Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukak,mikor es hogy kezdtéte...

Anyukak,mikor es hogy kezdtétek a pelusrol valo leszoktatast?vagy megvártátok amíg magától leszokik a gyerek?

Figyelt kérdés
2023. júl. 7. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiammal a 2.szülinapja utan par nappal levettem a pelust, sűrűn vittem bilire és ennyi. Voltak balesetek, eleinte nem kevés. Aztán 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett (nappalra).


Lányom most 21honapos. Vele kb 2 hete kezdtük. Szintén a nem kap pelust, technikával. 10ből 9x a bilibe pisil.


Ha vártam volna, míg pl a fiam megérik rá, a mai napig pelenkázhatnám kb.

2023. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én próbálkozok vele most lett 2 éves de rásem akar ülni a bilire
2023. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Lanyom 3 evesen szokott le magatol.

Fiam 18 honapos es szaggatja le magarol a pelenkat

Lehetseges,hogy ilyen hamar le akarna szokni?

2023. júl. 7. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Kislányom autista, szóval egy kicsit nehezebben ment.

3 évesen ment bölcsibe,akkor még nem beszélt semmit és 100 %-ban pelusos volt,nem volt utánjelzés sem.

Ott megtanították,hogy el kell menni pisilni.

Ez úgy működött,hogyha elvitték pisilni,akkor pisilt.

3.5 évesen ment oviba úgy, hogy minimálisan beszélt,és ha vitték pisilni,pisilt.

6 éves korára értünk el oda,hogy szól,és el is megy magától.

Otthon mozgásérzékelős ledsort tettünk a wc ajtókeretére. Így egyedül tudja rendezni magát. Ez nagy motiváció volt neki,hogy nem kellett felnőtt segítsége.


Kaki az otthon volt mindig, 4 éves koráig pelusba.

Ezt úgy sikerült elhagyni,hogy mindig begyulladt a kakitól a nemi szerve már a vége felé. Úgyhogy megbeszéltük,hogy ha wc-be fog kakilni,ez meg fog szűnni. És egyszer csak megértette.


4 éves korában hagytuk el az éjszakai pelust is.


Onnantól, hogy nem volt pelus,nem pisilt/kakilt be.

Éjjel sem. Csak akkor,ha beteg lett és lázas volt.

2023. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 2 éves kora után levettem róla a pelenkát. Moshatót használtunk, szóval addigra talán kicsit tudatosult benne a pisilés és nedvesség közti összefüggés. Alul semmiben nyomult pár napig, a bili kéznél volt, és ha láttam, hogy csurog, gyorsan ráültettem, higgadtan mondtam neki, hogy a pisinek a biliben a helye, és utána megcsodáltuk együtt a produktumot, még ha csak pár csepp volt is. 3, azaz három nap után már éjjel sem pisilt be, száraz pelenkával ébredt. Egy-két hét után le is vettem róla éjjelre is.

Ja és azt kommunikáltuk felé, hogy a babák pisilnek pelusba, a kislányok bilibe vagy vécébe. Ő meg nagyon büszke volt rá, hogy akkor ő már nem baba! Ki is kérte magának, ha valaki ezt mondta rá.


Amúgy először úgy voltam vele, hogy majd tankönyv szerint kivárom, mikor jelzi, hogy megérett rá stb., de rengeteget kínlódtunk a bőrével - már fekete kecske vérével is kentük volna, hogy ne csípje ki, ne viszkessen szegénynek (az eldobható pelenka se volt jobb, mindenfélét próbáltunk), és egyszerűen elfutott a harci ideg, hogy ez így nem állapot, elég volt.

2023. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk nem én kezdtem, hanem a bölcsődei gondozónő mondta, hogy akkor ők levették róla a pelust. 2 éves múlt akkor. Nem örültem, mert a gyerek semmi jelét nem mutatta, hogy ő szeretne szobatiszta lenni. Az első héten állandóan bepisilt. Ha én küldtem, hogy üljön a bilire, volt, hogy sikerült bele. De amúgy simán játszott, és folyt a lábán a pisi. Szóval nem értettem, miért gondolta a gondozó nő, hogy érett rá.

Aztán a második héten csoda történt, és szólt, hogy pisilni kell. Talán rájött, hogy nem jó, ha mindene pisis. :D

Aztán a 3.héten közölte, hogy neki éjszakára se kell. És onnantól nem volt soha baleset. Szóval 3 hét alatt nappalra és éjjelre is az lett. Magamtól fene tudja, mikor kezdtem volna el. :)

2023. júl. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen gyerekfüggő.

Amúgy 3 éves korig normális, ha nem szobatiszta.

Én próbálgattam levenni 2 éves kora után a pelenkát, de 2 napig mindent összepisilt, utána visszaadtam rá, ennek így nincs értelme. Barátnőm hónapokig csinálta, szerintem felesleges.

Azt mondják nyáron kell, nekünk pont nem úgy jött ki a lépés. De van fűtés, szóval lehet ezt télen is. 3. szülinapja előtt 1 hónappal megint megpróbáltam. 2-szer összepisilte magát, harmadikra ráült a bilire, és onnantól szobatiszta.

Védőnő szerint majd a gyerek szól. Szerintem még mindig pelenkás lenne, ha én arra várok.

Viszont a húgom lánya meg szólt. 1 éves volt, amikor látta a többi gyerektől, és elhatározta, hogy ő is bilizik. Én azt hittem ilyet csak a dicsekvő anyukák találnak ki, de tényleg. 1 éves volt a kislány!!! Alig akartam elhinni.

2023. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 éves kora után kicsivel a kisfiam, mikor felfigyeltem rá, hogy, már mondta hogy kakil, pisil, kakilni mindig el is vonult. Ebből látszott hogy érett rá mert már ritkán pisilt sokat, és akkor is észrevette az ingert. Eleinte nem annyira tetszett neki az első bilije (szűkítő se), végül a nagyobb méretű szék formáju bili volt amire szívesen rault. Éjjelre már 2 évesen szobatiszta volt mert mindig száraz pelusban kelt. (ebben 3 évesen az ovi kezdesnel volt vissza esés akkor hónapokig minden alvásnal bepisilt és ejjelre újra pelust kapott amíg el nem múlt).
2023. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Unokaöcsém most 17 hónapos, de már több mint 3 hónapja szobatiszta nappalra. Újabban már éjszakára is. Én sem hittem, hogy van ilyen, míg nem láttam a saját szememmel... és igazából semmi különöset nem csinált vele a sógornőm, csak egyszer "elkapta" a pisilését, amikor épp nem volt rajta pelus, a kicsinek meg annyira tetszett, hogy azóta stabilan csak abba pisil/kakil.

Úgyhogy ja, tényleg van ilyen 😃

2023. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7,ez szuper,gratulalok.

Azert nekem is furcsa volt,hogy valamelyik nap a fiam mindenaron le akarta szedni a pelust.

Levettem rola,es vigan maszkalt ugy majdnem egy órát

Aztan visszaadtam ra,de lehet rosszul tettem

Elo kellett volna vennem neki a bilit.hatha sikerult volna belepisilni.

2023. júl. 8. 04:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!