Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kell reagálni arra ha...

Hogyan kell reagálni arra ha bepisil a gyerek?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek véletlen bepisil, arra hogyan kell reagálni? Akár otthon, nyilvánosan, éjszaka, stb. Azt tudom hogy leszídni semmiképp sem szabad, de hogyan lehet rá reagálni? Csak szimplán mondjam el neki hogy semmi baj, majd feltakarítjuk? Ti hogyan reagáltok? Mit mondtok? A gyerek erre hogyan válaszol? Ilyenkor mi a "helyes"?

febr. 25. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

"Csak szimplán mondjam el neki hogy semmi baj, majd feltakarítjuk?"

Igen, pontosan ennyit.

febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Ők még tanulják a testük jelzéseit. Bölcsiben biliztetik is öket napi rutin szerint.
febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Mindig ugyanakkor.(ez a napi rutin)
febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Mondom neki, hogy nincs semmi baj. Nem csinálok belőle nagy ügyet.

Meg szoktam dicsérni ha jelzi, hogy kell, de ha véletlenül bemegy, vahy a biliből kicsap, akkor nyugodt hangom mondom neki hogy nincs semmi baj

febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
"Hoppá, pisis lett a nadrágod. Gyere, átöltöztetlek." Én ilyesmit szoktam mondani a kétévesnek, függetlenül attól, hogy a pelenka áradt ki vagy kisgatya volt rajta és bepisilt.
febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
A kisebbikem elsírta magát, ha véletlenül úgy alakult (2 éve szobatiszta és vagy összesen 3 ilyen alkalom volt), ezért azt mondtam, hogy "semmi baj, gyere gyorsan, vegyük le, előfordul az ilyen". Kész. Levetkőztettem, kicsit megmosdattam, új gatya. Lepedőcsere és alvás vissza.
febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és egyszer volt, hogy önállóan ráült a bilire - csak épp rajta volt az alsónadrág és úgy pisilt. Akkor egyenesen megdicsértem. (2 és fél éves)
febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Gyere, gyorsan cseréljük ki a ruhadat/pizsit, aztán athúzom az ágyadat. Alapesetben ennyi.

Ha olyan gyerekről van szó, aki amúgy szobatiszta és ágytiszta hosszabb ideje és hirtelen gyakran fordul alo baleset, akkor lehet róla egy beszélgetés, de nem akkor, amikor épp bepisilt.

febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Semmi baj, gyere, kicseréljük (a ruhát, az ágyneműt, amit kell).
febr. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer 9 évesen volt, de nem hinném, hogy ez bepisilésnek számít. Nagyon kellett pisilnem, de nem tudtam kigombolni a nadrágomat, ezért úgy ültem le a wc-re, hogy rajtam volt a nadrág és úgy pisiltem. Nem szídtak le, csak mondtak, mossam ki magamnak a nadrágot meg a bugyit és kimostam a többiek jelenlétében. Utána büszke voltam arra, hogy egyedül csináltam (felnőttek jelenlétében), de ez lehet nem is számít bepisilésnek.
márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!