Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor lett szobatisztaságra...

Mikor lett szobatisztaságra érett és szobatiszta a gyereked?

Figyelt kérdés

Mikor mutatta a jeleit annak, hogy el lehet kezdeni próbálkozni? Mikor sikerült először wc-be/bilibe pisilni? Mikorra sikerült teljesen leszoktatni nappal a pelusról?


Nincs kisgyerekes ismerősöm, úgyhogy minden tapasztalat nagyon érdekel.


2023. jún. 14. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
1,5 hónap múlva lesz 3 éves. Már tavaly nyáron vettünk neki bilit, de nem volt hajlandó ráülni sem. Most tavasszal egyre többet adtam rá kisbugyit. Nem mondta, hogy pisilni kell, csak szaladt és hozta a pelust. Kb 1 hete rávettem, hogy pisiljen a bilibe, onnantól kezdve magától ráül. Délutáni és esti alváshoz még kap pelenkát, de ha a déli alvásból legalább egy hétig száraz pelussal kell, akkor már nem fogom ráadni.
2023. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kb 2 évesen éjszakánként már nem pisilt be (de viselt pelust) kakalni szintén 2 évesen tudatosan ment ugyanarra a helyre, de még pelenkaban volt. Ritkábban pisilt és egyszerre sokat. Ezek voltak a jelek. 2 év 4 hónaposan lett szobatiszta semmi gond nélkül, de ovi kezdesnel több hónapra is visszaesett, akkor alvásnal és napközben is újra bepisilt, kakit visszatartotta napokig, de aztán elmúlt szerencsére.
2023. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Azt hittem hu ez gyors lesz, kb 1.5 évesem szőlt hogy elbújik(az ő nyelvén) mert kakil, gondoltam na ha már így tudja,( ha nem bújhatott el visszatartotta) biztos hamar lekerül a pelus.3 évesen meguntam levettem a pelust eleinte volt pisi baleset, kaki soha, kb 1 hét alatt szobatiszta lett. Éjjel még most sem elmúlt 4
2023. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Másfél évesen próbálgattam már levenni róla a pelenkát, de csak odáig jutottunk hogy legalább megtapasztalta hogy milyen érzés piszkosnak lenni. Szóval én nem vártam a csodát. Kétévesen már ráült a bilire, de inkább véletlenül sikerült csak bele. Nem egész 2,5 évesen viszont két hét alatt szobatiszta lett először pisire, pár hét múlva kakira. Most három lesz, és már a bili helyett a vécét részesíti előnyben. Napközben baleset jó ideje nem volt. Az alváshoz még kap pelenkát, bár a nappali alvásból száraz pelenkával kel, és éjszaka is, ha este tíz körül pelusozom, akkor reggel száraz a pelenka. De ez még nem 100%-os.
2023. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

15 hósan első próbák egyike, de még nem szerette volna, szval pelus vissza.

18 hósan jelezte, ha pisilt a pelusba és a kakinak is lett rituáléja. Levettem e pelust, de még mindig nem volt jó. Pelus vissza.

20 hósan pedig egyik napról a másikra pisire szobatiszta lett, kakihoz pelenkát kér. Nappali alvásánál általában száraz marad, éjszakára pelust kap, ami változó, hogy száraz marad e. Napközben bugyiban van, pelust csak a kakihoz kap, mikor kéri.

Most 22 hónapos fiú.

2023. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
2 èvesen, nyáron mikor sokat pucèrkodott, elkezdett bilizni. Utána a sok ruha miatt nem volt hajlandò, ősszel s tèlen sem. 2,5 èves lett nemrèg, kapott új bilit, wc szűkìtőt, azòta nappalra vègkèpp nem kap pelust, csak èjszakára, abban sincs már sokminden. Kb 1 hònapja lett szobatiszta :)
2023. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Fiam 2 éves szülinapján hagyta el a pelust egyik napról a másikra, nappalra. 1 hétig volt 1-2 baleset.

Lányom 20hónapos, az esti fürdés elött fixen pisil a bilibe,meg úgy 1-2 pisi/nap. Szól. De ennek ellenére a pelust még nem vettük le. Majd a nyáron. Vagyis jobb időben.

2023. jún. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Éjjel (ami hormonális) 2 és fél éves kora előtt.

Nappalra 3 évesen, pedig voltak jelek már 2.5 évesen is hogy akár képes is lehetne rá,de csak 3 évesen ért oda, hogy valóban szobatiszta lett.Viszont akkor egyik pillanatról a másikra és nem volt soha balesete.

2023. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
A kisfiam 3éves kora előtt 2 hónappal a kislányom 1 éves korában
2023. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Két hét múlva lesz 3 éves (fiú). Most próbálkozunk, tud és akar is bilibe pisilni, de még nem mindig sikerül időben odaérni; kakilni egyelőre nem.
2023. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!