Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Te hogyan reagalnal, ha...

Te hogyan reagalnal, ha gyermekedet bantana egy serult, fogyatekos gyerek?

Figyelt kérdés

Jatszohazban voltunk majd 3 eves kislanyommal. Hatalmas terulet, 3 szintes volt, ilyen haloval korbevett valami, mindenhol szivacsok, csuszdak. Alig ultem le az egyik asztalhoz, ami a szuloknek van kirakva, maris uvoltest hallok, ami kisertetiesen hasonlit az en lanyom hangjahoz....a nem, nem az enyem. De csak nem hagyja abba, odamegyek, hat az enyem. Mutogat ujjal egy kislanyra, nem hagyja beken. Ranezek a kislanyra, aki erossen mandulaszemu, szinte 100, hogy dawn-koros. Mondom neki, nem akarja bantani, csak jatszani akar.

A tortenetben itt megemlitenem, Angliaban elek, itt rengeteg ilyen van, es magyarul beszeltem lanyomhoz, igy nem ertette senki mit mondok. Jelenleg meg jobban erti a magyart lanyom. Megnyugszik gyorsan, visszakuldom, de par perc mulva megint uvoltes, megint ugyanezt lejatszuk, es meg vagy 2x. Nagy nehezen lekopik rola a kislany. Eloszor en is csak azt hittem, hogy tul ramenos a kislany, elmondtam lanyomnak, hogy menjen mashova jatszani, de a kislany csak megtalalta mindig, pedig probalta lanyom kerulni. Lanyom fel eve szobatiszta, nem igen szokott elofordulni, hogy bepisil. Egyszer csak megint iszonyat uvoltes. Elkaptam a jelenet veget, a kislany egy labdaval pufolte az enyemet, mondom a lanyomnak, jojjon le (2. szinten voltak), mig a lanyom a kiutat kereste, egy kisfiu mondta, hogy be is pisilt. A lanyom mar elozoleg, ha meglatta a kislanyt, mar uvoltve rohant felem, rettenetesen felt tole. Lejott, kimentunk a mosdoba, megszaritottam a nadragjat, tobbet nem is mentunk a halos-szivacsos reszhez. A terem masik vegeben maradtunk, ahol talaltunk egy jatek autot (ilyen penzbedobos)...azzal volt el lanyom, eszebe nem jutott visszamenni. Egyebkent, meg a bepisilas elott, a kislany, odament a mellettem levo asztalhoz, ahol etellel kiszolgaltak, asztalhoz ult, de elobb lerakta a talcat a foldre, ossze-vissza pakolaszott a megteritett asztalon, ahol ket felnott no, es meg 4 vagy 5 gyerek ult. Ugy tunt, mintha csak odatevedt volna, s mivel serult, kiszolgaltak. A tobbi gyerekhez mashogy viszonyultak, ehhez olyan hidegen. De tobbszor is visszatert jatek kozben ehhez az asztalhoz, mas szulot nem lattam, akihez ment volna, tehat csak oda tartozhatott. De erre a kislanyra ra se szoltak. Letette a talcat a foldre es olyan hidegen hagyta a ket not, mintha ez termeszetes volna. Es azert is zavart, mert ott voltak mellettem, mikor vigasztaltam a lanyom, lattak, hogy a kislany bantotta a lanyomat, de ez is hidegen hagyta oket, abszolut reakcio mentesek voltak.

Nem akarom felfujni a dolgot. Csak egyet kerdeznek, aki ert hozza: Hogy lehet erre reagalni, nem kellene a szuloknek kicsit azert megis rendre inteniuk, vagy esetleg odabokni nekem, hogy bocs man a gyerek miatt, latod, hogy serult.

Ami a masik, hogy o tunt a legkisebb gyereknek a tobbi mellett (a csaladbol) Olyan max 6, de miniumum 4 eves volt, de kerdem en, ha valakinek mar van legalabb 1 gyereke es kiderul, hogy dawnkoros a kisteso a pocakban, miert vallaljak, ha nem tudjak kordaban tartani? Vagy ez normalis, minden Dawnkoros ilyen, ugy ertem, nem lehet rajuk szolni semmiert, akarmit csinalnak?

Nem tudom miert, de az a kislany ugy megijesztette a lanyomat, hogy bepisilt es meg nagyon emlekszik ra, mert tegnap beszeltunk anyosommal, es kerdezte lanyomat, hogy volt e jatszohazban, mire lanyom elmeselte, hogy bantotta a kislany es sirt is. 1 hete tortent az eset. Remelem gyorsan elfelejti.


2013. jún. 1. 16:13
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom, leszoltok, hogy masokat leszolok, de ti eppen most a leszolassal mit csinaltok? Vagy az rendben van, hogy rakot kivantok a gyerekemnek? Nekem kivanjad mar a rakot, ne neki, szegeny nem tehet rola, hogy ilyen anyja van, aki megvedi:D

Mit nem ertesz kedves utolso elotti, hol irtam en azt, hogy esetleg beteg a gyerekem? Nem beteg, 100%-osan egeszseges, mentalisan is, es idegrendszere is jo...anyam, komolyan...:D

Na jol van, en most mar tenyleg lezarom, es nem reagalok most mar a valaszaitokra, elmondtam mar mindent, mar tul is magyaraztam. Jo mergelodest kivanok nektek, ha titeket ez boldogit.

2013. jún. 9. 11:43
 32/41 anonim ***** válasza:
58%
Ne idegeskedjél,ebben a topicban valoszinu mindenkinek defis a gyereke.Amugy én tök elhiszem hogy egy kislány megijed egy ilyen fura arcu gyerektol.
2013. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó a gyerek éli a világát, ő nem tudja hogy beteg. Down kóros gyerek nem zombi.

Down kóros gyerek pedig senkit sem bánt.


"Isten hat nap alatt teremtette a világot. A hetediken megpihent, körülnézett, majd a nyolcadikon megteremtette a downosokat, hogy több szeretet jusson a földre."

2013. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg nem értem,hogy min megy itt a vita!

Én speciel le sem tojom,hogy egészséges vagy nem az a gyerek, aki esetleg piszkálja, bántja az enyémet, elvárom, hogy a szülő fegyelmezze, avatkozzon közbe! Ahogy én is közbe avatkoztam nemrég, amikor a lányom a homokozóban fejen dobta az egyik fiút!

Van ilyen, gyerek! De nem hagytam,hogy "verekedés" legyen belőle. Odamentem, rászóltam, elvettem a lapátot! Meg sem vártam,hogy a másik gyerek anyukájának kelljen odajönni!

Az én gyerekemért én vagyok a felelős, ha beteg,ha egészséges. Ha annyira beteg,hogy nem tudom szabályozni, akkor nem viszem ilyen közegbe és kész!

2013. jún. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
88%
De a kislány csak azért mutatott rá a másik gyermekre,mert megmutatta,hogy ki bántotta... nem azért mert beteg....
2013. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy a beteg kislány szüleinek kellett volna lépni, az meg nem igaz hogy egy down kórós kisgyerek nem bánt senkit, á csak az anyja fején szétveri a játékot mert van rajta egy címke ami nem tetszik neki (egyik anyuka mesélte nekem) sajnálom szegényeket, de szerintem nem ugyanúgy hanem jobban kell rájuk figyelni, pont ezek miatt a dolgok miatt..
2013. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi hülye bunkó ember van itt!


Legközelebb szólj rá a gyerekre és a szülőknek is jelezd, hogy nem tud közösségben viselkedni a gyerekük.


Én egyébként úgy vettem ki az írásból a kérdező kislánya többször is el lett távolítva az agresszor kislány közeléből, az mégis mindig utánament. Tehát itt nem a kérdező és a kislánya a hibás.

2013. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
25%

Hú utolsó! Na látom te sem láttad át a kommenteket! Senki nem mondta,hogy a kislány a hibás. Főleg,hogy gyerek!

A kérdés az volt, hogy a szülő hogy viselkedjen ilyen helyzetben! Mielőtt lebunkózol embereket, tanulj meg szöveget értelmezni!

2013. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam.

Olyanokat írtak, hogy a kislánynak jó gyenge idegrendszere lehet, ha attól bepisil, hogy " hozzáérnek egy labdával'.

Elolvastam mindet és a legtöbben a kérdezőt és a lányát támadták.

Sok bunkó volt köztük igen!

2013. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
41%

Autista a gyermekem. És igen, néha (szerencsére egyre ritkábban) előfordul, hogy játszótéren dührohamot kap, és valamennyire agresszívvé válik, mert valami olyasmi történik, ami kizökkenti. Nem "közveszélyes", normál oviba járt, és nála sokkal agresszívebb viselkedést tanúsítottak néha az egészséges társai.

Abban, hogy ő már sokat szocializálódott, rengeteg munka van. Sokkal több, mint amit egy egészséges gyermeket nevelő szülő egyáltalán el tud képzelni. Terápia, fejlesztés, sok-sok fejlesztés. Ez egy hosszú folyamat, de igen, néha kizökken, hiszen az autizmus nem gyógyítható. Viszont ő is a társadalom része, neki is joga van megtanulni beilleszkedni, alkalmazkodni, és ehhez egy picivel több toleranciára van szüksége a környezet részéről, mint egy "átlagos" gyereknek.

Amikor a játszótéri szülők "ítélkeznek", akkor gondolkozzanak el azon, hogy vajon végig tudnák-e csinálni mindazt, amit mi, akik fogyatékkal élőt nevelünk... biztos, hogy végig tudnák, mert muszáj. De nekünk az a kis játszótéri balhé csak egy kis bolhacsípés, ennél sokkal, sokkal rosszabbakat kellett már elviselni, és ti csak a jéghegy csúcsát látjátok... Hogy akkor, ott esetleg azért nem lépek közbe, az azért van, mert ismerem a gyerekem, és tudom, hogy akkor nem lehet hozzá szólni. Ha én akkor ott elkezdeném "fegyelmezni", akkor az olaj lenne a tűzre, utána hetekre, hónapokra romlana az állapota. Nekem nem éri meg, mert sok éves munkánk van abban, hogy ott tart, ahol. Miután lehiggad, megbeszélem vele a helyzetet, de akkor, ott nincs értelme beleszólni. Nálunk ez úgy működik, hogy a gyereket minden egyes élethelyzetre, konfliktusra meg kell tanítani. Nincsenek általános szabályok, minden helyzet egyedi. És emelje fel a kezét az, aki minden helyzetet előre lát? Én bevallom, nem. Csak akkor jövök rá, hogy ilyen is van, amikor megtörténik, akkor tudok vele foglalkozni érdemben. És akkor kezelem. De nem fogom tönkretenni a sok éves munkát csak azért, mert valakinek éppen nem tetszik a gyerekem viselkedése, mert 5 percet látott az életéből, életünkből. Töltsetek el csak egyetlen napot egy fogyatékkal élő gyermekkel, és utána lehet ítélkezni, meg számonkérni...

(Én a játszótéren beveszem a "lesz*rom tablettát". Egyszerűen nem érdekelnek a többi szülő beszólogatásai. Azért nem érdekelnek, mert fogalmuk sincs, hogy mennyi munka van abban, hogy a gyerekem CSAK 5 percre borult ki, és nem tombolta VÉGIG a játszóterezést. Vagy hogy egyáltalán el tudunk menni a játszótérre... hogy egyáltalán képes más gyerekekkel játszani... Lehet, hogy nektek ez természetes, nekünk nem az. Nekünk mindezért rengeteget kellett dolgozni...)

2013. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!