Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD diagnózissal járhat...

ADHD diagnózissal járhat emelt családi?

Figyelt kérdés

Eddig más volt a vezető tünet és integráltan járt SNI osztályba (logi). Ettől a tanévtől viszont EGYMI-be jár. A tanarnője kérdezett rá, hogy GYOD-on vagyok-e (nem) és kapjuk-e az emelt családit. Én kapasból azt mondtam, hogy erre nem jár, de azt mondta, ha speckó suliba jár, akkor igen...

Erről tudtok valamit? A bizottságnál, mikor kijelölték a sulit semmit nem mondtak.



febr. 5. 07:45
 1/9 babyboom567 ***** válasza:

Van tartós beteg papírja?

Milyen kódja van?Mert pl kevert specifikus zavarra semmi sem jár.

febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs tartós beteg papirja.

Beszédfogyatékosság, egyéb pszichés fejlődési zavar, súlyos tanulási zavar, súlyos magatartásszabályozási zavar, értelmi fogyatékosság (nem osztályozott).

febr. 5. 12:01
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
79%

Akkor sajnos jár rá semmi.

Olyan kódokra jár emelt családi, amikre adnak tartós beteg papírt.

A GYOD-nak meg még ezen kívül is vannak feltételei.Pontozós papírt tölt ki egy szakértő,hogy mennyire önellátó a gyerek.

Halkan megjegyzem, hogy tragédia különben,mert pl egy adhd-s(és egy csomó más besorolású) gyerek simán fejleszthető, és azt a re..dvás emelt családit is "sajnálják" ezektől a családoktól, mikor a magán fejlesztések, kb 100ezres nagyságrendűek.

febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
sajnos Nem jár semmi
febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor szerintem az osztályfőnök az auti kódot keverte bele, mert pszichiátertől azt már kapott, de akkor még nem volt meg mikor márciusban a bizottsagnál voltunk, így gondolom az itt nem játszik.

Már becsavarodok ezektől kódoktól, főleg, hogy közben mindenki vonogatja a vallát, hogy baj az van, de nem tudják, hogy mi.

febr. 5. 12:38
 6/9 babyboom567 ***** válasza:
57%

De ha van autista kódja, akkor kell lennie tartós beteg papírjának.

Autistaként tényleg jár az emelt családi, a gyes 10 éves korig, és ha elér 8 pontot a szakértői papíron is, akkor a gyod.

febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 babyboom567 ***** válasza:
Járj utána,hogy miért nem kaptatok tartós beteg papírt.De szerintem kaptatok, csak nem nézted.
febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az is szempont, hogy mennyit van iskolában, tudsz-e mellette munkát vállalni, egész napos?
febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

JÁR RÁ! Főleg így, ez a gyerek halmozottan fogyatékosnak számít.. bocs


Nézz utána, mindent fogtok kapni, és nézni kell rá a viselkedéses GYODos kérdőívkiegészítést. Amennyiben egymibe jár, gyógyszert szed és csak adhd kódja lenne, akkor is járna, de így, hogy értelmi sérült és beszédfogy is, megigényelheted. Válts orvost, ha a tiéd inkompetens. Érdemes megkérdezni az adhds gyerekek szülei csoportban, 3 éve nem néztem, akkor még járt rá, az egyébnél kell bejelölni a tartós beteg papíron, és meg kell nevezni az adhdt. Mivel a magatartása és a figyelme is rossz, így önállóság terén nagyon el van csúszva, és mindezt csak gyógyszerrel produkálja.


Fogsz rá kapni, hacsak nem variáltak idén valamit a jogszabályon. Írj a csoportba, amit mondtam, és a szakszolgálatos pszichiátert is kérd, ha a sima államitok nem hajlandó bejelölni.


Kicsit később megpróbálom kikeresni neked, de 3 éve megnéztem és járt rá.


Most nézem már van pszichiáteres auti kódja is? Akkor meg pláne jár! Ne engedd elúszni, aki adta az auti kódot annál házalj, az SNIs papír senkit sem érdekel! Havi 200+GYES+emelt CSP.

febr. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!