Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet még minden olyan,...

Lehet még minden olyan, amilyen régen? Nagyon mélyre süllyedtem!

Figyelt kérdés
Depressziós csaj vagyok! Pszichológusom is megállapította. Szorongok, és megfelelési kényszerem van. Tanulásom megromlott, bár még mindig tartom a 4es átlagot, de sokat rontottam. Legjobb barátnőm, aki már a tesóm volt, elköltözött, és ő is depressziós lett! Elkezdtem vagdosni a karom, totál idegbeteg lettem, nem érdekel/t semmi, sokat bőgtem/ök, minden bajom van! Most kiderült, h a barátnőm visszaköltözik, van egy szerető barátom, csakhogy még mindg depressziós vagyok, vagdosom magam, és apámmal úgy összebalhéztam, hogy eltiltott a géptől, nem mehetek sehova, nem jöhetnek hozzám se! Tehát eltiltott minden számomra fontos dologtól. Úgy érzem bekattantam teljesen. A régi csodaszép életem romokban hever, és úgy érzem, nincs kiút...
2009. máj. 21. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Szeretnék ajánlani neked pár könyvet: Eric Berne: Sorskönyv; Emberi játszmák, Judith Viorst: Szükséges veszteségeink, Daniel Coleman: Érzelmi intelligencia. Ez utóbbi 92-148 oldala nagyon jól ír a szorongásról, dühről és ezek kezeléséről. Plusz esetleg George Kohlrieser: Túszok a tárgyelóasztalnál. Nekem ezek a művek rengeteget segítettek, hogy helyükre kerüljenek a dolgok és tudjam, merre hány méter az életben (pl. ne várjam a csodát, felismerjem azokat az ördögi köröket, amelyeket újra és újra futok, kezelni tudjam az indulataimat, és még sorolhatnám. Ha eleve érdeklődsz a pszichológia iránt, pláne élvezetes időtöltés lesz.
2009. máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én is ilyen helyzetben voltam.talán ha leírom segíthetek.Kb 5 éve voltam ebben a helyzetbe, megfelelési kényszer, stb..és előtte mindig maximalista voltam, Az volt a baj, hogy túlságosan görcsöltem, és a legfőbb baj, pedig, hogy nem is magamnak akartam megfeleni, hanem az apámnak.Mivel nálunk, mindenkinek diplomája van stb, és kitűnően végezték stb..nekem is megkellett csinálni egy egyetemet, mindegy, hogy másra vágytam, bele kellett mennem, mert a szüleim ezt várták el tőlem,Ja és azt is, hogy kítűnő legyek.Az utolsó évben éreztem, hogy fáradok, magamtól titokban elmentem pszichologushoz, mert hát, egy iskola miatt kibukni nem lehet, ezt a nevelést kaptam, a család nem lett volna velem megértő.Egyedül a barátom tartott ki mellettem és támogatott.Szóval, titokban orvoshoz jártam, aki pánikbetegségre, meg depresszióra írta a gyógyszereket fel nekem.Időnként úgy éreztem, ha kudarcot vallok mégis, nem tudom mit csinálok magammal.És lásd csodát, megbuktam a szigorlaton.Megkaptam a papoló szöveget,nagyon nehéz volt,és ami a mégnehezebb, hogy elmondtam a véleményem az apámnak, elmondtam, hogy magamnak akarok megfeleni, és nem neki, és ha nekem ez jó, akkor jó(igaz bántott titokban,mert az alatt az egy hét alatt vagy 8 kg leadttam)és magamról kell gondoskodni, tudom, hogy jót akar, de hagyjon élni is, 18 elmúltam, ne így támogasson, hanem fogadjon el, úgy ahogy vagyok, ha nem vagyok kítűnő, akkor nem .Tudod rájöttem, hogy ha én akarom magamtól az elvárást, akkor nem görcsölök, és nem stresszelek, de amint másnak akarok megfeleni, az időnként megbetegít.Elöször is, szerintem beszélgess el az apukáddal, kezeljen felnőtt modjára,Tudom nehéz lesz,és szembe kell most vele állnod, de ezt is tsiztáznod kell.A barátodat becsüld meg, mert az nagy segítség, és neked is szükséged lesz rá.Végül meg, add lejjebb egy kicsit, és jó is elsülhet.Ja és azt akartam még mpndani, hogy utánna elvégeztem egy másik egyetemet is , és tudod , hogy örültem a kettesnek.A legjobb jegy:-)

És ha vége a vizsgaidőszaknak, biztos akkor már a tilalom is megszűnik, ne sokat ülj a gép elé.Ja még egy tanács, figyelj, tudom, mindig a saját gondod a legnagyobb, de ne tégy kárt magadba, nem érdemes, más örülne az egészségéért, most még lehet, hogy úgy érzed, hogy a vagdosás megoldás, de nem oldja meg a gondodat.Túl leszel rajta, megoldódnak a gondok, erős vagy te,és minden szép lesz megint.

2009. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A könyveket megnézem, úgy is szeretek olvasni! :) Apámmal pedig megpróbálok beszélni... Az viszont kemény dió lesz...
2009. máj. 22. 08:16
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Tudod mikor már olyan pontra jutsz hogy elkezdenéd vagdosni magad akkor nézz meg egy rákos gyerekekről szóló filmet, vagy bármi ilyesmit. Lehet megondolod magad!

Javaslom még azt is hogy ha időd engedi és van hozzá kedved, akkor menj el önkéntes munkára olyan helyekre ahol problémás embereket kezelnek, akár így beteg akár amúgy. Lehet elmegy a kedved! Remélem!

De igazából nem értem az apukád miért tiltott el mindentől, mindentől amit szeretsz. Még mélyebbre akar sodorni?

Próbálj vele nagyon komolyan és higgadtan beszélni! Mond el neki hogyan tudna segíteni neked!

Ezeket a könyveket is ajánlom én is, nagyon aranyos volt aki ilyen sokat írt neked! remélem ebben is fogsz találni jó dolgokat!

A barátodat becsüld meg én is azt mondom, mert lehet más nem állt volna melletted már régen!

Engem egyszer a barátom a legnehezebb lelki válságomban, ami családi dolgok miatt volt leginkább, hagyott el! és soha nem tudom neki elmondani hogy mi volt akkor, és soha nem is értené, értette volna meg! Bár igaz nekem sikerült nem mélyebbre süllyednem hál Istennek, de ehhez nagyon sok erő kellett, meg szerencse!

Úgyhogy vigyázz rá!

Most is vannak nehéz pillanataim, és néha eléggé furcsának érzem magam, de ez megint azért van, mert az életem teljesen válságba került, úgy érzem, mind párkapcsolatilag, mind anyagilag.

De nem fogom magam hagyni! Nem szabad! Bár nekem sok erőt ad a kislányom, akinek szüksége van rám! Én vagyok az édesanyja és ha nem lennék neki nagyon hiányoznék neki! Mégha másnak nem is biztos! Ebben az egyben biztos vagyok!

2009. máj. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Ja és még az önkéntes munkával lehet hogy azzal hogy segítesz valakinek, valakiknek sokkal többnek fogod magad érezni és ez erőt fog adni a továbbiakra!

Ha van pénzed adj a rászorulóknak, ha látsz olyat hogy valakivel nem megfelelő tisztelettel bánnak, helyátadás stb. stb., védd meg, csináld úgy hogy jó legyen neki. Ez nagyon sok apró pici siker pillanatokat hoz az életedben, mely nagyon sokat fog segíteni!

Nekem nagyon tetszik ez az ásványvizes reklám, mikor a nőci elindul otthonról és világ rejtett, de szép dolgait látja meg, nem a külsőségeket! Valamit azért hordoz ez a reklám! persze ők itt most az ásványvizet hirdetik az üditő helyett, de sok igazság van benne! Remélem tudod mire gondolok!

2009. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Saját magadban kárt tenni? Azt egyszerűen abba kell hagynod, ilyet ne csinálj. Lehet, hogy túl sokat hallottad mostanában, hogy milyen vagy, hogy depressziós, kényszeres, stb. Az nem Te vagy. Az csak egy érzelmi állapotod. Mindenki képes a változásra, a változtatásra, te is!


Szedd össze magadat, próbálj meg kicsit másokra is gondolni. Nagyon jó érzéssel töltheti el az embert, ha másokon segít. Nincs valaki a közeledben, akinek szüksége lenne a segítségedre? Egy idős nagymama akinek kimoshatnál, vagy főzhetnél valamit?


Felemészt valószínű az, hogy a saját dolgaidon túl sokat gondolkodsz.


Legyél közelebb a természethez egy kicsit, sétálj a szabadban, dolgozz a kertben, stb.


Olyan sok szép dolog van az életben, csak észre kell venni őket. Ha meglátod őket, akkor megtölt pozitív gondolatokkal. Keresd őket :o)

2009. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha szeretsz olvasni én ajánlom neked Andrew Matthews összes könyvét, de különösen a Légyél boldog tinédzsert! Nem olyan észveszejtően drága, de én legszívesebben mindenkivel elolvastatnám. Vicces sztorikon keresztül mutat be olyan életszituációkat, amik arra kényszerítenek hogy végig gondold őket, és a legvégén rájössz, hogy teljesen átalakíthatod az életed ha szeretnéd. Segít teljesen más szemszögből megközelíteni a dolgokat, én most 19 éves vagyok, a könyv 14-15 éves korosztálynak szól, én is akkor olvastam, de egyes részeit még mindig emlegetem, ha olyan fiatallal beszélgetek, akinek komoly problémái vannak. :) Szerintem ha érzed, hogy nincs rendben az életed, és úgy ülsz le elolvasni, hogy ezen változtatni szeretnél, akkor csak is jó dolgokra találsz benne :)
2009. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
81%
Hány éves vagy? Én lehet hogy tudok segíteni a bajodon, 25 éves fiú vagyok, én is hasonló cipőben jártam, de van kiút, nekem sikerült! :) Mára már újra boldog tudok lenni, örülni a kis dolgoknak is! szívesen segítek neked, írj egy mailt a budainorbert@postafiok.hu címre és válaszolok. Csak nyugodtan, nem szégyen ez, én megértelek, megbeszéljük! Jártam pszichológusnál is sokat, de már féléve nem megyek! :)
2009. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
81%
előző vok: még annyit engedd meg hogy mondjak, kérlek: a megoldást nem pszichológusokban és gyógyszerekben, elvont könyvtári polcokon, hanem az életben kell keresni! Az életben megvan minden, ami neked kell, csak meg kell találni benne! Én szívesen segítek!
2009. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlatot, de már jól vagyok. És igen. Nem a pszichológus, hanem az élet segített. Ebben igazad van. :)
2009. aug. 21. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!