Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Csecsemő korban feltűnt...

Csecsemő korban feltűnt nektek, hogy a kicsi autista lehet? Mi volt az első jel ami erre utalt?

Figyelt kérdés
Tudom, ezer ilyen kérdés van, de elsősorban olyanok válaszára lennék kíváncsi, akiknek van tapasztalata standard gyerekekkel is, nem csak autikkal.

febr. 4. 17:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
21%
A gerince is érdekes a fenekénél. A fenékrésze pl össze is forrt. Azzal sem foglalkoznak amúgy.
febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%
Tesóm fia. Nagyon sokáig semmi jele nem volt, amire ne lett volna bármilyen más magyarázat is, aztán akkor kezdték komolyan venni a tesóm aggodalmait, amikor 4,5 évesen még nem beszélt és nem volt szobatiszta.
febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
80%

ADHD-s, auti tünetekkel. (Meg èn is) Nagyon ritkàn sìrt, de akkor üvöltött, mint akit nyùznak. De egy èves koràig egy kezemen meg tudom szàmolni, hànyszor sìrt.

Nagyon gyorsan fejlődtek a nagymozgàsai- bàr ez inkàbb az ADHD-hoz kötődik. (Cserèbe a finommotorikàja nagyon-nagyon lassan fejlődött/fejlődik)

febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-6 hónaposnál még rendben van, hogy nem gügyög? Ilyen korban ránk kellene néznie?

A védőnő csak végig x-elget mindent, szerinte minden rendben, csak rémeket látok, de ezek nekem akkor is furcsák.

A mozgásfejlődése rendben van, sőt, előbbre jár, mint kellene. Konduktornál voltunk, ő várakozasra intett, hogy majd idővel kiderül.

Sírni ritkán sír, ha éhes, inkább a fejét tekergeti.

Nekem sajnos nincs jó viszonyítasi alapom, mert a tesók autik.

febr. 4. 18:29
 15/34 anonim ***** válasza:
71%
Csecsemő korban még felesleges "jeleket" keresgélni. Okkal csak 3 éves kortól diagnosztizálnak.
febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
72%
5-6 hònaposan gügyögès meg szemkontaktus is kène. Hivatalos diagnòzist nem fogsz még kapni.
febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
69%
Ha a tesok autik akkor nagy az esely hogy auti lesz a kisteso is
febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Szekomtaktus egyáltalán nincs, szemészeten voltunk, látása elmeletileg jó, nincs szervi eltérés. Hallásvizsgálaton is voltunk, ott sincs eltérés.
febr. 4. 18:47
 19/34 A kérdező kommentje:
#18 Én is ettől félek.
febr. 4. 18:47
 20/34 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam! #17
febr. 4. 18:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!