Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi neveletlen...

Miért van ennyi neveletlen gyerek ma?

Figyelt kérdés
dec. 28. 00:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Mert idegbetegek a szülők és ezt látod a gyerekeiken is.
dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is amit az #1 ír.

Plusz régen is így volt, csak nem volt téma..

dec. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Manapsàg nem tartjàk annyian terrorban a gyereküket. Neurodivergens gyerekeket egyre kevèsbè kènyszerìtik jobb helyen maszkolàsra. Dackorszakot nem verèssel kezelik. Sokat vannak otthonròl tàvol a gyerekek, utàna kitör belōlük a feszültsèg.
dec. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Divat lett a liberális nevelés, aminek hála kis vadállatokat nevelnek, de akkor se lehet rájuk szólni mert sérül a kis lelkük.


Unokanővérem szörnyetege 5 éves, a karácsonyi ebédnél nem ízlett neki a mama húslevese így beleköpött a tányérba, mikor kiakadtunk,még anyucinak állt feljebb, hogy de hát joga van megmondani ha nem ízlik. Megkértük, menjenek haza és ne is hozzák többet.

dec. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Vélemenyémem (!!én véleményem!!) szerint a liberális nevelés vagy mi a fene tök jó, csak azt felejtik el a nagy szabadelvű szülők, hogy attól még a gyereknek korlátoknak KELL(ene) szabni. Mert attól a gyereknek is kialakul a biztonságérzete. Tök normális ha a gyerek feszegeti a határokat, de csak akkor ha vannak határok. Sokan szerintem itt rontják el, és "labilis" lesz a gyerek. Amiket énnlátok a környezetemben, ott vagy belesz@rnak a szülők hogy ne kelljen foglalkozni a gyerekkel, vagy kiskirályoknak nevelik őket, vagy amit fentebb említettem, nagyon liberális ősanyák, aztán minden megvan engedve. Plusz sok olyat látok aki konkrétan fél a saját gyerekétől.. Csak ezt a gyerek szívja meg hosszútávon. És ezeknek az eredménye a vadállat gyerek.

Nálunk pl megmondtam az enyémeknek (6 évesek) hogy tombolni lehet a játszótéren, a játszóházban, az erdei sétáinkon, de az óvódai/sport öltözőben márpedig nem viselkednek úgy mint az állatok. Mindennek megvan a helye.

A lányomnak kirakok két lehetőséget hogy válasszon mit akar felvenni hogy a döntés az övé legyen ha akarja, de ha mínusz 5 fokban harisnyával venne fel szép ruhát, akkor fél napig hisztizhetne, akkor sem vehetné azt fel.

És nekem pl még így is rohadt nehéz, mert nem ikrekre vagyok kalibrálva szerintem, csak egy gyerekes szülőnek. De ezt dobta a gép. És nem egy tuja gyerek egyik sem, tépem a hajam néha. De a szabályokból akkor sem engedek. Képzelem mi lenne ha megtenném..

dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

A szülők félnek a gyerektől és attól, hogy mások xaranyának, apának tartják őket. Amelyik tanítja a helyes viselkedését a gyereknek, az is duruzsol meg fuvolázik neki, egy erélyes rászólást nem hallani. A problémás gyerekek esetében pedig sokan nem akarják elhinni, hogy az ő gyerekük problémás, inkább elkönyvelik "elevennek", és megfosztják őket a korai szakszerű segítségtől, kivéve persze az egyértelmű súlyos eseteket.

Nem azt mondom, hogy őrmesternek kell lenni, de a nevelésnek alkalmazkodni kell a gyerek személyiségéhez. Vannak olyan viráglelkű gyerekek, akiknek tényleg elég a duruzsolás, de van olyan erős személyiségű gyerek, aki csak az erőfölényből ért (természetesen nem verésre gondolok), de van, amelyiknek nem elég a "jaj, Bubuka, ne szaladj ki a kocsi elé", hanem el kell kapni a karját. Mondjuk a legtöbb szülő vészhelyzetben szerencsére el is kapja, de az már nem jut el a tudatukig hogy pont ezt kellene csinálni akkor is, amikor a gyerek fékevesztetten rohangál az étteremben vagy az áruházban. És nem mosolyogni, hogy jaj, gyerek, csak eleven, hadd szaladgáljon, üvöltsön, dobálózzon, milyen cuki! Ja, nem.

dec. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Mert a szüleik így (nem) nevelik őket
dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Mert nagyot változott a nevelési elv, sokkal liberálisabb lett egyrészt, másrészt a szülő nem tud vagy nem is akar nevelni.
dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg nincs igazatok.

Általában azok vélekednek így, akiknek nincs gyereke, aztán meglát egy hisztiző gyereket az utcán a tanácstalan szülőkkel, aztán jön ez a vélemény: "ja, hát félnek rászólni a gyerekre."

Én számtalanszor voltam így, és elég kellemetlen a helyzet. Ha rászólsz, finoman, nyilván nem használ. Ha ráordítasz, vagy netalán megpofozod nyilvános helyen, akkor meg azért szólnak meg.

Nyilván vannak extrém helyzetek, nem vitás. Az én gyerekem pl. nem köpött bele a mama levesébe soha, nem tűrném az ilyen viselkedést. Ennek ellenére én is kaptam mindig az ívet a rokonoktól, hogy neveletlenek a gyerekeim.

Régen valóban félelemben tartották a gyerekeket leginkább testi fenyítéssel. Ma már ez nem divat.

De ha megnézitek a középkori iratokat, akkor már ott is arról panaszkodnak az öregek, hogy milyen neveletlenek a fiatalok, és te jó ég, mi lesz így a jövőben. Szóval ez az idősebbek általános vélekedése a fiatalabbakról. Rólunk pont ugyanezt mondták az öregek. Mert már elfelejtették, hogy milyen volt, amikor ők voltak gyerekek, vagy amikor nekik voltak kicsi gyerekeik.

Életkori sajátosság, és ma már valóban divat a liberális nevelés, szóval mások előtt senki nem áll neki ordibálni a gyerekével. De azt nem tudhatod, hogy otthon a négy fal között hogy nevelik. Kretének meg mindig is voltak, 20-30-50 évvel ezelőtt is.

dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

9es, az a gyerek ,aki a nyílt utcán nekiáll hisztizni meg rudgdosni a másikat, nem hiszem hogy otthon, a négy fal között szigorú nevelést kapna.


És nem kell ráordítani, meg megverni nyilvános helyen, én olyankor kiviszem a helyzetből, igen, volt hogy hagytunk ott a boltban mindent, visszapakoltuk szépen azt amit ő választott és eljöttünk. Apuka később visszament persze sűrű bocsánatkérések közepette. Párszor megcsináltuk utána már elég volt megemlíteni. Most 5 éves. Ha vendégségben nem fogad szót, rongál, akkor rászólok elmondom ha nem hagyja abba azonnal megyünk haza. Kétszer rászólok, elmondom ,harmadiknál megfogom, megyünk, akkor is ha visít.

dec. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!