Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen tanácsot tudnátok adni...

Milyen tanácsot tudnátok adni egy állandóan hisztiző gyerek mellett?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves elmúlt. Ha nem az van amit Ő akar ordit, de addig hogy hányás a vége. Mindent leborit és nem érti ha szép szóval mondom. Csaptam már a fenekére mikor 3 órán keresztül orditott a telefonomért mert nem adtam oda.

Most ott járunk hogy a kocsi ajtót úgy nyomta hogy nem tudom kinyitni kivülről és nincs meg a bankkártyám. Egyszerűen nem birlk vele nap mint nap van valami ami miatt földre veri magat itthon.

Nem engedem be a kutyát vahy nem megyünk ki ilyen takony időbe mezitláb. Es nem! Hiába kérem szépen nem! Ordit! Mindenért! Elfáradtam! A kivsi fiammal nincs ennyi gond aki 7 hónapos.

Ha Én fürdök neki is kell ha Én kimegyek neki is jönni kell.

Nem tudom mi a megoldás nála! Ha atölelem megnyugszik utána kacag eszik iszik de amint Én elkezdenék olyat csinálni amit muszáj itthon pl: mosni; főzni vagy bármi már üvölt.

Ha mesét kapcsolok kérdem Tőle jó lesz a cicás bólogat. Mikor bekapcsolom meg földhöz vágja magát. Mutatja melyik kell mondom neki az forma 1 nem fogod szeretni kiveri a hisztit. Ha bekapcsolom akkor is...

Sok! Ekveszi az összes energiám! Már mindent elpakoltam előle ami nem neki való de felmászik a fotelre és onnan szedi le ha meg elveszem akkor ordit. Pl a kiskönyvüket ma.

Passz!

Harapdál néha ütöget. Kész!



#hiszti #sírás #ordítás #ütögetés #Fáradt gyerek #akartos
2016. okt. 4. 16:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, én tudom miről beszélsz, a fiam is ilyen volt. Ő második gyerek, nála tuti nem az volt, hogy nem volt elég figyelem, mivel amióta megszületett, semmi mással nem tudok foglalkozni. A nagyobbik gyereknél iskolás korban jött elő, hogy na, ő biztos azért ilyen rossz tanuló, mert nem figyeltem rá eleget. Lehet, de ahogy írtad, egy anya is ember. Pláne, ahogy leírod, azt gondolom semmi segítséged. Egy ilyen vérmérsékletű gyerekkel ez nagyon nehéz! (Nálunk sincsenek nagymamák).

Én elvittem a Nevtanba kivizsgáltatni, de persze ott is csak azzal jöttek, hogy velem van a baj. A kedves pszichológusnő előadta magát.

-Anyuka, a hisztit úgy kell kezelni, hogy semmiképp sem engedünk neki. Első nap fél órát fog ordítani, a második nap 5 percet, a 3. nap meg már nem fog hisztizni.

Aha, ja, kölcsönadjam a gyereket egy hétre? Napokig hisztizett valamiért, nem túlzok, napokat!

A hideg vizet én is próbáltam, de az is csak addig segített, amíg utána át nem öltözött, meg nem nyugodott, aztán kezdte elölről a hisztit amiatt, ami miatt víz alá dugtam. Én is sík ideg voltam, én megértelek. Persze kívülálló, aki látta a helyzetet, egyből kész volt a diagnózissal: idegbeteg anyuka, hát persze, hogy ilyen a gyerek.

Csak éppen az a helyzet, hogy más az ok-okozat. Nem miattam idegbeteg a gyerek, hanem én vagyok az őmiatta.

Mi most 6 évesen kaptuk meg az autista diagnózist. Most már tudom, hogy nem az én hibám volt a dolog, de nagyon rossz idegállapotban voltam emiatt évekig. Segítség semmi, csak a kritika.

Persze abból amit leírsz én még nem tudom megmondani, hogy mi a helyzet vele, 2 évesen eleve nem is nagyon adnak ilyen diagnózist. De lehet, hogy valami beszédértési zavar van a háttérben, nem érti amit mondasz neki. Az ilyen problémás gyerekeknél a napirendi kártyákat mindenképpen javasolni szokták. Sok konfliktust megelőz.

2016. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Együttérzek veled. Mindkét kisfiamnál durva dackorszak volt 2-3 éves koruk között, kimerítő hisztikkel. 2 éves volt a nagyobb, amikor a kicsi megszületett, és az első 2-3 évben egy pillanatra nem vehettem le róluk a szememet, mert a nagy előszeretettel bántotta a kistestvérét. A legrosszabb időszak akkor kezdődött, amikor a kicsi elkezdett önállóan közlekedni a lakásban. Kénytelen voltam időnként járókába tenni (a nagynál még nem volt), hogy az otthoni teendőkből legalább a legfontosabbakat el tudjam végezni, illetve a nagymamák segítségét is igénybe vettem, amikor csak tudtam (a férjemre nem igazán számíthattam, sokat dolgozott egyébként is). Az állandó hisztiktől én is kikészültem, bújtam a gyereknevelési könyveket és a netet, hogy rájöjjek, mi okozza és hogyan kezeljem. Amikor a nagyobb óvodás lett, végre a kicsivel is többet tudtam foglalkozni, de aztán nála is jött a dackorszak... Ő már születésétől kezdve olyan frekvencián és erővel tudott sírni, hogy szó szerint halláskárosodást szenvedett, aki 5 méternél közelebb volt hozzá... Igazából azóta érzem, hogy elmúlt bennem a stressz és idegi/fizikai kimerültség, hogy a kisebbik is 3 éves lett és végre elkezdett beszélni.

Másfél éve derült ki, hogy a nagyobbik fiam figyelemzavaros/hiperaktív és idegrendszeri éretlensége van, ez utólag sok mindent megmagyaráz. De a dackorszak egészséges gyerekek esetén is nehéz (idegtépő) időszak a gyereknek és a szülőknek is. Jó esetben pár hónap után csillapodik, úgyhogy addig is kitartást kívánok neked...

Mostanában olvastam egy könyvben, hogy 4 éves korukig a gyerekeket veszélyes felügyelet nélkül hagyni, mivel még nincsenek (teljesen) tisztában a tetteik következményével. Ha teljesen biztonságos, "gyerekbiztos" a környezet, egy lakásban akkor is találnak valamit, amivel bajt csinálnak. Én a mai napig csak akkor megyek fürdeni, ha a gyerekek már alszanak, kivéve, ha a férjem vigyázni tud rájuk, pedig már 4 és 6 évesek. Lehet, hogy ez túlzásnak tűnik, de biztosan akkor történne valami, amikor éppen a kádban vagyok, nem kockáztatok. Nálunk még mindig napi szinten előfordul, hogy a kicsi megüti magát, vagy összevesznek egymással valamin és rendet kell rakni köztük, mert különben eldurvul a helyzet.

Nagyon sok türelemre lesz most szükséged, hogy ne kapd fel a vizet, higgadtan reagálj vagy ha éppen az a jobb, ne reagálj a hisztikre, vagy el tudd terelni a lányod figyelmét. Találj valamilyen módszert, amivel meg tudod magad nyugtatni, fel tudsz töltődni, szedj vitaminokat, igyál gyógyteákat, meditálj vagy bármi...

2016. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Érti mit mondok neki!

Mindent csak tojik rá néha. Egyedül vagyok igen a napok hetek 90%-ban. Nehéz. Nem hiszem autizmus áll a háttérben mert Én ahogy megfigyeltem az autistákat másabbul reagálnak és másként szól az az üvöltés.

Erre nem gondolok mert a családunkon belül senkinek nem volt autizmusa.

Nehéz természetű, akaratos lány.

2016. okt. 7. 13:59
 14/22 A kérdező kommentje:

Lehet a vasam meg a magnézium szintem lenn van a béka feneke alatt azért szakad el néha a cérnám.

Én sosem raktam hideg viz alá.

A fenekére csaptam mikor pl össze zsirkrétázta a falat.

Nem hiszem hiperaktiv de azt nem ismerem milyen.

Ő egy kis közvetlen kedves kislány az idegenekkel is. Mindig integet magyaráz a maga nyelvén.

Mosolyog, figyelme felkelthető csak nehezen terelhető ha a telefonomról van szó. ( vagy pénztárcáról, forgalmiról, kocsikulcsról)

Este mindig összebújva alszunk el majd később teszem az ágyába.

Szeret menni, homokozni táncolni szoktunk reggelente.

De mostanában úgy érzem teljesen lemerült a tartalékom is. Totál levagyok szivva. Alig várom a kicsi végig aludja az éjszakákat.

2016. okt. 7. 14:30
 15/22 A kérdező kommentje:

A férjem pl nagyon rossz gyerek volt.

Felgyújtotta a függönyt a lakásban.

Lehet az is közre játszik hogy 7 hetes terhes vagyok.

Nem is tudom.

Érdkes hogy ezeket kiirtam magaból és azóta egy egy rövidebb hiszti volt itthon. Teljesen normálisan viselkedik. Bilire kakált tegnap másodjára eddig nem mert.

A nagylány nem bántja sose a kicsit. Puszilgatni szokta csörgőt ad neki. Már azt is tudja hogy melyik cumi kié. Viszi oda neki.

2016. okt. 7. 14:46
 16/22 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kezecske mindenkinek azért.
2016. okt. 7. 14:47
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem azért írtuk, hogy hiperaktív, vagy autista, hogy a tied is, az. Sőt. Nem kívánom senkinek.

Én inkább ezt azért írom, mert állandóan azzal jönnek, hogy a gyerekek akkor hisztisek, ha a szülő így meg úgy. Holott egyre több az olyan gyerek, akik valamilyen egyéb probléma miatt ilyen kezelhetetlenek.

Még a szakemberek is egy dologra képesek: mindenért a szülőket okolják! Pedig ez nem segít, sőt, csak ront a helyzeten. Mindenki próbál türelmes lenni, de 2 kicsi gyerekkel, segítség nélkül még átlag gyerekekkel is elég nehéz, nemhogy ilyen helyzetben.

Még amit tudok tanácsolni, hogy keress egy babysittert, és mozdulj ki. Fel kell néha töltődni.

Amúgy az autizmus fogalmát már rég átírták, nem csak a magukba forduló gyerekekre mondják. Az én fiam is barátságos, van egy csomó haverja. Csak éppen ha nem az van, amit ő akar, a mai napig iszonyat botrányok vannak miatta. Most 6 éves. Anyukám még mindig állítja, hogy semmi baja, csak én vagyok alkalmatlan a szülői szerepre.

Hogy ért mindent, arra ne vegyél mérget. Én is azt hittem, de a mai napig látom, hogy sokszor félreérti, amit mondok, és amiatt is nagyon sok hiszti van. Egy 2 éves alapban nem ért még mindent.

2016. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Mi az amire gondolsz hogy megért és nem ért?

Mindok példát nálunk ha azt mondom neki menjél be a házbaert hideg van megfázol érti csak tojik rá mert megakar várni.

Vagy gyere menjünk kész a fürdővized.

Vagy megkérdem Tőle akarsz menni mamához?

Nálunk a hiszti akkor van ha nem adom a telóm vagy az apja nem adja a telóját, a számitógépet nem verheti vagy a pénztárcámat békén lehet hagyni. Ezek miatt a dolgok miatt megy az üvöltés. Ha beszélek telefonon és nem adom oda neki Ő is beszéljen mamával akkor hosztirohamot kap.

De nem mondanám azt ha nem az van amit ő akar kiveri a balhét mert a testvérével ahogy viselkedik nem ezt szűröm le. Visz neki jatékot, cumiját oda viszi neki.

Mikor ötözök es sir a kicsi mondom neki menjél vigasztald meg a tesód mert sir akkor szalad oda.

Múltkor volt egy sikló az udvaron mondtam neki jujj bantani fog megharap ha odamész. Nem ment. Vagy mondom neki hogy gyere menjünk adjunk a tyúkoknak kaját meg szedjük össze a tojást érti jön hátra a tyúkokhoz.

Azt nem érti még hogy lesz másik tesója. Azt látom hogy nem.

De tudod mi az érdekes mióta ezt kiirtam azóta ilyen hiszti nem volt.

Jön bújik, elvan, erdekes mintha megérezte volna hogy be kell fejezni.

2016. okt. 8. 17:16
 19/22 anonim ***** válasza:
A telefonrol le lehet szedni es tiltani az osszes jatekot. Arrol le kene szoktatni, hiszen csak 2 eves mult. Persze ha mar korabban szabad volt neki, akkor nehez lesz megertenie, hogy most nem szabad. Egyszer szabad, egyszer nem, az nem jo. Vagy megmondani neki, hogy 40 percet jatszhat, es ahhoz tartanod kell mindig magadat. S mielott vegeter a jatekido egyre surubben mondani, hogy mindjart vege, s letetetni vele, amikor lejart az ido. Celszeru beallitani egy ebresztot. Amihez meg nem akarod hogy hozzanyuljon, zard el elole. Tedd olyan helyre ahol nem latja. Mi az hogy a penztarcadban kotoraszik? Hogyan? Es ha lenyel egy 100-ast? A tisztitoszereket is el kell zarni pl. Probald meg az idot kikapcsolni amikor a gyerkocokkel vagy. Gondolom ez nem kunnyu, de probald meg akar egy orara, hogy nem sietsz, s a gyerekekkel vagy.
2016. okt. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mondom neked az úgy nez ki hogy felvan akasztva magasra és oda húzza a széket aztán szépen leemeli.

Most ott járunk hogy a szekrény tetejere pakolok

2016. okt. 10. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!