Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi neveletlen...

Miért van ennyi neveletlen gyerek ma?

Figyelt kérdés
dec. 28. 00:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%
20-as, ez a kommented bebizonyította, hogy hiába is tépjük itt neked a szánkat. Eléggé egysíkúan látod a dolgokat.
dec. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Anno Domine nekem azt válaszolták a kérdésemre, hogy mikor kell elkezdeni nevelni egy gyereket? A válasz 20 évvel a születése előtt az anyján. :)

Szóval, ha nemveletlenek a gyerekek, akkor MI nem neveltük meg őket.

Mert fontosabb volt a munkánk, az "énidőnk", a kényelmünk.

Nem csak rájuk hagytunk mindent, hanem ők vezették a családot.

De nagy veszteségnek gondolom az apai típusú szeretet megszűnését a családokban (Erik From:A szeretet művészete). Az anyai típusú szeretet túl lágy, túl megengedő, túl elvtelen - de természetesen erre is nagy szükség van a gyerek harmónikus fejlődéséhez.

dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
Adhd-s a gyerekem. Ha agyonütöm se lesz soha kisangyal. A másik gyerekem helyette is az ugyanolyan neveléssel. Miket gondolhatnak rólunk 🤔 Ennél szigorúbb lennék velük, valószínűleg már a gyámügyet ránk küldenék... De a csodás kommenteddel mindent elmondtál magadról, neked értelme sincs bármit mondani, anyád gondolom nem vert eleget, hogy még itt írkálsz hülyeséget.
dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
85%
Itt mondenki olyan okos és minta gyereke van. Közbe látom körülöttem mintld egy állat. 6 évesen elvitte a gyereket a fordászhoz az meg akkora balhét csapott mintha maugli lenne és soha nemvágták volna le akislegény haját. Köszönni nem bir soha senkinek és anyuka apuka ráhagyja mert jólvanazugy. Mellesleg anyuka egy taszaj paraszt aki férekur, a gyereknek meg odaadja reggeltől estig a telefont laptopot csak kussoljon el. És hozzáteszem ő a mintaanyuka.
jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Senior Séf ***** válasza:
48%
Igen, kedves 19-es, olvastam Benjamin Spock könyvét, amikor az életemben aktuális volt a probléma, azaz 40 éve. Akkor még nem volt divat szidni, sőt mindenki bálványként imádta. Én akkor is, most is marhaságnak tartottam/tartom. Magamból indultam ki. Amilyen kezelhetetlen vadóc gyerek voltam, ha nem lebegett volna a fejem fölött néhány atyai pofon, aligha értem volna meg a felnőttkort. Később a három csemetém közül az egyik mindenben, ebben is rám hasonlított, s noha nekem jobban fájt, mint neki, néha le kellett akasztani egy sallert.
jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!