Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Átlagosan kinek mennyi idősen...

Átlagosan kinek mennyi idősen lett szobatiszta a gyerek? 3 év?

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 14:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
36%

3 év 3 hónaposan lett levéve róla a pelus "erőszakkal" a bölcsiben. Semmilyen jelzése nem volt még akkor, utólag sem. Ez júniusban volt.

Szeptemberre nagy nehezen megtanulta. Szó szerint meg lett neki tanítva. Magától még nem volt rá érett, de muszáj volt. Szorított az idő. De vinni kellett 2 óránként pisilni.

A kaki jóval később sikerült. De azt nem erőltettük, mert csak itthon kakilt esténként.


Most 4.5 éves a kislányom, az éjszakai pelus pár napja került le.

2020. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
21%
Folytatom. Szóval azt akartam még írni, hogyha nem kellett volna sietni az ovi miatt, nem tudom, mikor érkezett volna el az a pont, hogy igénye lett volna rá.
2020. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

11, valószínűleg kb. akkor sikerült volna erőltetés nélkül, mint amikor a széklet. Tapasztalat alapján csak azoknál válik ez ketté, akiknél erőltették.

Egyébként picurboszi?

2020. aug. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3 évesen és 8 honaposan.
2020. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

13: lehet, de az ovi nem vár :)


Nekünk sem volt így jó, neki sem, de muszáj volt. Ez van.


(amúgy is el volt/van maradva, szóval megvan az oka. De fel kellett vennie a ritmust)

2020. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

11es vagyok még mindig.


Aki lepontozott, az nem tudja azt el sem képzelni, milyen egy beteg gyereket felkészíteni az ovira.

Minekünk ez nagy eredmény volt, hogy sikerült, és nem kellett fejlesztő oviba mennie!!!

2020. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 jegecske ***** válasza:
A gyerekem 1, az unokám 2
2020. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A lányom másfél, a fiam 2 és fél évesen.

Anyám elmesélése alapján én 2,5 évesen lettem szobatiszta napközben. De osztálykirándulásra csak 6. osztályos koromban mehettem, mert addigra múlt el az éjszakai bepisilés. Hiába hordtak mindenféle orvoshoz, nem segített, aztán 11 éves koromban hirtelen megszűnt. Ez állítólag fiúknál fordul elő néha, lányoknál igen-igen ritkán.

2020. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
11, de, tudom. Jobban járt volna a lányod, ha erőltetés helyett halasztást kérsz. Mi azt tettük. Rengeteget fejlődött 1 év alatt. Csak nyert azzal, hogy 4 évesen kezdett, és nem kényszerítettük oviba úgy, hogy se beszélni nem tudott, se szobatiszta nem volt. A pelenkát is egyik napról a másikra tette le nulla balesettel így hogy kivártuk (3 év 7 hónaposan - éjszakára is) és a beszéde is rengeteget fejlődött.
2020. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Sziasztok!

Megnyugtató volt olvasni, hogy mégsincs akkora "baj" velünk, hogy 3 éves és 3 hónapos Kisfiúnk még pelenkás!

Utolsó válaszadótól kérdeznénk, mikor kértétek a halasztást és mivel indokoltátok, mert idéntől sajnos, itt, azt mondták, már nem indok, ha valaki pelenkás, hiába kértünk halasztást! Pedig alapvetően,egy óvoda eszköszkészletébe nem is tartozik bele a pelenkázó... Köszönjük, ha megírod!

2020. szept. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!