Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4,5 éves kisfiam még mindig...

4,5 éves kisfiam még mindig nem szobatiszta teljesen minden egy alvásnál bepisil éjszaka és nappal is az oviba. Mit tudnék tenni hogy legyen válltozás?

Figyelt kérdés

Kezdek aggódni, gyerekorvosnak máe említettem de nem foglalkozik vele 6 éves koráig mondván hogy már addig kitolódott a szobatisztaság.

Tavaly augusztusba vettem le róla a pelenkát az éjszakai és nappali alváshoz de azóta egyszerűen nem hajlandó szobatiszta lenni, nyilván lutaság is van benne mert ha kérdezem akkor letagadja hogy pisilnie kell de amikor elkisérem a wc-re akkor pisil sokat.

Esetleg akiknek hasonlo problémájuk volt, adnának tanácsot hogy mit tudnék ebben a helyzetben csinállni hogy legyen javulás?


ápr. 4. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szervileg egészséges? érzi amikor kell?
ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

5 éves kor alatt nem igazán foglalkoznak ezzel.

Nephrológiára - vese gondozóba kérj időpontot.

Nálunk volt egy új, pisi minta, kizárták a szervi és hormonális problémát. Elvetette a csepp csengőt az orvos, mivel lányom nagyon mélyen alszik. Fél évente kellett mennünk, ahol elment az egész napunk a semmire.

9 éves a lányom, és 0 előre lépés.

ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
9 eves es bepisil? Azert annak mar komoly oka lehet. Az en kisfiam 4 eves. Fel eve kezd ágytiszta lenni nappali alvaskor. De minden egyes megfazaskor,betegsegkor visszaesunk. Ez az elso jel,amellett h nem eszik,h bepisil,mar mondjak az oviban h beteg lesz... Neha ejjel azonban szaraz, par napig, de utana hetekig megint pisis. En nem.tudom mar min mulik. Nem aggodom annyira, mert nappal ebren sose pisil be,ugyesen tartja sokaig. Alvasa nagyon mely, en elutasitom az ebresztgetest es csengot.
ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

3#


Sni, adhd. Ennyi. Fejletlen idegrendszer

ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az lemaradt, nem bepisil, hanem egyáltalán nem érzi éjjel, hogy kell.

Nappal is az utolsó pillanatban rohan, amikor már majd szétdurran, mert csak akkor érzi.

ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
az ágytisztaság nem attól fog eljönni, hogy leveszed róla a pelenkát, hormonális érés függvénye, és akár 6 éves korig is tarthat, hogy alváshoz még pelenka kell neki, ez tök normális. hagyd békén.
ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kislánya az óvodában, délutáni alvásnál sokszor bepisilt és éjszaka is. Iskoláskorára elmúlt. Azóta 26 éves lett, egyetemet végzett, okos, szép lány. Szerintem igaza van a dokinak. Kicsit lassabban fejlődik ebben az idegrendszere.
ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Még nem voltunk vizsgálatokon de gondolom hogy szervileg egészséges.

Érzi ha kell pisilni mert szalad a wc-re de azért az is előfordul hogy rá kell szólni hogy menjen de ő állitja hogy nem kell pedig kell. Ebbe van neki lustaság is.

ápr. 4. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8#


Ez nem lustaság.

ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Név nélkül le merem írni, hogy voltam vagy 9-10 éves is, amikor még bepisiltem éjszaka. :D lehet genetika is, mert noveremmel ugyanez volt. Egyikunknek sincs semmi szervi baja, lusták se vagyunk, és azóta minden rendben. :P egyszer majd elmúlik nektek is.
ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!