Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Te hogyan reagalnal, ha...

Te hogyan reagalnal, ha gyermekedet bantana egy serult, fogyatekos gyerek?

Figyelt kérdés

Jatszohazban voltunk majd 3 eves kislanyommal. Hatalmas terulet, 3 szintes volt, ilyen haloval korbevett valami, mindenhol szivacsok, csuszdak. Alig ultem le az egyik asztalhoz, ami a szuloknek van kirakva, maris uvoltest hallok, ami kisertetiesen hasonlit az en lanyom hangjahoz....a nem, nem az enyem. De csak nem hagyja abba, odamegyek, hat az enyem. Mutogat ujjal egy kislanyra, nem hagyja beken. Ranezek a kislanyra, aki erossen mandulaszemu, szinte 100, hogy dawn-koros. Mondom neki, nem akarja bantani, csak jatszani akar.

A tortenetben itt megemlitenem, Angliaban elek, itt rengeteg ilyen van, es magyarul beszeltem lanyomhoz, igy nem ertette senki mit mondok. Jelenleg meg jobban erti a magyart lanyom. Megnyugszik gyorsan, visszakuldom, de par perc mulva megint uvoltes, megint ugyanezt lejatszuk, es meg vagy 2x. Nagy nehezen lekopik rola a kislany. Eloszor en is csak azt hittem, hogy tul ramenos a kislany, elmondtam lanyomnak, hogy menjen mashova jatszani, de a kislany csak megtalalta mindig, pedig probalta lanyom kerulni. Lanyom fel eve szobatiszta, nem igen szokott elofordulni, hogy bepisil. Egyszer csak megint iszonyat uvoltes. Elkaptam a jelenet veget, a kislany egy labdaval pufolte az enyemet, mondom a lanyomnak, jojjon le (2. szinten voltak), mig a lanyom a kiutat kereste, egy kisfiu mondta, hogy be is pisilt. A lanyom mar elozoleg, ha meglatta a kislanyt, mar uvoltve rohant felem, rettenetesen felt tole. Lejott, kimentunk a mosdoba, megszaritottam a nadragjat, tobbet nem is mentunk a halos-szivacsos reszhez. A terem masik vegeben maradtunk, ahol talaltunk egy jatek autot (ilyen penzbedobos)...azzal volt el lanyom, eszebe nem jutott visszamenni. Egyebkent, meg a bepisilas elott, a kislany, odament a mellettem levo asztalhoz, ahol etellel kiszolgaltak, asztalhoz ult, de elobb lerakta a talcat a foldre, ossze-vissza pakolaszott a megteritett asztalon, ahol ket felnott no, es meg 4 vagy 5 gyerek ult. Ugy tunt, mintha csak odatevedt volna, s mivel serult, kiszolgaltak. A tobbi gyerekhez mashogy viszonyultak, ehhez olyan hidegen. De tobbszor is visszatert jatek kozben ehhez az asztalhoz, mas szulot nem lattam, akihez ment volna, tehat csak oda tartozhatott. De erre a kislanyra ra se szoltak. Letette a talcat a foldre es olyan hidegen hagyta a ket not, mintha ez termeszetes volna. Es azert is zavart, mert ott voltak mellettem, mikor vigasztaltam a lanyom, lattak, hogy a kislany bantotta a lanyomat, de ez is hidegen hagyta oket, abszolut reakcio mentesek voltak.

Nem akarom felfujni a dolgot. Csak egyet kerdeznek, aki ert hozza: Hogy lehet erre reagalni, nem kellene a szuloknek kicsit azert megis rendre inteniuk, vagy esetleg odabokni nekem, hogy bocs man a gyerek miatt, latod, hogy serult.

Ami a masik, hogy o tunt a legkisebb gyereknek a tobbi mellett (a csaladbol) Olyan max 6, de miniumum 4 eves volt, de kerdem en, ha valakinek mar van legalabb 1 gyereke es kiderul, hogy dawnkoros a kisteso a pocakban, miert vallaljak, ha nem tudjak kordaban tartani? Vagy ez normalis, minden Dawnkoros ilyen, ugy ertem, nem lehet rajuk szolni semmiert, akarmit csinalnak?

Nem tudom miert, de az a kislany ugy megijesztette a lanyomat, hogy bepisilt es meg nagyon emlekszik ra, mert tegnap beszeltunk anyosommal, es kerdezte lanyomat, hogy volt e jatszohazban, mire lanyom elmeselte, hogy bantotta a kislany es sirt is. 1 hete tortent az eset. Remelem gyorsan elfelejti.


2013. jún. 1. 16:13
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, feltételezték, hogy ha van egy mogyorónyi agyad, akkor magadtól is leesik, hogy valami nem oké a gyerekkel.


Igen! És ha rájött,hogy nem ok a gyerek, akkor hagyja,hogy hadd verje csak a saját gyerekét! Ugye?

2013. jún. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Na igen, tehat azt szurom le egyesek valaszabol, hogy akinek serult beteg gyereke van, annak nem kotelessege fegyelmezni a gyereket es a serult gyerek barmit megtehet, nem kell a szulonek elnezest, vagy annak szandekat semmilyen formaban kozvetitenie a masik szulo fele, es meg az a szulo bunko. Es termeszetesen nem kell kozbeavatkoznia a serult gyerek szulojenek a konfliktusba, nem kell megakadalyoznia. Valamint a megbantott gyerek vagy hagyja el a jatszoteret, vagy meg uljon oda ahhoz a gyerekhez, aki az iment megijesztette, hatha meg jobban raijeszt.

Aki pedig leszolta a gyerekemet azert, mert hisztis es bepisilt: Nem tudom, olvastatok e, de a lanyom 3 ev koruli (julius vegen lesz 3). Nem tudom, kinek van gyereke, kinek nincs, de probaljatok mar ki - ha nem hiszitek el -, hogy teljesen normalis, hogy ha egy ilyen pici gyereket elkezdenek lukdosni, pufolni egy labdaval, elkepzelheto, hogy elpityeredik....megis hogyan kellett volna az enyemnek reagalnia erre? Esetleg mosolyoghatott volna...legalabb. Nagyon raijeszthetett, mert a lanyom altalaban nem szokta hagyni magat, altalaban megvedi magat, harit, vagy probal visszatamadni...mivel ilyenkorban meg osztonleny az ember, azt hiszem teljesen normalis lett volna, ha visszatamad...termeszetesen azonnal leallitom ilyenkor, de nem ez tortent.

Ha a ti gyerekeitek egy ilyen helyzetbe igy reagalnanak, nem tudom, mit mondanatok ra? Hisztis, pisis? 3 eves sincs, konyorgom, fogjatok mar fel:D

Mielott barki irna, hogy felhuztam magam, tevedes, inkabb rohejesnek tartom egyesek reakciojat.

2013. jún. 8. 07:35
 23/41 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de a te gyereked idegrendszerével sem ok teljesen minden, ha ennyitől bepisil. Úristen, ráütöttek hármat egy labdával.
2013. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
8%
Biuztos egy ilyen széltől is óvott kis virágszál lehet. Későn szültél biztos, és már nem tudod, hogy óvd túl, hogy kényeztesd el. Hajrá, de akkor ne csodálkozz, ha az óvodából állandóan pisis nadrággal hozod haza, mert jesszusom, micsoda rémtettek vannak ott is! Biztosan rá fognak ott is ütni egy labdával. Még most ruházz be valami szkafanderszerú védőruhára, ami ütés - szél, csepp- hó és páraálló. A lába köze pedig legyen vízálló is, a balesetek elkerülése végett.
2013. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
72%

Saját életemből kiindulva jól tetted,hogy elvitted onnan.

Ilyet én is láttam,hogy a beteg gyerek mindent megtehet,mert beteg.Általánosban nagyon integrálni akartak közénk egy sérült gyereket és mindig mi voltunk leszúrva,ha történt valami.Persze az a gyerek eléggé agresszív volt,mi menekültünk előle,mert ő üthett,mi nem.Végül az egyik srác kegyetlenül helyben hagyta mikor őt kezdte rugdosni(nem kapott érte semmit,na utána meg volt a módszer,egyszerre magán tanuló lett a gyerek,kár,hogy ez már az utolsó évben volt).Ez a 8 év megtette a hatását nem bírom elviselni a környezetembe a sérült embereket,mindig a volt osztálytársam jut róluk eszembe.

2013. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
9%

De itt nem arról volt szó, hogy folyamatosan ütötte volna a kérdező gyerekét, csak wgy párat (le merném fogadni, hogy az a pár is csak egy volt), ütött rá egy labdával (ami nem fáj). A gyerek mégis úgy üvöltött, mintha beleznék. Erre anyuka rögtön már azt kérdezi, hogy miért nem vetették el azt a gyereket még születése előtt.


Ennyi erővel mindenki odavághatná bármelyik szülőnek, hogy miért nem vetette el a gyereket, csak mert a gyerek olyat csinál, ami neki abban a pillanatban nem tetszik.


Pl. valakinek nem tetszik, hogy a kérdező gyereke ordít egy játszóházban, és összepisili magát, minek következtében nyilván nem csak a nadrágja lett olyan, hanem pl. a föld is. ASmibe majd más gyerek jól belelép.


Miért nem vetetted el, kérdező? Hm?

2013. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Tudjatok mit, feladom, en barom allat, mertem szulni egy egeszseges gyereket, aki sir, ha bantjak, es fel merek haborodni azon, hogy nem inti rendre a masik szulo a gyereket.

Megneznem en, milyen arcot vagnatok hozza, ha hasonlo helyzetbe keverednetek, egyebkent meg mar reg nem en fujom fel, meg mindig ti valaszolgattok, csak mivel en irtam ki a kerdest, ugy erzem, ugy illik, hogy reagalok arra, amit irtok.

Igen, es meg mindig ugyanazt szajkozom a valaszaimban, mert egy het alatt meg nem valtozik meg a velemenyem:D

Na mindegy, tenyleg, most mar kerlek ne valaszoljatok. Zarjuk le a temat.

2013. jún. 8. 19:56
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
25-ös velem detto ez volt általánosban.....a nagy integrációban hozzánk is járattak egy ilyet.....aztán 16 évesen megölte a nagyapját.
2013. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Jo akkor valaszolj, ha jobban erzed tole magad:D

Igen, benne volt a valaszodban, az, amit vartam volna, hogy odamenjen az anyukaja es elmondja a gyerekenek, hogy nem szabad. Legyen beteg vagy egeszseges, egy szulonek terelgetnie kell a gyereket, meg kell tanitania, hogy kell viselkednie, fel kell keszitenie a tarsadalmi beilleszkedesre. Csak ennyit hianyoltam

Es elarulnam, a gyerekem nem visitott bele a fulebe, es nem vett el a masik kislany tole semmit, csak utotte egy labdaval. Egyebkent a lanyom bolcsibe jar, eddig ilyen jellegu problemaval nem talalkoztunk, mindenkivel mindig elvan. De most mar tenyleg befejezem a magyarazkodast, nem erzem ugy, hogy magyarazkodnom kene nektek, azonkivul barmit megjegyzek, kiforditjatok.

Hogy miert nem vetettem el? Nem irtam? Ugy emlekeztem, hogy megirtam. Azert nem vetettem el, mert egeszsegesnek mondtak a tesztek alapjan. Es most meg egy vitat kivaltok, amiben nem szeretnek reszt venni, de ha van kedvetek ocsarolhattok azert is. De arra nem fogok reagalni: Ha kiderult volna, hogy down koros (mar csak, hogy properul o val irjam), akkor nem vallaltuk volna, vagy ha olyan testi fogyatekossaga lett volna, ami mar eleg sulyos, akkor se vallaltam volna. Es mivel a tesztek, uh-ok azt mutattak, hogy egeszseges, igy megtartottam. Abba a reszbe meg gondolom nem kell belemennem, hogy azert se vetettem el, mert tervezett gyerek.

Nyugodalmas, higgadt jo ejszakat kivanok mindenkinek!

2013. jún. 8. 23:59
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
Na most már végképp nem értem.....a tiéd is beteg?
2013. jún. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!