Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem beszélö gyermekek Anyukái!...

Nem beszélö gyermekek Anyukái! Hová vittétek ahol meg tudták mondani mi az oka hogy nem beszél?

Figyelt kérdés
TSMT tornázunk kb. fél éve de a beszéd még nem indult be.Szeretnénk megtudni van e akadálya a beszédképzésnek,hol van ilyen intézmény v.korház.Ha lehet beutaloval menni és nem fizetös,elöre is köszi!

2013. márc. 17. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:

na de melyik megye???

így azért nehéz.. és mennyi idős??? mert egy 2 évesnél is más és egy 4 évesnél is!


első körben gyerekorvos aki megnézi a manduláját és a nyelvfékét, és ad beutalót hallásvizsgálatra.


ha még nincs 3 éves de elmúlt 2 akkor mehettek a korai fejlesztőbe, ott van felmérés, 1-2 órás.

budapesten ez 10.000.-. ha ez sok nektek akkor budapesten a heim pál kórháznak a gyermek pszichiátriai osztálya is csinál felmérést.

ha már elmúlt 3 éves akkor mehettek egyenesen a vadaskertbe, hosszú a várakozási idő, de ők a legjobbak.

2013. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3éves mult,Pest megyében lakunk,gyermekorvos látta,idegrendszeri éretlenséget állapitott meg.Gondolom Budapesten van komolyabb intézmény ahol ezzel foglalkoznak. Ma találtam meg az Országos Beszédvizsg.Központ cimét,majd érd.hogy lehet bejutni.Válaszod köszönöm.
2013. márc. 17. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! az én fiam is most lesz 3 éves és nemnagyon beszél..sajnos sehol nem tudták megmondani eddig,hogy miért nem. Szavakat mondd neked? Hogy fejezi ki magát? Mi is TSMT-zünk mindehol azt mondják majd az ovi segíteni fog.
2013. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. akkor a korai kilőve, én a vadaskertet ajánlom, ők adnak diagnózist általában ennyi idősen már :)

beszédvizsgálóról én nem sok jót hallottam, persze lehet nektek pont ők jönnek majd be

2013. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vadaskert. Beutalóval lehet, csak az fizetős, ha a szülő is bent alszik/étkezik. De lehet bejárósan is.
2013. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. márc. 19. 20:46
 7/9 anonim válasza:
0%
Megkésve bár leírom a véleményem. EZ A LEGNAGYOBB HÜLYESÉG AMIT EGY EMBER MONDHAT... Miért nem beszél egy gyerek? Talán mert keveset beszélnek a szülők hozzá VAGY a gyerek nem olyan mint az összes többi, nincs klónozva (jó esetben) vagyis ha a Bözsike gyereke megszólalt már pl 2 hónaposan, akkor neked nem kell kétségbe esned, mert lehet hogy a te gyereked majd pl 4 évesen fog csak meg szólalni... (ezek csak példák mielőtt megszólna valaki..)
2013. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Abban igazad van hogy nem kell másokhoz mérni a gyereket,de a környezet és a rokonság állandóan piszkál,hogy vizsgáltassuk ki mert majd késő lesz fejleszteni.Amúgy unokatesóm fia se beszélt csak óvoda végén kezdte el.
2013. ápr. 5. 19:30
 9/9 anonim válasza:
Akkor meg miről is beszélünk?:) a gyerek idővel meg fog tanulni beszélni, nem kell orvoshoz vinni ezért, a családnak meg meg kell mondani hogy idővel beszélni fog, nem az ő gyerekük, ne szóljanak bele! ennyi .
2013. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!