Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO F83-ra (kevert specifikus...

BNO F83-ra (kevert specifikus fejlődési zavar) jár az emelt családi pótlék? És ha igen, az áprilisi változások után is fog?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 15:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
1 vagyok na ez az hogy nálunk már elutasítottak egyszer mondván hogy erre nem jár!!! de ezt nem értem hogy hogy lehet hogy megvan a diagnózisunk ( e fent említett f83) feketén fehéren akkor hogy lehet hogy van ahol erre adnak van ahol meg nem??
2013. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Véletlenül keveredtem az oldalra, de gondoltam írok.

Gyógypedagógus vagyok, valóban őrület ami ezen a téren van. Az autizmus nem ugyanaz,mint a kevert spec. zavar.!

Ne féljen az az anyuka, akinek ilyen a gyermeke BNO kódja! Nem azonos az autizmussal!!!!! Sajnos anyaként is ismerem a helyzetet, (ezért lettem gyógypedagógus).

Egyébként, igen úgy tűnik elveszik a tejérzékenyektől is!

Nekem a 4 gyerekemből három ételallergiás és mind másra,+ az a fiam aki miatt gyp tanár lettem. Ha elveszik a az emelt családit, nekem is összeomlik a családi költségvetés, mert egyedül nevelem őket. Apuka (mindnek ugyanaz), elmenekült amikor kiderült, hogy az oxigénhiányos gyerekem még liszt-és- laktózérzékeny is.

Ez már neki sok volt.

Csajok, ha kell szívesen segítek a kódok értelmezésében, stb...

2013. márc. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Kedves Gyógypedagógus anyuka! Az első válaszoló vagyok, én csak azt nem értem, amit már írtam is hogy hogyan létezik az hogy egy bizonyos kódra valahol megadják az emelt családit valahol meg nem? Ez nem egységes kellene legyen az országban?
2013. márc. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Azt had kérdezzem már meg, hogy ki utasított el benneteket? Az orvos nem töltötte ki az igazolást, vagy a mák dobta vissza???
2013. márc. 16. 15:24
 15/39 anonim ***** válasza:
Az orvos! (pszichiáter a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál) elmondta hogy erre nem kapunk emelt családit, ha autizmus spektrumzavar lenne a diagnózis akkor kapnánk, de most ő csak ezért nem írná ezt a papírra így f 83 at írt kiegészítve a részletes leírásban a fiamra jellemző autisztikus vagy autizmusra is utaló jellegzetességekkel....
2013. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
1 voltam...bocsánat és az lemaradt hogy ő úgy mondta ezt hogy ez teljesen egyértelmű és a máknál is így tudják itt, törvényben sem szerepel ez a kód mint emelt családira jogosító dolog.
2013. márc. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógus anyuka, le a kalappal előtted! Remélem azért csak rémhírek ezek a mindenféle megvonások, ugyanis kislányom "csak" tejallergiás volt, és szerencsére kinőtte, de emlékszem, hogy azért nem volt könnyű... Akkor neked milyen lehet... Azért ne vegyék már ki a gyerekek szájából az ételt, minden megvonásnak van határa, és ha tényleg beigazolódik a rémhír, remélem leszünk páran, akik felemeljük a hangunkat!!! Én is nagyon kacérkodtam a gondolattal, hogy gyógypedagógus legyek, amióta kiderült, hogy vannak gondok a leányzómmal, de végül nem mertem. De egyszer ki tudja, lehet, hogy belevágok.
2013. márc. 16. 15:38
 18/39 A kérdező kommentje:

Első: Na én is ezért nem értem, mert én is átbogarásztam a kódokat, és valóban nincs ott az f83... Én nem értem ezt az országot!!! Hogy minden egyre bonyolultabb, egyre nehezebb. Embertelen, ha valakinek nem a nagykönyv szerint fejlődik a gyereke. Nem hogy segítenének, hogy megadhassunk még többet nekik, és hozzásegítsük őket ahhoz, hogy később beilleszkedjenek, erre még a támogatásokkal is baszakodnak... Nagyon idegesít ez! Mi most azért is örülnénk az emelt csp-nak, mert pl kellene trambulin a TSMT-hez, de még használtan is drága, és egyszerűen nincs miből. :(

És nekünk is ugyanúgy, a papíron ott van azért leírva, hogy rengeteg autisztikus tünetet hoz... De akkor miért nem adtak pervazív zavar kódot, amire fix, hogy jár? Lehet, hogy be vannak szabályozva, és csak a nagyon súlyos esetekre írhatják? Most idegeskedhetek, hogy mi lesz. Ha elutasítanak, akkor azért felhívom a magándokit, hogy köszike! Mondjuk nekünk van egy ideg-izom-csont rendszeres zavar is, lehet, hogy a kettő együtt már jogosít. Vagy a fene se érti ezeket komolyan!

2013. márc. 16. 15:45
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok hát azért mert az "autizmus" kód csak még jobban megbélyegez...az én fiammal pl. szociálisan nincs semmi gond, és nem nehezen kezelhető egyáltalán, de ha pusztán a kódjával mennék iskolát keresni akkor ez nem derülne ki róla mert legtöbb emberben az autizmus vmi rémképként él fogyatékos gyerekként.

Trambulin ne is mondd, most készülök venni, 3 hónapja gyűjtögetek rá, mi is járunk tsmt-re 9 hónapig volt ingyen aztán már fizetős lett. A gyógyped foglalkozik vele heti 1 órát ingyen de a többi órát fizetni kell stb.

2013. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Másik gyermekem 2 évesen kapta az "Egyéb pervazív fejlődési zavar" diagnózist. Néhány autisztikus tünete volt, főleg a beszéde volt megkésve. Ő egyből ezt kapta, ilyen kicsi korban, pedig nem volt súlyos eset. Viszont óvoda keresésnél nekünk is úgy volt, hogy papírok alapján fel se akarták venni a gyermekemet, mert azt hitték, hogy kezelhetetlen. Végül próbahónapra bevették, aztán kellemesen csalódtak, így maradhatott.
2013. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!