Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Normális, hogy egy 3 éves...

Normális, hogy egy 3 éves gyerek egyáltalán nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Most a hónapban lesz 3 éves. Egyáltalán nem jelzi, ha pisilnie, kakilnia kell, sőt az sem zavarja, ha tele a pelenka, nem szól. Bilire ritkán ráül, de csak kevés időre és nem pisil vagy kakil bele. Ha nem adok rá pelenkát, bepisil.

jan. 7. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Normális, kitolódott a gyerekek érése. Írtunk is erről a napokban. Ne eröltesd. Ha egészséges gyerek, nincs félnivaló. Egyetlen egészséges gyerek sem maradt örökké pelenkás.
jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Normális. Kisfiam tavaly márciusban volt 3 éves, éppen szobatiszta lett pisire a szeptemberi óvodakezdésre. Addig egyáltalán nem jelzett, nem zavarta őt sem, hogy tele a pelenka, pedig tudta, hogy mikor kell pisilnie, vissza is tudta tartani, de kijelentette, hogy nem fog szólni. Én nyár közepén levettem róla a pelenkát, mondtam, hogy szóljon, ha pisilni kell, hát ő ugyan nem szól. Ha bepisilt a játszótéren, hazajöttünk. Volt belőle hisztizés, sírás, üvöltés, mert ő még csúszdázni akart. Otthon megbeszéltük, hogy tudja-e miért jöttünk haza. Mondta, hogy tudja, mert bepisilt. Ezt még eljátszottuk 1-2-szer, aztán végre hajlandó volt jelezni, elhagytuk a pelenkát pisire, baleset nélkül, éjszakásra is.

Kakilni a mai napig pelenkába szokott, nem hajlandó sem wc-be, sem bilibe. Orvos, védőnő, óvónő szerint teljesen normális, rendben van, hogy még ragaszkodik hozzá.

jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Normális.:) A kisfiam 3 és fél évesen lett szobatiszta. Mikor az ikertestvére rá volt kattanva a bilire, elkezdtem tőle is kérdezni minden nap egyszer hogy használja-e. Azt mondta nem. Aztán egyszer csak magától elkezdte használni, és szó szerint egyik napról a másikra nappal és éjjel is teljesen balesetmentes volt. Ezen nem izgultam, gondoltam hogy elhagyja egyszer😃
jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Akik lepontoztak minket, szabad tudni, hogy őnáluk mikor szobatisztult a gyerek? :)
jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom, ki pontozott le mindenkit, nekem ezek hasznos válaszok voltak.
jan. 7. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én 2 és fél éves kisfiam teljesen elutasítja a bilit és a kis WC-t is.

Az sem zavarja, hogy bepisil, bekakil, nyilván nem is szól mert nem érzi még. Bölcsiben is próbálkoznak, ugyanezt írták, hogy elutasító.

Reggelre mindig átázik, olyan sokat pisil.

Nekünk ez nagyon messze van még, júniusban lesz 3,de nagyon gondolkodom, hogy kérvényezem, hogy maradjon még 1 évet bölcsiben és ne kelljen oviba mennie. Nincs kapacitásom egyedül, munka és 3 gyerek mellett folyamatosan mosni..

jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!