Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak csupaszon szobatiszta a...

Csak csupaszon szobatiszta a fiam? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A fiam most töltötte a hármat.

Próbálom levenni róla a pelenkát. Mivel nagyon szeret csupaszkodni, van hogy úgy hagyom. Olyankor soha nincs baleset, csak a bilibe pisil kakil, szól és megy. Ha alaónadrág van rajta, ugyan oda megy a bilihez de nem veszi ki a fütyit, pedig már annyiszor mutattam és mondtam neki. Ha teljesen fel van öltözve, simán bepisil bekakil még csak nem is szól.

Tudom, hogy már vissza tudja tartani, hogy érzi, de ez csak csupaszon működik, úgy meg nem lehet folyton.

Mit csináljak vele? Van aki azt mondja még nem érett, pelust hagyjam rajta. Van aki azt, hagyjam rajta kicsit a pisis cuccot, hogy kényelmetlen legyen neki.

Igazából nem tiltakozik a pelus ellen. Nem nagyon érdekli mit adok rá. Meg szoktam dícsérni ha bilizik, és nem szidom de kifejezem a nemtetszésem ha bepisil.

Szerintetek mitévő legyek?


2020. jún. 13. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lenge boxert, shortot próbáltál már?

Elvileg ez azért van, mert ha ruha van rajta, azt a pelenka érzettel társítja. Erre szokták javasolni, hogy lenge alsó vagy alsó nélkül add rá a nadrágot.

Esetleg beválhat.

Nem próbáltam, nekem később lett szobatiszta, akkor már nem zavart be ilyesmi. Ez a korai próbálkozóknál szokott. Ugye relatív hogy kinek mi a korai.

2020. jún. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
A pelenka csak ront a helyzeten. Megszokta a gyerek, hogy rajta van a pelenka. Így meg kell szoknia, hogy nincs többet. Az hogy szobatiszta az egyértelmű.
2020. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1es!nem próbáltam, de fogom, köszi!


2es!akkor ne adjak rá pelust csak alváshoz? Vagy csak az esti alváshoz?


Mondjuk pár napja nagyon jó idő van, de azelőtt nem mertem vele elmenni sehová pelus nélkül mert féltem, hogy megfázik ha bepisil.

2020. jún. 14. 08:10
 4/4 anonim ***** válasza:
40%
Türelem-türelem!🙂 Már célegyenesben vagytok, innen már hamar ráérez a dologra, nem kell semmit erőltetni. Az én fiam 3 éves és 4 hónapos, 3 hete teljesen szobatiszta, de még mikor betöltötte a 3-at akkor neki is simán a nadrágba ment a pisi kaki. Még nem szokta meg, hogy nincs rajta pelenka, automatikusan elengedi a dolgokat. Amikor meztelen van, az emlékezteti rá, hogy nincs rajta pelenka, ezért olyankor jobban megy a dolog. Add rá vissza a pelenkát, de mindig bíztasd hogy szóljon mikor kell pisilni, kakilni, kérdezgesd gyakran. És persze nagyon legyen megdícsérve amikor sikerül neki🙂 Én akkor vettem le róla már a pelenkát mikor 3-4 napig mindig szólt és nem került semmi a pelenkába. Azóta balesetmentesen szobatiszta.
2020. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!