Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig normális,ha bepisil a...

Meddig normális,ha bepisil a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kisfiam 2,5 èves ma próbáltuk újra a szobatisztaságot,de bepisilt kb 6szor a dèlelőtt folyamán ès vagy utána szólt vagy mèg utána sem. Szüneteltessem megint? Vagy várjunk pár napot hátha lesz előre haladás?

Januárban kezdenè az ovit,addig jó lenne ha leszoktatni a pelusról

Köszi


2023. szept. 25. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktatni csak akkor tudod, ha a gyerek megérett idegrendszerileg rá. Előtte, csak úgy hasracsapva nem fog menni. Ez nem így működik, hogy anyuka kitalál egy dátumot....
2023. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem 3 hónap alatt, ha eddig semmilyen jelzést nem produkált pelusban,nem kérte,hogy menjetek wc-re/bilihez,akkor semmi esélyed rá.
2023. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1-es nem találtam ki dátumot ,csak írtam,hogy jó volna ha addig leszokna. Nem erőltetek semmit, próbálkozunk 🙂
2023. szept. 25. 15:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam elmúlt 3 éves, mikor megérett rá, addig hiába csináltam bármit is, nem szólt. Januárig még van idő, várj egy kicsit.
2023. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
A gyereken is sok múlik. Az érettségén és azon is, hogy mennyire szeretné. Van, aki egyik napról a másikra lesz az, másnál hosszú folyamat. 2,5 évesnél bármelyik lehet. Az, hogy most megpróbáltad és nem sikerült neki 1 nap alatt azt nem nevezném kudarcnak. Én a helyedben nem adnám fel ennyi után. Tanulnia is kell hozzá, nem csak idegrendszerileg érnie. Természetesen úgy is csinálhatod, hogy addig pelenkázod, amíg ő nem mondja, hogy nem kell. Ez is egy megoldás. Egyébként többektől hallottam, hogy az oviban/bölcsiben lett szobatiszta a gyerek, mert látta a többiektől. Nálunk a nagy dicséret segített és az, hogy nem kapott otthonra pelenkát.
2023. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Fiam 2,5éves most. Nyáron kezdtem róla levenni a pelust. Ő egészen együttműködő volt, szinte első perctől magától ment bilire vagy szól nekem. Vettem 2-3könyvet ami a szobatisztaságról szól, sokat olvastuk együtt. Viszont így 3hónap után is előfordulnak napok amikor egyszerűen nem jelzi, elfeledkezik róla, csak akkor szól ha már bepisilt. Úgyhogy bőven kell ennek idő. Vannak jelek, amiből tudhatod, hogy készen áll. Sok dícséret, vond be, lehúzhatja a wct, kisgatyát is választhat, sok mintásat vettem, mindig is jöhetett velem wcre ha akart, nem tabu téma, hogy anya/apa pisil. Az is segített, hogy látta az unokatesót, hogy már bilire megy vagy a hasonló korú barátokat hallotta, hogy szólnak hogy pisilniük kell.
2023. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

2 éves mult afiam eddig semmi sikermost napok óta leveszi magáról a pelust...sikerült párszor a pisi a bilibe de pl a szönyegeket moshatom ki mert pisisek a balesetek miatt és szólt hogy anya kaka kerek pelust.

Előtte hiába próbáltam semmi.mist egész jól haladunk sztem ..ugyhigy jol haladtok sztem tiis jolesz az januárra :)

2023. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha még lenne 10 gyerekem sem érteném meg, hogy mi értelme hetekig, hónapokig "szoktatni" a gyereket, próbálkozni, súrolni a kanapét, szőnyeget, mindig lesben állni, mindenhova bilivel és váltóruhával menni, bokorba pisiltetni, mert nem bírja tovább egy lépést sem....

Erre van a pelenka, hogy ott legyen a gyerek fenekén, amíg nem képes szólni és tartani.

(Moshatóztunk 3-ból 2 gyereknél, úgyhogy nem bántam volna, ha minél előbb sikerül, de akkor se így megy.)

Ha hatszor bepisil egy nap, akkor nem áll készen. Kár erőltetni.

Ha készen áll, ha tényleg készen áll, és nem külső hatásra erőlteted, akkor nem húzódik hetekig. Mindhárom gyerekem eltérő időpontban, DE egyik napról a másikra szobatisztult. Háromszor nem lehet "szerencse", főleg mert szinte mindenben teljesen mások. A legkésőbb a legkisebb lett szobatiszta (3 év 8 hónaposan), leghamarabb a középső (2 év 2 hónaposan).

2023. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
#8: Nálunk elég durva pelenkakiütése volt, nem volt mindegy, mikor szobatisztul. Moshatóztunk, gombásodás miatt váltottunk arra, az elmúlt. Sokáig nem volt előtte semmi gond kenőcs nélkül sem, de egyszer előjött és onnantól bármivel kentem, bárhogy szellőztettem (aludni gyapjúpelusban aludt), csak romlott. Pedig bőrgyógyásznál is voltunk. Már aludni sem tudott tőle. Aztán otthonra bugyit kapott, rendszeresen biliztettem, 1 hónapon belül rendbe jött a popsija, ő pedig elég nagy százalékban szobatiszta lett. Aztán jött a kistestvér, de szerencsére nem esett vissza, viszont nagy könnyebbség, hogy nem kettőt kell pelenkáznom. 5-ös voltam.
2023. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!