad félvállról venni.
2023. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy toporgunk. Abba nem mennék bele, hogy a rendszer mennyire szar... De legyen annyi elég,hogy nagyon kiakadtam az adhd- kivizsgáláson. Mi 1 rohadt évet vártunk, hogy bejussunk a gyermek pszichiàtria, aki velünk volt kisfiú meg csak pár hetet várt.. 🥴🤬


Nagyon elvagyok keseredve és lassan már teljesen kikészülve is. Nagyon nehéz minden napjaink vannak. Jelenleg már ott tartunk, hogy az egész napunk egybefüggő kő kemény dac és hiszti 5 évesen.

3 gyermekünk van, ő a középső. Emellett beszédértési zavaros, kevert specifikus, szenzoros.. a nagy szintén beszédértési zavaros, iskolai képességek kevert zavarára van kódja. Neki még vissza van az adhd- kivizsgálás, szintén szenzoros.

Napirendünk van, következetesség keményen.

2023. jún. 12. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Hol voltatok ADHD vizsgálaton?
2023. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pécs
2023. jún. 12. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Az F98.8, figyelemzavar hiperaktívitás nélkül, amit írtál az a fő kategória, de ez a kód pontosan ezt jelenti, tehát a figyelemzavart diagnosztizálták nála.
2023. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ezzel is tisztában vagyok, hogy ehhez kapcsolódik. Ennyit már én is kibogarásztam.


Tehát van figyelem zavar, de még is fixálható a figyelme. Vannak felgyorsulásai mint a hiperaktívaknak, de még sem annyira markáns és nem is jellemző az egész napi viselkedésre.


Leginkább úgy érzem be se tudták sorolni.



A papíron is ez szerepel :


Egyéb, rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban kezdődő meghatározott viselkedés és emocionális zavar.



Jelenleg az egész napos hisztik a legnagyobb gondunk sok más egyéb mellett..

2023. jún. 12. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!