Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Innentől kb mikor lesz szobati...

Innentől kb mikor lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki belekötne, mindent teljesen magától csinál a kislányom,soha nem erőltettem semmit. Tehát 😅 1,5 éves kereken a lányom, már kb 4 hónapja mindig szól amikor nagydolog lesz vagy van. Kb 2-3 hete pedig teljesen magától napi 1-2 alkalommal ráül a bilire és normálisan bilizik (kis és nagydolog is). A nap többi részében nem, de szól ha azt szeretné, hogy vegyük le vagy cseréljük pelenkát. A bilit úgy mutattam meg neki, hogy a babáját ráültettem és eljátszottuk hogyan pisil stb. Nem erőltetek semmit, csak kíváncsi vagyok.
2020. aug. 24. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál is kb ennyi idősen jöttek az első jelek. Októberben betöltötte a 2-őt, januárban meg gondolt egyet és többet nem kellett pelenka.

Jó úton halad. Egy tanácsot tudok adni, ne tárazz be nagy adag pelussal, mert én pont megrendeltem 150 darabot mikor 2 hét múlva a fiam úgy döntött ennyi volt. Egy csomó rajtam maradt még úgy is, hogy éjjelre még hordta egy darabig.

2020. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnál is pont így kezdődött. 17 hónapos volt, mikor érdeklődött, játékosan irányítottam az ő tempójában, most 19 hónapos és 100% szobatiszta nappal (délutáni szundihoz sem adok pelust). Éjszakai ágytisztaságot majd később kezdem el, az hol üres-hol tele szokott lenni a pelenka.

Szóval nekünk 2 hónap volt, de nem is erőltettem semmit, ő meg nagyon élvezte.

2020. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Minden gyerek törekszik kimutatni a szeretetét és megvalósítani önmagát. A szülők sokszor ezt nem veszik észre és szabályokat próbálnak a gyerekre erőltetni. Bűntudatot keltve a gyerekben, vagy rossznak állítják be. A gyerek nem rossz és nem jó. Olyannak kell elfogadni amilyen. Minden emberrel, gyerekkel egyedi módon kell foglalkozni. A szabályoknak, mint aranyközépútnak van jelentősége, mikor nem látjuk át a helyzetet, vagy nem ismerjük a gyereket. Törekedni kell egyedi szabályokra, ami mindenkinek megfelel és könnyen betartható. És ne a bűntudatkeltés legyen a célja, hanem hogy tanuljunk a hibákból és próbáljuk a jóvátételt megtanulni. A szeretet legyen fontosabb, mint a szabályok (őszinteség, tisztelet, megértés)!

Értékelni kell és észre kell venni a gyerek érdeklődését, ami a fejlődését, önállóságát segíti. Soha nem szabad lehurrogni, hogy ráér az még. Lehetőséget, időt, teret kell biztosítani a gyereknek, hogy ki tudjon bontakozni. Az nem nevelés, hogy maradjon nyugton, ne rosszalkodjon! Ezzel csak értelmetlenné tesszük az életét.

Tehát a gyors fejlődéshez nem kell más, mint szeretet (őszinteség, tisztelet, megértés). A pofon is jöhet őszinteségből, tehát szeretetből. Nem a cselekedet számít, hanem a szándék.

2020. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyerek környezetében senki sem szól bele, hogy miért tartogatja a pisit, kakit és csak akkor ültetitek a bilire, mikor ő kéri. Akkor pillanatok kérdése. Kivétel, ha mentek valahová, ezt meg kell értenie a gyereknek.
2020. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!