Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik a lehetőségeim, ha nem...

Mik a lehetőségeim, ha nem értek egyet az óvónő véleményével iskolaérettség kapcsán?

Figyelt kérdés

Kialakult egy rettenetes helyzet, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Van egy hat éves kisfiam, aki jóval fejlettebb a korcsoportjánál. Beszédkészsége kiválló, intelligenciája kimagasló.


Az Iskolaalkalmassági teszten 100%-ot teljesített, ahová viszont azért küldték el, mert az óvónő szerint szorongós típus. (_Kicsit_ szorong.) Azt tudni kell, hogy ez nem egy újkeletű dolog, az ovipszichológus egy éve foglalkozik a gyerekkel, és - én jó apaként -tökéletesen együttműködő voltam, a szorongásoldásba és az iskolaérettségi vizsgálatba is én egyeztem bele.


A vizsgálat végén azonban olyasmi történt, ami kisebb sokkot okozott: előkerült egy levél a pszichológustól, amiben olyan mondatok szerepelnek, konkrétan, mintha bolond lenne a fiam. Hogy pédául felpofozza magát, ha nem sikerül valami, vagy rángatja a ruháját, vagy debilizáltan szorongós. Ezzel nem csak az a gond, hogy így le van írva, és hogy a "kicsit szorongós" és e között akkora szakadék van, mint a Grand Canyon, hanem az is, hogy még csak hasonlót sem tapasztaltunk soha (a gyerek azt állítja, ő nem csinált ilyet), és hát rendszeresen visszük őt programokba, közösségbe, sőt angolra is jár, ahol önálóan csoportban képes érvényesülni...


Hát ebben a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. A tanácsadós nő azt mondta, hogy Ő sem tapasztalt semmi ilyesmi, (Korábban egy kognitív alapítványnál, ahol a gyerek IQ-ját mérték, szintén nem tapasztaltak hasonló dolgokat), de ilyen levéllel nem tudja elengedni. A dolgot magától (tehát nem a mi kérésünkre) elvitte egészen igazgatósági szintig, de végül is az lett ráírva a papirra, hogy vizsgálat alatt, és majd keresnek minket valami felmérés miatt.


Csak az nem most lesz, a gyereket viszont be kellene íratni az iskolába, kéne a papír. Gyorsan. (ide még annyit, hogy ő akar iskolába menni, nagyon nem lelkesedik az oviért, amikor hallotta az eredményeket tegnap, sírva fakadt a nevelési tanácsadóban, hogy a "játékkártyás néni ezt írta? Miért írta ezt?")


Nem vagyok találgatós típus, de egyszerűen nem tudom ezt az egész helyzetet mire vélni. Az a gond, hogy nem vittük el oda és azokra a (nem olcsó) kezelésekre a gyereket, amiket az ovónéni mondott? Vagy a szakmai dac van ebben, hogy mindenhol azt mondják hogy a gyerek oké, és ő nem hajlandó viszakozni?


Köszönöm a válaszokat, örülnék, ha pedagógus válaszolna, vagy olyan szülő, aki már volt hasonló helyzetben.



2016. márc. 11. 10:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez nem lenne igaz. A kivizsgálást mi kértük. Csak nem tudtunk a pszichológus leveléről. A gyerek nem hinném, hogy hazudik, mint ahogyan egyébként szerintem a pszichológus sem teszi. Egy - akkor öt éves gyerek - egy bizonyos helyzetben alighanem kicsit túljátszotta a szerepét, amit a szakember félreértett. Mondom, soha még csak hasonlót sem tapasztaltunk, pedig néha alaposan fel tudom őt idegesíteni.
2016. márc. 11. 12:09
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Te kérted a kivizsgálást akkor mosmár meg kell várni. Ők engedték, te fogtad vissza a vizsgálattal... Nrm az óboda miatt marad hanem miattad... Mert nem fogadod el hogy csinal a gyerek olyat csak nem elotted. Miért hazudna a pszichológus? Mikor közben ő is engedi csak további kezelést javasol. Lehet a gyerek csak elotettek nem csinálja.
2016. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló volt velünk. Tanàcsoltàk az oviban a nevtant,elmentünk eredményt nem kaptunk azt mondtàk minden oké. Egy év múlva kérdezik az oviban,hogy voltunk-e,mondtam hogy igen minden oké. Jó de ez ìgy nem elég akkor ők hivatalosan kérik a papìrt. Nevtan a papìrt nem talàlja,ott sem voltunk. Oké elmentünk megin,az ovi hazudott egy kétoldalas véleményt a gyerekről ez alapjàn vizsgàltàk. Oké véleményt megin nem kaptunk szóbeli tàjékoztatàs minden rendben a gyerekkel,okosabb a korànàl. Fél év múlva kérdezik az oviban hogy mi a helyzet a vizsgàlattal. Mondtam hogy voltunk minden rendben,de papìrt nem adtak,mondvàn az oviba küldik. Nem küldték ìgy az ovi megint ìrt nekik levelet. Erre küldtek egy összacsapott szakvéleményt fals dàtumokkal, és olyan hajmeresztő dolgokkal,hogy az eszem megàllt.


A helyedben elvinném magànba egy korrekt vizsgàlatra. És azzal a szakvéleménnyel mennék vissza az oviba nevtanba, meg a suliba beiratkozni.

2016. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
74%

* megint,

(nem tudom hogy maradt le a t)

2016. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

Bocsánat, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de szeretném megosztani, hogy én nagyon szorongó vagyok. (Körömrágás, hajvég, bőr tépkedés stb.)

Emlékszem volt valami vizsgálat az oviban, ahol egy külön szobában kellett beszélgetnem egy nővel, érzelmeket felismerni képről meg hasonlók. Engem engedtek suliba 6 évesen, és végig szín 5-ös voltam. Tanáraim szerint is jó képességű. Most fogok diplomázni, ez az első eset, hogy a szorongásom túl nagy és hátráltat a tanulásban.

Úgyhogy mindenképp küzdjetek, mert szerintem ha van is valami gond a gyerekkel, attól még a suli csak egy fejlesztő közeg lesz.

2016. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Már elege lehetett az egészből, vagy egyszerűen látta egy felnőttől, amint a homlokára csap (hogy ez nekem nem jutott eszembe!) és ennyiből kihozza a nagyokos, aki elvégezte az iskolát, de lehet, hogy semmi tehetsége az egészhez. Állást is könnyen talál, ha ismeretsége van és nem érdekli, hogy a hozzá nem értésével hány embert tesz tönkre, hánynak okoz álmatlan éjszakákat. Pfuj.
2016. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok! Azért így megint más a helyzet. Ha az óvónők engedik, az iskolaérettségin megfelelt, és a pszichológus szerint sem akadály, akkor igazából ezzel nem kell foglalkozni, hiszen alapvetően minden tiszta, mehettek. Egyébként érdemes lenne más pszichológushoz is elvinni, más szakvéleményt is kérni, és ha a második is ugyanezeket a problémákat tárja fel, akkor bizony nagyon komolyan el kell gondolkodni, hogy talán komoly igazságokat írt le az ovipszichológus.

Ha teljesen eltérő, akkor viszont már van is egy szakvélemény az ellenkezőjéről és gond letudva. :)


Kedves Negyedik!

Minden kollégám nevében köszönöm az így névtelenül kiosztott dicséreteidet, erre biztos mindenki kíváncsi volt.

2016. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Kedves, sértődékeny óvónők a problémás szülő és a többi kategóriátokkal együtt! Az orrotoknál sem láttok tovább, ha nem a ti gyereketekről van szó!
2016. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Magánba hiába is vinné, mert a Nevtan véleménye a mérvadó.


Az én lányommal is vannak gondok,kiderült, hogy hiperaktív,figyelemzavaros, de ez az oviban még nem került elő. Én nagyon örültem volna, ha akkor kiderül, nagyon sokat szenvedünk vele emiatt. Szóval szerintem is örülj, ha bármi olyan gond van, ami az iskolai beilleszkedést akadályozná, akkor jobb annak elejét venni.

A pszichológusotok meg szimplán csak hülye, mint a legtöbb pszichológus.

Most én is viszem a lányomat, mert szerintük terápia kell neki, de az én hajam is az égnek áll mindegyiktől.

Szorong a suli miatt, mert nem tud teljesíteni, mert nem tud figyelni, nálunk is ez van.

Az egyik szerint a gyerek a fejét veri a falba, és ez tinikorban majd öncsonkító hajlamokba torkollik, és mindez azért van, mert én nem szeretem őt eléggé.

(Jegyzem, amíg a suliban a tanár nem írta minden óra végén a margóra, hogy túl lassú vagy, addig nem volt a gyerekkel semmi gond. Itthon most is kisangyal. Szóval én nem látom be, hogy miért velem van itt a gond.)

A másik pszichológus szerint meg egyenesen autista a lányom. (Nem is állíthatna fel ilyen diagnózist, ha nem autista szakértő).

Szerény véleményem szerint próbáld a gyerekkel kerülni a pszichológusokat.

A szorongást valahogy másképp kell oldani.

Pl.sport, sok közös program, gyerekközösség, sok nevetés, zenehallgatás.

Ebből meg úgy tudtok kimászni, hogy kérsz egy másik pszichológustól szakvéleményt, és megkéred a Nevtant, hogy a finomabbik változatot írják le. Azért lehet velük egyezkedni. A beiratkozásról még nem biztos, hogy lekéstek, esetleg hívd fel az iskolát, hogy késik a papír, ilyenkor mi van. Ha májusban adják ki, hogy mégis iskolaérett, akkor mit csináljatok?

2016. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
62%
Én pszichológus hallgató vagyok jelenleg, nálunk iskolapszichológusnak csak azok mennek, akik hülyék minden más, komolyabb területhez.
2016. márc. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!