Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO F83-ra (kevert specifikus...

BNO F83-ra (kevert specifikus fejlődési zavar) jár az emelt családi pótlék? És ha igen, az áprilisi változások után is fog?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 15:04
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nekünk a korai fejlesztőben vizsgálták a gyereket és az ottani pszihiáter adta a diagnózis és az alapján jár az emelt családi.
2013. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Nekünk Neurológus adta ki az igazolást, bizottságnál nem is jártunk.
2013. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Kedves 27.válaszoló! A két gyemeked nél mik voltak a tünetek ami miadt ezeket a kódokat kaptátok? Hogy alakult a helyzetetek? Köszönöm
2013. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

27. vagyok. Egyik gyermekem születése után izomtónus eloszlási zavarral került a rehabilitációs központba. Masszírozással helyrejött, de később HRG és gyógytorna következett. Mozgásfejlődése gyors volt, de a kúszás-mászást kihagyta. Aktivitása fokozott volt. Beszéde is késett, majd sok hibával beszélt. Értelme megfelel a korának. Kb. két évig hordtam terápiákra, mire megkaptuk az emelt csp.-t a kev. spec. fejl. zavarra. Ő szépen alakul, talán nem is kell már semmi más 4 éves korától, csak majd a logopédia. Azért remélem később nem lesz semmi tanulási problémája vagy figyelemzavara. (Mivel nagyon mozgékony és kimaradt a kúszás-mászás.)

Másik gyermekemnek is késett a beszéde, de sokkal komolyabb volt a probléma. Ő viszont azonnal megkapta az egyéb pervazív fejl. zavar diagnózist 2 évesen és ezzel együtt az emelt csp. Autisztikus tünetei a beszéd késése, akaratosság, nehezen fogadta a darabos ételeket, rendkívül válogatós, figyelme nehezen irányítható, szemkontaktust felvesz, de kevés ideig tart, fejlettségét (főleg a beszéd miatt) alacsonyabbnak mérték, de nem értelmi fogyatékos. Ő is szépen alakul, kommunikációs késztetése kifejezett, csak nehezen tudja megfogalmazni a mondanivalóját. Dianózis tekintetében még bizonytalan a pszichológus, ha autizmus is, talán atípusos lesz, bár ő inkább beszédfejlődési zavarnak gondolja.

2013. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
1 vagyok csak leírom hátha még más is olvassa majd a kérdést, jártunk neurológusnál és pszichiáternél is és mindenki azt mondta hogy ERRE A KÓDRA NEM JÁR emelt családi...Hát na, itt az én tudományom megállt:) Úgy látszik ez sem egységes egy országon belül.
2013. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

2447-es választ nézzétek, remélem jó a link:


[link]


És valamit okoskodjunk már ki, mert nagyon dühít, hogy nem kapjátok meg azt, ami jár!!

2013. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

Kedves első, szomorúan olvastam, amit írtál. Sőt, nem szomorúan, hanem inkább háborogva!!! Megáll az eszem!!!


Akik megkapják erre a kódra, azoktól kérdezném, hogy semmi más kód, vagy betűjel vagy számjel nincs??? Mert nekünk van egy Q (neonatológiai utóhatás vagy valami ilyesmit jelent), van egy 2-es számunk (szülés következtében maradványtünetekkel járó valami) plusz még mindig hipotón, így arra is kaptunk bno kódot, az valami ideg-izom-csontrendszer egyéb rendellenességei + ugye az F83. Lehet, hogy csak abban az esetben jár, ha van mellette más is? Vagy én komolyan nem értem...

2013. márc. 29. 23:41
 38/39 anonim válasza:

Sziasztok, most olvastam a topicot nem tudom segítség e?

Emelt családi pótlék annak tartósan beteg, súlyosan fogyatékos személynek jár aki megfelel a következő feltételeknek a MÁK honlapja alapján

Az a tizennyolc évesnél fiatalabb gyermek, aki külön jogszabályban meghatározott betegsége, illetve fogyatékossága miatt állandó vagy fokozott felügyeletre, gondozásra szorul. A külön jogszabály a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló 5/2003. (II. 19.) Eszcsm rendelet. A 18. Év alatti gyermek betegségét ezen rendelet melléklete szerinti „Igazolás tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermekről" elnevezésű nyomtatványon kell igazolni. Az igazolást a gyermekklinika, gyermek szakkórház, kórházi gyermekosztály, szakambulancia, szakrendelő vagy szakgondozó intézmény szakorvosa állítja ki két példányban.

Igazából ebben minden benne van ha utána olvasol a tv-nek. Az is hogy egyes betegségek esetén ki állíthatja ki az igazolást és pontos kódok is amikre jár.

Mi szerencsések voltunk, mivel az igazolást még márciusban állította ki a pszichológus dokink melyre az FHO kevert specifikus fejl. Rend. És a F88HO pszichológiai fejlődés egyéb rendellenességei volt írva és még egy fontos dolog, hogy a korábbi tv ben( április előtt) benne volt az is, ha több betegség együttes fennállása esetén jár az emelt csp, és ilyenkor egy „P” betűjelet írtak a diagnózis mellé mi erre márciusban megkaptuk az emelt csp, közgyógyot is.Valamint a lap tetejére írta hogy „ közép” és le is pecsételte , nem tudom ez fontos-e.

Most rákérdeztem a változásokra és a dokink szerint már mi sem leszünk jogosultak, mivel a tv módosítás után az az eset kikerült, hogy több betegség együttes fennállása esetén is jár. A dokink mondta, hogy kért rá állásfoglalást is a tv értelmezésére és ezeknek a gyerekeknek nem jár csak akkor, ha vmelyik tünete belefér a tv-ben leírt betegségekbe, eléri azt a szintet.

Az én lányom is oxigénhiányos volt, most is hypoton, laza ízületű, megkésett a beszédfejlődése, valamint a figyelmi funkciói is elmaradottabb a kortársainál, de ez már nem számít… mi is 3. Éve járunk fejlesztésre hetente 50 km-re a lakhelyünktől, de sajna ezt a tv hozók nem látják.

akiét visszadobtrák, kiváncsi vagyok a betűkódjára amit a diagnózis alá írt a doki,mert ha ugyanez akkor esetleg meg lehet fellebbezni a határozatot vagy ha lejárt a határidő más jogorvoslatot keresni, mert ha a tv módosítás előtt lett a kérelem beadva akkor az akkori hatályban lévő tv szerint kell elbírálni, ez az ún. időbeli hatály elv .

remélem van akinek segítettem.

2013. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Szerintem akik nem kapták meg az emelt családit, azoknak már eleve az orvos utasította vissza az igazolás kiállítását. Nekünk is ezért nem volt 2 évig. Az orvos nem volt hajlandó megírni a papírt, azt mondta majd x idő után. Így nem lehet fellebbezni.
2013. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!