Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves gyerek nem szobatiszta?

3 éves gyerek nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Ha 3 éves koráig nem lesz egy gyerek szobatiszta, akkor milyen vizsgálatokat végeznek rajta? 3 éves korában azonnal vagy van valamennyi ,,türelmi" idő?

2020. nov. 19. 10:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kèrdezô! Az èn kislànyom most október elejèn lett 3 èves. Akkor hèbe hóba màr ràült a bilire mikor ugy gondolta( nyàron, kertbe ) de amugy simàn be be pisilt ha bent voltunk ès nem volt rajta a pelus. Èn nem eröltettem, de öszintèn eszembe se jutott hogy kivizsgàltassam ezèrt. Most ugye màsfèl hònappal mult 3 ès szobatiszta. Egyik napról a màsikra jelezt hogy pisi ès mentünk ( vègül wc re ül szûkítôvel ) ez kb hàrom hete van baleset nèlkül. Szóval ebben a korban màr bàrmikor lehet nàlatok is akàr 1 hèt alatt ne aggódj.
2020. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Én eddig ezen nem ,,görcsöltem".Nyilván nagyon örülnék ha már szobatiszta volna,mert tényleg unom nyár eleje óta ezt a feszt mosást.Viszont láttam én is, hogy ebből nem lesz még szobatisztaság.Viszont az ovi vezetője úgymond rám parancsolt, hogy erőltessük a témát, meg hogy az orvos erre mit mondott? Ezért kérdeztem, van e valami szabály,vizsgálat vagy akármi.Ugye ha szobatiszta lenne akkor mehetne oviba, bár azt már megbeszéltük párommal, hogy ha nem muszáj tavaszig nem adjuk be, mert itt a csoportját is, amibe járna, már 3x tették karanténba.Be se lehet így értelmesen szoktatni.

Enyém novemberben töltötte amúgy a 3. évét.Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2020. nov. 23. 16:52
 13/15 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodj meg. Meg fog rá érni. De feleslegesen idegesíted magad.

Ne hagyd, hogy BÁRKI stresszeljen ezzel! A védőnő sem!!


Mondd meg, hogy majd megérik rá. Ennyi.


Az én lányom tanítva lett rá, 3 évesen vették le róla a pelust a bölcsiben. Akkor még nem jelzett, utólag sem!!

Meg is lett az eredménye. A mai napig vinni kell pisilni, magától 10 esetből csak 1x megy el. És márciusban lesz 5 éves...


De szerintem ennek így nincs értelme, amit csinálsz. Hagyj most ki pár hetet. Úgyis hideg van.. Majd tavasszal.

2020. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
67%

Erőlteti az óvónő? A gyermeked Jövő szeptemberben óvodaköteles! Addig meg 100x szobatiszta lesz..

Biztos kellene a létszám :)

(anyukám óvónő :))

2020. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam leírom,múlt héten voltunk védőnőnél ő is azt mondja 4 éves korig nem gáz, nem is kóros, ez is egy érési folyamat.Minden esetre utána nap hívott az oviból megint valaki, de nem az óvodavezető.Mondtam hogy hát még mindig nincs semmi változás, ő meg azt mondta ezen ne parázzak, mert náluk az egyik 2.5 évesen simán szobatiszta volt, a másik gyerek meg csak majdnem 3.5 évesen.Ő is bíztatott, hogy majd pár hónap alatt megérik rá.Ráadásul a csoportba rajtunk még 2 vannak így.Szóval annyira nem is egyedi.

Erre tegnap jött a gyerekem, hogy ő a bilire akar ülni mert szerinte pisi lesz és azóta is bilizik vagy wc-re megy.Szóval szerintem innentől már rendben leszünk.Éjjel is üres marad a pelus.Már csak a kaka kell hogy megoldódjon aztán leteheti a pelenkát végre:D

Mindenkinek ment tőlem a zöld pipa az 1 válaszolót leszámítva.Köszönöm a bíztatást.

2020. dec. 1. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!