Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Feszegeti a határokat a...

Feszegeti a határokat a kisfiam. Hogyan fegyelmezzem?

Figyelt kérdés

Keteves kisfiam folyamatosan feszegeti a hatarokat, semmifele tiltas nem hasznal. Sot, ha valamire megkerem, hogy ne csinalja, csak azert is csinalja. Pl allandoan a hintak korul motorozik. Megmondom neki, hogy a kovetkezo alkalommal beultetem a babakocsiba, meg is teszem, de legkozebb ( masnap ) megint ott szaguldozik korbe-korbe. Allandoan sarazik, az osszes ruhaja es cipoje saros, de ezt mostanaban megengedem, mert nyar van. De neki nem eleg a tapicskolas, beleul, majd belefekszik a sarba es lefetyeli!

A kajat elpöccintgeti, a vizet kionti, minden alkalommal.

Hogyan fegyelmezzem?

Koszi a valaszokat!


2016. júl. 26. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Inkább mondd meg, hogy mit vársz el ahelyett, hogy mit ne csinaljon. A gyerekek nem hallják a nem szót.


Pl maradj az aszfalton a motorral, tarts a tanyerkadban az ételt.

2016. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Jaj nagyon ismerős a helyzet. A majdnem kétéves lányom ugyanez. Mondok egy mai esetet, ami megint nagyon elszomorított. Ma jelenésünk volt. Gyönyörűen felöltöztettem. A haját is megcsináltam. Komolyan olyan szép volt, mint egy porcelánbaba. Fontos is volt, hogy az legyen (inkább csak nekem). Stílusban összeöltöztünk. Nem olyan régen vettem magamnak egy nyári csizmát. Azt a csipkés szárút, ami olyan mintha sima cipő lenne, csak a bokánál és kicsit fejjeb csipkés. Neki is akartam. De nem találtam. Meséltem a barátnőmnek, aki amikor hazajött Amerikából hozott. Gyönyörű, hófehér. Na ehhez adtam rá egy tündéri fehér-rózsaszín ruhát.

Kivettem az autóból. Egy picit előrébb ment a járdán. Meglátott egy tócsát a járda közepén. Nem volt éppen kicsi. Ott állt a szélén. Nálunk ilyenkor a következő az eset: vagy odaszaladok, de már akkor nevetve lép/szalad bele úgy, hogy a víz csapódik, vagy én mondom, hogy "most belemehetsz gumicsizma van rajtad." Na most egyik opció sem volt lehetséges. Meg sem mertem mozdulni. Hátranézett, mondtam neki, hogy "Ügyesen kerüld, ki. Nem szabad belemenni! Sietnünk kell, menjél!" Erre hátranézett és mosolygva belement. Ha ez nem lett volna elég, az alját nem látta és megbicsaklott a lábba és elesett mire odaléptem hozzá. Persze bele a sárba. Sírva fakadtam, megfogtam a kezét (már nem is voltam mérges csak csalódott). Megkérdeztem tőle: Miért csináltad, amikor kértem, hogy ne! Mondtam, hogy kerüld ki! Erre felemelte az egyik lábát, amelyből még mindig csöpögött a sár és mosolyogva mondta :"Csimmám". (=csizmám) Neki és nekem a csizma nem ugyanaz. Mondtam reggel, hogy "hozzad a csizmád, nézd ugyanolyan a csizmánk". Neki mindegy volt, hogy milyen csizma. A csizma pedig a "tócsázással" egyenlő nála.

Nem haragudtam rá, pedig az is bennem volt, hogy mondtam, kértem hogy ne tegye! Értette is! Látszott rajta. De nem is érdekelte. Szerintem nálunk is feszegeti a határokat. Lassan eléri. De már annyira belefáradtam. A játszótéren, múltkor egy másik apuka segített betenni a kocsiba, mert elfut előlem és rugdos is. Én meg terhes vagyok a tesóval. Annyira bántot ez a mai is. Nem lett volna baj, ha nem kértem volna, hogy ne! De ez csak egy sztori a rengetegből. Szóval nem vagy Egyedül. Én rá nem fogok ütni, csak próbálom túlélni. Nálam a kiabálás sem lehet megoldás.

2016. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, ertem a csalodottsagodat! Nekem is volt mar olyan, hogy nem is duhot ereztem, hanem csalodottsagot. A kislanyod vegul is azt gondolta, a laban csizma van, akkor mehet a sarazas! 😄 a "nem szabad" tenyleg sokszor hatastalan, de probalom elkerulni, de kb tok mindegy, a fiam akkor is csinalja, amit nem szabad. Amugy nalunk mar nincs is szep ruha, szep cipo, az osszes jatszoterezos es sarazos lett 😄

Tudom, hogy nem igy van, de az embernek tenyleg az az erzese, hogy direkt keszitenek ki minket, hiszen nevetgelnek csibeszkedes kozben. Sokat sirok es egyre turelmetlenebb vagyok. 😢 elveszitem az onkontrollomat es rakiabalok, nem egyszer fordult elo, aztan meg szornyu lelkiismeret furdalasom tamad. 😢

2016. júl. 26. 21:46
 4/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok :) Én biztosan nem vagyok elég határozott, az is baj. A járszótéren például szabályosan könyörgök, hogy menjünk már! Motorozni utcán már nem is merem hagyni. Úgy előre megy, hogy utol sem érem. A boltba örjöng, ha bele szeretném ültetni a bevásárlókocsiba. Egyszerűen néha már tényleg sok, de mindegy majd csak nagyobbak lesznek :)
2016. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A bevasarlokocsit sem szereti? Nekem ezzel szerencsem van, a babakocsit es a bevasarlokocsit is szereti a kisfiam, ha ketten megyunk valahova, en meg mindig babakocsival viszem, kulonben cipelhetnem. Es amugy is az a maniaja, hogy egyedul szeretne menni, nem lehet megfogni a kezet. Es nem megy, hanem szalad. A negyediken lakunk, most mar lefele jonni sem hajlando ( nincs lift ), felfele plane nem. Es persze en is konyorgok neki, vegul felkapom es felviszem. Lehet, hogy nem kene, de mire hazaerunk a jatszorok, en is faradt vagyok, szeretnek vegre hazaerbi es nem a lepcsohazban acsorogni meg 30 percet.
2016. júl. 26. 22:55
 6/14 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen néha már tényleg sok, de mindegy majd csak nagyobbak lesznek"


Ha képtelen vagy megnevelni nem segít az, ha nagyobb lesz. Ezek a dolgok maguktól nem múlnak el, sőt.

2016. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
És akkor mit kellene tennem? Mi számít nevelésnek? Én a "beszélgetős" módszert választottam, nem a "csapkodós". Szóval a mi esetünkben segíteni fog, ha nő mert akkor már meg is fogja érteni, amit mondok.
2016. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És igen, nálunk a bevásárlókocsi sem jön be. Ma is voltunk a játszótéren, de úgy éreztem nem bírom. Szinte alig bírom követni. Van egy nagy halastó a játszóéren. Na abba már esett bele. Azóta nem szeretek vele odamenni. Hiába álltam mellette. De az a kedvence. Most is húzza ki a kezét, de nem akarom elengedni, így meg sír... Aztán visszafele meg cipelteti magát. Nem jön a lábán. Ez a legújabb.

Nálunk a dobozos üdítőt kinyomja a dobozból vagy a szívószálat nyomja vissza. Aztán meg sír. Tudja, hogy nem jó, de minden alkalommal "eljátsszuk". Külön ezért vettem szívószálat. Ha nagy dobozban veszem meg ugyanazt (a tigrises Sióról beszélek) nem jó neki. Csak a kicsi. Szóval igen, nekem sem könnyű...

2016. júl. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a közlekedéssel vannak problémák.Kérem álljon meg hol gyalog hol motorosan vagyunk és magasról tesz rá. Szaladok utána mert 1000rel meg az úteset felé és csak röhög :/ futóbiciklivel ez durvábban néz ki.Elveszem a biciklit úgy sír vísit mint akit nyúznak.. 1-2 napig neha egy 7ig tudja utána hogy ha szólok meg kell állni de aztán magasról tesz rá. Hiába figyelem ha egy picit félre nézek már szalad is útest felé vagy csinálja a feszélyes dolgokat. Sokszor elmondom neki hogy mi a veszélye ha kiszalad a kocsi elé nem csak úgy tíltva van. Nem tudom már mit lehetne vele kezdeni..ha nem viszünk járgányt akkor elviszi a másikét. :/ tanácstalan vagyok és elkeseredett mert ugy érzem addig nem nyugszik amig meg nem történik a baj :/
2016. júl. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Pszichiáter vagyok, és elég furán fog hangozni talán számodra, de jót tehet, ha néhány esetben teljesen ő dönt. Mittudomén "Na, kicsim, Tesco vagy Lidl?" :D

Vagy "paprikás vagy csípős kolbászt szeretnél.".

Sőt, ha jót akarsz, a legerősebben az fog hatni, ha "Szerinted mit kellene tennem?", tehát ha tanácsot kérsz tőle. Próbáld meg partnerként kezelni a kisfiadat, hiszen az. :)

Nem is gondolnád, a pindurpandúroknak néha milyen egyszerű és jó meglátásai vannak. :)

2016. júl. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!