Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Csecsemő korban feltűnt...

Csecsemő korban feltűnt nektek, hogy a kicsi autista lehet? Mi volt az első jel ami erre utalt?

Figyelt kérdés
Tudom, ezer ilyen kérdés van, de elsősorban olyanok válaszára lennék kíváncsi, akiknek van tapasztalata standard gyerekekkel is, nem csak autikkal.

febr. 4. 17:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
60%
Csecsemökorban semmiféle tünete nincs, nem is lehet!
febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nálunk az első gyerekünk az, így nem. De amikor meglett a második, na akkor éreztem azt, hogy "hű, ez ilyen is lehet?", "valahogy nagyon más (normális), mint a tesó volt".

Ha fordított sorrendben születnek, akkor még ordítóbb lett volna a különbség, DE azt nem hiszem, hogy előbb diagnosztizálták volna, mert így is millió orvos diagnosztizálta félre, mire valaki képes volt kimondani.

febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
15%

Én Németo-ban kezdtem a terhességet. 11 héten már tudták hogy kisfiú, és a terhesgondozásokon nagyon sokszor elmondták hogy mindenképpen szedjem a folsavat, de nem indokolták meg.

Aztán itthon jártam már terhesgondozasra. A dokumentumokból kitűnt pl hogy "ferde magzatfekvés"-es. Ez már valami "elöjel volt.

Szedtem a folsavat stb.

38-39. Hetekben semmifele magzatmozgásokat nem éreztem. Aztán a kórházi ügyeletröl elhajtottak, mondván nincs most ügyeletes orvos, majd reggel..

Végüp normal szülés lett de aludt a baba, nem sírt fel.valamit csináltak vele így kiadott vmi nyavajgós hangot mint vmi kismacska és aludt tovább.

Meretben reflexekben mindent rendben találtak.

Hazajöttünk. Ahogy cseperedett ferde nyaktartást, majd C tartást vett fel egész testben. Jártunk dévény massázsra ott agyonkínozták(jelentve is lett a központban mert pl ferde nyaktartással tilos fájdalmat okozni), babaúszásra is jártunk később tsmt re is.

Ja és azt se nindta el a 4D ultrahangos sem mikor látszott hogy a köldökzsinór a nyakán van de nem szorosan. Ezt is a kórházi jelentésből tudtam meg szülés után hogy köldökzsinór egyszer a nyakon. Vagy ilyesmi leírása van.


De a vége ahol tartunk most, SNI-s, súlyos figyelemzavarok, tanulási nehézségek.

De az egész terhességem alatt egy orvos sem, egy terhesgondozó sem a magán UH-S sem mondott nekem semmit ami ijesztő lenne..pedig nem egy "jele" volt.

febr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

1, de lehet, csak épp minden tünet ugyanolyan eséllyel lehet normalis is, mivel a csecsemők, kisgyerekek az idegrendszer éretlensége miatt normális esetben is autisztikus tüneteket produkálnak. A különbség, hogy egy autista az idő múlásával is "fura marad" a korosztályához képest.

Ezért nem lehet túl fiatalon diagnosztizálni.

febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%

"sem mikor látszott hogy a köldökzsinór a nyakán van "

Helyesen jart el, ugyanis teljes normális hogy egy magzatnak időről időre a nyakan van a zsinór, ugyanis folyton mozognak.

febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
15%

5 csak épp egy rakat ilyen apróbb eltérés volt a nagykönyvtől ami eltér egy icipicit a normálistól. Aminek a gyümölcse az SNI.

Akkor egy súlyosabb pl autizmusnál még több eltèrés van.

febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
23%
Folyamatosan a nyakán volt nem alkalmanként. 36 hetesen voltam UH-n de még a szülési lapra is felkerült a köldökzsinór a nyakon "státusz".
febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
Kedved 3 as akkor nektek nem lett autista?
febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
25%
3as,mintha en irtam volna. Vegig ferde harant fekves,nah nem vegig de jo sokaig,.34.heten fordult be. De ferde orral szultett,2xnyakan a zsinor,percek multan sirt fel,jo lila volt. C tartasos csecsemo, devenyre kb 3x jutottunk el es jott a covid,de szepen helyrejott.az orra hamar kiegyenesedett. Alom baba volt. De 2 eves kor ota egy huligan. Uvolt, csapkod, dacol,verekszik,alig birunk vele. De nem tudom a ferde fekvesnek mi koze hozza. Unokahugom a vegeig igy fekudt es egy alom kisgyerek,csendes,halkszavu,aranyos tunderke :) a folsav a gerincvelo zarodashoz kell,ha jol tudom. En fekudtem is vegig,szoval nalunk a ferde fekves emiatt lehetett. Arra viszont senki sem figyelmeztetetg,h a magzat idegrrndszerenek szukseges az anyai mozgas,ringatas. En meg a 22.hettol a 38.ig fekudtem... mert ez a maniajuk a fektetes itthon es erzelmi zsarolas ment a korhazban is.
febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
6, nálunk semmiféle eltérés nem volt terhesen. Problémamentes terhességből született természetes úton. Minden tesztet megcsináltattunk, minden negatív volt.
febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!