Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik a lehetőségeim, ha nem...

Mik a lehetőségeim, ha nem értek egyet az óvónő véleményével iskolaérettség kapcsán?

Figyelt kérdés

Kialakult egy rettenetes helyzet, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Van egy hat éves kisfiam, aki jóval fejlettebb a korcsoportjánál. Beszédkészsége kiválló, intelligenciája kimagasló.


Az Iskolaalkalmassági teszten 100%-ot teljesített, ahová viszont azért küldték el, mert az óvónő szerint szorongós típus. (_Kicsit_ szorong.) Azt tudni kell, hogy ez nem egy újkeletű dolog, az ovipszichológus egy éve foglalkozik a gyerekkel, és - én jó apaként -tökéletesen együttműködő voltam, a szorongásoldásba és az iskolaérettségi vizsgálatba is én egyeztem bele.


A vizsgálat végén azonban olyasmi történt, ami kisebb sokkot okozott: előkerült egy levél a pszichológustól, amiben olyan mondatok szerepelnek, konkrétan, mintha bolond lenne a fiam. Hogy pédául felpofozza magát, ha nem sikerül valami, vagy rángatja a ruháját, vagy debilizáltan szorongós. Ezzel nem csak az a gond, hogy így le van írva, és hogy a "kicsit szorongós" és e között akkora szakadék van, mint a Grand Canyon, hanem az is, hogy még csak hasonlót sem tapasztaltunk soha (a gyerek azt állítja, ő nem csinált ilyet), és hát rendszeresen visszük őt programokba, közösségbe, sőt angolra is jár, ahol önálóan csoportban képes érvényesülni...


Hát ebben a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. A tanácsadós nő azt mondta, hogy Ő sem tapasztalt semmi ilyesmi, (Korábban egy kognitív alapítványnál, ahol a gyerek IQ-ját mérték, szintén nem tapasztaltak hasonló dolgokat), de ilyen levéllel nem tudja elengedni. A dolgot magától (tehát nem a mi kérésünkre) elvitte egészen igazgatósági szintig, de végül is az lett ráírva a papirra, hogy vizsgálat alatt, és majd keresnek minket valami felmérés miatt.


Csak az nem most lesz, a gyereket viszont be kellene íratni az iskolába, kéne a papír. Gyorsan. (ide még annyit, hogy ő akar iskolába menni, nagyon nem lelkesedik az oviért, amikor hallotta az eredményeket tegnap, sírva fakadt a nevelési tanácsadóban, hogy a "játékkártyás néni ezt írta? Miért írta ezt?")


Nem vagyok találgatós típus, de egyszerűen nem tudom ezt az egész helyzetet mire vélni. Az a gond, hogy nem vittük el oda és azokra a (nem olcsó) kezelésekre a gyereket, amiket az ovónéni mondott? Vagy a szakmai dac van ebben, hogy mindenhol azt mondják hogy a gyerek oké, és ő nem hajlandó viszakozni?


Köszönöm a válaszokat, örülnék, ha pedagógus válaszolna, vagy olyan szülő, aki már volt hasonló helyzetben.



2016. márc. 11. 10:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lényegtelen, hogy most lesz a beíratkozás. A gyermek vizsgálat alatt áll, ergo ha annak meglesz az eredménye, utána beíratod, ha pozitív elbírálást kaptok. Mindenhol van pótbeíratás, illetve tartalék helyek még ezeken kívül is fenntartva, pont az ilyen esetekre. Gondolom választottatok intézményt, menjetek be, jelezzétek az igazgatónak, hogy tudja, hogy számolhat veletek, ez egy gesztus is, de ettől függetlenül is beírathatod később. Azért van a beíratkozás ilyen korán, hogy a többlépcsős folyamat lezárulhasson a következő tanévig, illeteve a java(a problémamnetes, sima esetek) a nyári szünetek elejéig. De ha az intézmény megvan és nem az utolsó pillanatban kell azt is keresgélni, akkor ez csak részletkérdés, e miatt nem kerül hátrányba a gyerek. Én adminisztrációs késedelem (nem érkezett meg a szakvélemény időben stb...) és némi egyet nem értés okán anno augusztusban tudtam beíratni a gyereket, a középiskolai beíratkozásról meg szintén önhibánkon kívül csúsztunk le, gyakorlatilag már ügyeleti időben intéztük nyáron. Fel vannak erre mindenhol készülve, ergo ha csak ez a probléma, akkor probléma egy szál se. Merő lustaságból lecsúszni az időpontot az egy dolog, de ha egy folymatban lévő vizsgálat, vagy egyéb normális indok miatt marad ez el, tartanak fenn tartalék helyeket, ez miatt nem kell aggódnod.
2016. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%
Csak egy kérdés: én nem jártam óvodába, és anyukám saját felelősségére vitt el iskolába. Igaz ez 17 éve volt, manapság nem lehet ezt? Egy sima papírt aláírt, hogy vállalja a felelősséget és kész.
2016. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!