Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi neveletlen...

Miért van ennyi neveletlen gyerek ma?

Figyelt kérdés
dec. 28. 00:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

"Nem kell ráordítani, meg megverni nyilvános helyen, én olyankor kiviszem a helyzetből."

És ha megfogod és kiviszed, miközben ordít, szerinted a nézőközönség mit fog gondolni rólad? Ez is erőszaknak hat ám a külső szemlélő szemével.


Az én gyerekem úgy tud ordítani, és hisztizni, hogy megnézném én, hogy szép szerével hogyan viszed ki a helyzetből.

Lefekszik és úgy ordít, és rúgkapál.

Egyszer voltunk családi napon vele. Mondtam neki, hogy lufibohóc, arcfestés? Nem, őt nem érdekli. Tesó végigállta az 1 órás sort, mikor is megörültem, hogy megyünk haza. Erre a fiam közölte, hogy ja, mégis szeretne. Mondtam neki, ne haragudj, de nem fogom még egyszer kiállni az 1 órás sort, most már menjünk haza. Onnantól ismer minden ember az 1500 fős cégnél. Olyan balhé volt, olyat te még nem láttál. A férjemmel ketten alig tudtuk kivonszolni az épületből. Fél óra az út hazáig, végig ordította, majd otthon folytatta, aznap nem aludtunk, és még másnap is állt a bál, hogy menjünk vissza, mert ő arcfestést szeretne.

Story of my life. Kb. heti szinten voltak ilyen dolgai, igyekeztem aztán sehova nem menni vele, de volt, hogy muszáj volt. Ugyanezt eljátszotta persze a boltban is, számtalan alkalommal.

Szép dolog a bezzeganyaság, de azt is illene végiggondolni, hogy nem minden gyerek olyan könnyű eset, mint a tiéd.

Az enyém egyébként adhd-s, de ez egyébként nem kifogás, mert kb. minden negyedik gyerek az, még ha nem is diagnosztizálják. Szóval lehet itt mondogatni a szép gyermeknevelési elveket, csak tudod vannak olyan gyerekek, akiknél ezek nem működnek.

dec. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%

Előző, dettó :D

Enyémet vigye ki egy helyzetből, 3 nap múlva is még ugyanott tartunk vele 😂😂😂 5 éves

dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Avair2010 ***** válasza:
61%

Jó válaszokat látok fent, ahogy az is egy jó jel, ha ez kiakasztja a te figyelmedet is, mert akkor ezek szerint te se vagy vele kibékülve.

Az én válaszom az, hogy nem is érdekli a szülőket, ez pedig bőven elegendő hozzá. Szerintem tizből nyolc szülő azt se tudja, mennyire neveletlen a gyereke. Arra törekedj, hogy a te gyermekeid tiszteletet tanuljanak, mert az sokkal többet ér az életben, mint a szemtelenkedés! A tisztelettudó ember sokkal könnyebben épit fel maga köré egy normális életet.

dec. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%

Nevelni 3 módszerrel lehet:

- jutalmazással

- megbeszéléssel hogy értse mi a gond/elvárás

- félelem keltéssel/veréssel


Ez vonatkozik a kutyákra is, ha gyorsan tanul akkor kevés is elég. Nem kell a gyereket agyon verni, de egy gyereknek élete során legalább egy jó nagy apai bűdüs pofon jár. A jó gyereknek természetesen nincs rá szüksége. Kapni akkor kapjon valamit, ha valamit teljesítet, és nem akkor ha rámutat hogy az kell. Megkapod ha.... szokjon hozzá, ilyen az élet. Ha mindent megkap akkor csak nyugös, elhizott felnött lesz belőle, akinek 30 évesen sincs munkája és a család nyakán él miközben egész nap tolja a netet meg a facet.

dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

14# Nem értek egyet. Verés nélkül is lehet nevelni. Én soha nem ütöttem meg a gyerekemet, és elítélem azt, aki nevelési/büntető szándékkal megüti vagy megveri. Viszont elfogadom, hogy előfordul, hogy egy szülő kezéből kicsúszik egy pofon mondjuk egy szélsőséges helyzetben. De szándékosan nem szabad megüti a gyereket. Amíg kicsi, ki lehet használni az erőfölényt, sőt, ki kell használni, de nem büntető céllal, hanem azért, hogy kivonjuk a helyzetből, alkalmasint a veszélyből. Azzal sem értek egyet, amiket a gyereknevélés módszereiről írtál, alapvetően nem jutalmazással és büntetéssel kell nevelni, a megbeszélés rendben van. A jutalmazással olyan szinten érték egyet, hogy az főként pozitív megerősítés, dicséret legyen, de a jó viselkedésért/jegyekért ajándékok adása, vagy ha jól viselkedik a közértben, választhat valamit, szerintem káros, ha nem is annyira, mint a verés.

A nevelésnek a személyes példamutatáson, a megfelelő szokások kialakításán, következetességen kell alapulnia, ami még fontos, az a következmény: ne büntetés legyen a negatív visszacsatolás, hanem következmény, főleg, amikor értelmileg érett rá. Pl ha rossz jegyeket szerez fontos tantárgyakból, akkor nem a zsebpénzt tiltom le, nem a telefont veszem el, stb, hanem pl ellenőrzöm a tanulását, pl kikérdezem, ha kész a lecke, tudja mondjuk a szavakat, akkor jöhet a többi szabadidős elfoglaltság, azt már nem korlátozom. Fontos még a bizalom, hogy érezze, bármit elmondhat. Ha bajban van, segítségre számíthat, nem büntetésre.

dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
36%

11es, nálunk én vagyok a felnőtt, így ordíthat ahogy akar, megfogom és kézben kiviszem. Az meg kit érdekel mit gondol rólunk a többi ember? Odaadom nekik szívesen, lehet próbálkozni vele:-)


próbáltátok már kezeltetni a gyereketeket? Mert kb a gyerekek 3%-a ilyen akiknél komoly mentális gondok vannak. Normális gyerek nem üvölt napokig, ha meg igen akkor így járt, csak nyugodtan. Én rászólnék hogy hangosan, a gyerekgyűjtő gonosz manó még nem hallotta eléggé, még ne, tudja kit kell elvinni éjszaka, de ha így folytatja neki már nem kell reggelit csinálnom, hajrá:-D

dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
61%

"Én rászólnék hogy hangosan, a gyerekgyűjtő gonosz manó még nem hallotta eléggé, még ne, tudja kit kell elvinni éjszaka, de ha így folytatja neki már nem kell reggelit csinálnom, hajrá:-D"

Ha mentálisan beteg, ágybavizelő gyereket szeretnél, akkor ez jó módszer lehet.

Amúgy mint írtam adhd-s, szóval igen, próbáltuk kezeltetni. Évekig jártunk pszichológushoz, de ne gondold, hogy bármi olyan ötlettel előállt, amire magunktól nem gondoltunk volna.

14-15-ösnek: A gyerekek 4 éves korukig nem értik a "ha, akkor..." összefüggést.

Ha mondod neki, hogy kapsz egy csokit, ha megcsinálsz valamit, akkor ebből neki annyi jön le: blabla, kapsz egy csokit.

Ha nem kapja meg a csokit, akkor meg nem érti, hogy mi van.

Én nem kételkedem benne, hogy vannak neveletlen gyerekek, vannak. Régen is voltak.

Manapság viszont egyre több az idegrendszeri problémákkal küzdő gyerek, amit bár próbálnak tagadni, de kétségtelenül exponenciálisan nő a számuk.

Senki nem tudja, hogy mitől van ez, lehet, hogy azért, mert a nők már később szülnek, lehet a környezetszennyezés, a rohanó életmód. De ha meglátsz egy ordító gyereket az utcán, akkor nem kell azonnal ítélkezni, mert közel sem biztos, hogy ez azért van, mert a szülők nem tudnak, vagy nem akarnak gyereket nevelni. Megvan a maguk baja, és a rosszalló tekintetek meg a megjegyzések nem segítenek.

dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Senior Séf ***** válasza:
78%
Csókoltatom Benjamin Spockot.
dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
82%
18-as, ez nagy divat, őt szidni, de valóban el is olvastad a könyvét?
dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azért van ma ilyen mert nem verik el a feneküket.
dec. 30. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!