Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » BNO F83-ra (kevert specifikus...

BNO F83-ra (kevert specifikus fejlődési zavar) jár az emelt családi pótlék? És ha igen, az áprilisi változások után is fog?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 15:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok (utoljára 19) igen hasonló hozzáállást tapasztaltunk mi is. Szerencsére most egy nagyon jó oviba jár a fiam, segítik amiben tudják, meg hát valóban ő sem az a nehezen kezelhető típus. Vannak elmaradásai de az a saját dolgait hátráltatja (gondolok itt a normál iskolába való menetelre) és nem másokat hátráltat.
2013. márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Sajnos az emberek ahelyett, hogy próbálnák megismerni ezeket az állapotokat, inkább elzárkóznak, és mindenféle rémséget képzelnek bele, és megy ezerrel az általánosítás. Nekem sajnos járnom kell pszichiáterhez, és mikor mondtam neki, hogy felmerült az autizmus, akkor azt mondta, hogy biztos nem autista, mert azok a sarokban ülnek, és nézik a fényt egész nap... És ezt egy orvos mondta.


Amúgy utánanéztem, hogy nekünk miért járhat az emelt csp: a gyermekemnek a mozgása is le volt maradva, és még mindig hipotón, és ez az összes dolog visszavezethető a szülés közben szerzett sérülésekre, ami maradványtünetekkel gyógyul. Vagy legalábbis ilyesmit írtak a betű és számjelekre, amiket kaptunk. De ahogy néztem a módosítás tervezetet, az új rend szerint már ez sem lesz benne... De elméletileg mi még megkapjuk, mert már be van adva a papír. Köszönöm a válaszokat, és sok erőt kívánok mindannyiónknak!

2013. márc. 17. 12:02
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha el is veszik, akkor az áprilistól beadott igényekre vonatkozik, hogy már nem kapják meg az emelt családit és a hosszabbított gyest? Szégyen lenne....

Mi se kirándulásra meg Milka csokira költjük azt a "plusz" pénzt.

2013. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
65%

[8 vagyok... ha jól emlékszem]

Én is azért írtam mélán, hogy milyen címeket bírnak már kitalálni gyerekeknek/embereknek, mert szerintem is röhej, hogy egy olyan világot teremtettünk magunknak, ahol csak az átlagos számít teljes értékűnek. Beteg, túl fiatal, túl öreg, túl más lehetőleg ne rondítson a képbe... tudom, hogy általában véve nem szándékosan jutott erre a barom helyzetre a világ, de attól még borzasztó.


Gyógypedagógus anyának meg részemről is elismerés. Az "apának" meg kevésbé... legalábbis, ha tényleg emiatt lécelt le. Bár egy ilyen helyzetben akkor is ganéságnak tűnik a lelépés, még ha más okok voltak is a háttérben... asszem.

2013. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi is erre a kódra kapjuk az emelt családit. Szerintetek tényleg akkor adják ezt a kódot ha autizmusra gyanakszanak?
2013. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Kedves 25-ös. Én úgy tudom, hogy arra adják, ha több területet érint a lemaradás, de egyik sem olyan kifejezett, hogy önálló diagnózisként megállná a helyét. Szerintem inkább a pervazív fejlődési zavar az a kód, amiből sok esetben autizmus lesz, de még az sem biztos.
2013. márc. 17. 21:04
 27/39 anonim ***** válasza:

Sajnos mindkettő diagnózisról tudok írni. Autisztikus vonások miatt az egyéb pervazív fejlődési zavar diagnózist kapta az egyik gyermekem.

Másik gyermekemnek több területen van hiányossága, de nagyon enyhék, ezért összességében egy kevert specifikus fejlődési zavarnak minősítették. Neki nincsenek autisztikus tünetei, de még az is beleférne ebbe a diagnózisba.

2013. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

1 es vagyok ismét, na hát én újfent lepattantam a bizottságról mondván erre a diagnózisra nem jár emelt családi és soha nem is járt.

Így megkérdezném ha még olvassátok, hogy aki itt írta hogy kap annak CSAK ez a diagnózisa van vagy van esetleg más is még ezen kívül illetve hogy milyen orvostól kapták rá az igazolást? nem akarom elhinni ezt hogy az ország egyes részein jár, máshol nem. Már nem is a pénzről van szó, hanem az ELVet szeretném megérteni (ha van egyáltalán).

2013. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

6. vagyok. Mi a megyei gyermekpszichiátrián kaptuk a kódot, és csak ezt!! F83 - kevert specifikus fejlődési zavar.

Ennyi van a MÁK-os papíron, meg a gyerek/ én adataim. Felháborító, hogy leráztak a TKVRSZB-nál...Nem értem..

Az létezik, hogy jegyzői hatáskörbe tartozik a megítélés?

2013. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
1 vagyok bocsánat a kérdezőtől hogy szétoffolom félig meddig a témáját (lehet kiírok egy másikat ) . Szóval nektek minek a keretében vizsgálta a pszichiáter a gyermeket? Mert itt felénk ugye ez úgy van/volt hogy az óvoda és az én kérésemre vizsgálták meg (több éve tartó hurcibálás után hogy senki se mondott semmit, mi baja ) és így itt a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottságnál állapították meg hogy ez a baja. De ők meg nem állítanak ki ilyet! Akkor hova forduljak? Hogyan juthatok el egy másik orvoshoz aki megállapítja ugyanezt?
2013. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!