Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Régen 11-12 hónapos babák...

Régen 11-12 hónapos babák szobatiszták voltak? Vagy mi van? Nem értem! Anyósom, apósom, dédimamák, papák állandóan ezt kérdezik, hogy bilizik-e már? Nem is értem.11 hónapos még csak.

Figyelt kérdés
lassan már bilizni kéne nem?még mindig pelenkázod?meg ilyenek állandóan!nyáron majd jössz a telekre azt megtanulunk bilizni állandóan ez a téma már nagyon unalmas...nálatok is ez van?vagy egyedi eset a családom?:)

2012. ápr. 3. 08:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Regen sokkal korábban lettek szobatisztak a gyerekek. Gondolom ebben közrejátszott a textil pelenka is, ami ugye nedves, és nem olyan jó. Nekem is ,pedig mondta annak idején anyukám, hogy nagyon későn lettem szobatiszta, mert csak ket évesen.
2012. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Az én apukám mindig ezt a történetet meséli, mint elrettentő példa. Ismerős öregasszony még büszke is volt magára, hogy ő milyen szépen szobatisztaságra nevelte a lányát. Ez a következőképp zajlott: a kislány betöltötte az 1 évet, egyszer csak már nem kapott pelenkát. Bepisilt (mert ugyan honnan tudta volna, hogy mi van...), erre az "anyja" jól elverte, és ez így ment addig, amíg szegény össze nem kötötte a két dolgot... Nem mondom, hogy mindenhol így ment, de biztos, hogy nem a gyerekek érdeke vagy kényelme volt legtöbbször a fő szempont.
2012. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hát nen tudom. Anyukám is most azzal jön, hogy vegyek bilit 13 hónapos lányomnak. Majd a nyáron ki akarom próbálni, de erőltetni semmiképp.
2012. ápr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
38%

Igen, régebben a textilpelus miatt, vagyis a mosás- szárítás miatt hamarabb elkezdték a biliztetést, ami nem biztos hogy rossz szokás. Nekem is kényelmesebb a Pampers kicserélése, mint magyarázni és próbálgatni, szoktatni és örülni a sikernek vagy épp kudarcnak, de 10 hónaposan tervezem a bilike vásárlását :) Szépen, fokozatosan, játszva próbálom majd rávezetni a bilibe kakilásra, hátha, de eröltetni nem fogom, megpróbálom játéknak prezentálni, aztán lesz ami lesz :)

Te pedig kedves kérdező ismered a gyereked és a rokonokat is, le kell őket építeni ellegánsan, mondván, még nem érett a gyerek rá :)

2012. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%
Igen! Ennyi idősen már majdhogynem szobatiszták voltak a gyerekek...legalábbis nappalra nem kaptak pelust. Egyébként én 10-11 hónaposan kezdtem biliztetni a kislányomat...Nagyon hamar szobatiszta is lett nappalra. Szerintem igaza van a családodnak...el lehet kezdeni!
2012. ápr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Én még nem szeretném elkezdeni egyenlőre majd nyáron talán!Akkor ezek szerint másnak is mondogatják!Érdekes engem anyukám 20 évesen szült akkoriban jött be a libero pelenka én már azt kaptam...Ők nem is mondogatják,hogy már szobatisztának kéne lennie!
2012. ápr. 3. 10:58
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Spock könyvben azt olvastam, hogy 2 éves kor körül érdemes elkezdeni a bilire szoktatást, mert addigra a kicsi már nagyon ügyesen tudja, hogy mikor mi "jön" és nincs zavar a kis fejében, hogy eddig simán pisilhettem, most miért van ezért bünti? Bár lehet, hogy 20 hónapos kora körül veszek egy bilit, de én biztos nem fogom erőltetni. Ugyanitt olvastam, hogy a brittek mániája volt a gyereket már 4 hónaposan bilire nyomni, s bár votlak sikersztorik, a felnőttkori bevizelésben ez a díszes nemzet vezet :) Régen sok minden másképp volt, szüleink generációja szerintem ezt nehezen engedi el, manapság azonban sokkal többet lehet tudni a pro és kontra érvekről. A családod nem egyedi eset, kinek a bilizés ilyen, nálunk a hasfájásnál volt pár hetesen, hogy anyukám mindenkivel azt tárgyalgatta, kinek a gyereke mit kap ez ellen és hiába mondtam nagyon sokszor, hogy nem érdekel xy ilyen-olyan szokása, én a doktornőre hallgatok. Bár többszöri felháborodásom ellenére azért csak hozott egy espumisan cseppet, mert a gyógyszertáros szerint az nagyon jó...fárasztóak az újdonsült nagyszülők sokszor...Kitartást!
2012. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

A szobatisztaság elkezdésének élettani időpontja 2 év körül van! Amit sokan nem tudnak, hogy nem a szoktatás, hanem az idegrendszer érettsége határozza meg.

Nagyon sokan már korán erőltetik, aminek a vége a gyakori visszaesés lesz. Semmilyen fejlődési fázist nem szabad erőltetni a gyereknél, mert általában megbosszulja magát...!

2012. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Az én anyukám is rágta a fülem a fiam 1 éves korától... Néha ráültettem a bilire de természetesen semmi. Aztán jól meg is utálta a bilit. Akkor azt mondták nekem, hogy ne erőltessem, majd teljesen magától leszokik a pelusról. Azt hittem sose fog ez bekövetkezni, de tényleg! 3 hónappal a 3. szülinapja (és az ovi) előtt egyszer csak közölte, hogy kisgatyát akar. 1 hét múlva szobatiszta volt. SOHA nem történt azóta kaki "baleset", nagy ritkán egy-egy pisi, de akkor is csak azért, mert túl elfoglalt, hogy elmenjen a wc-re.
2012. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%

Igen, mi szobatiszták voltunk. Akkoriban csak textilpelenka volt, hát azzal nem kellemes naphosszat lenni.

De: én mosható pelenkát fogok használni a babámnál, nem titkolom, hogy a környezetvédelem mellett (ami elsődleges szempont) ott van a szobatisztaság hamarabbi elérése is. Egyébként nem idegrendszer függvénye, a babák első pillanattól kezdve érzékelik az ürítés folyamatát, pár hónaposan tudatosítják magukban, úgyhogy aki azt mondja, 2 éves kora előtt éretlen rá a gyerek az téved. Csak egyszerűen kényelmesebb mindenkinek. Na nem baj, majd ha belefulladunk a sok műanyag sz*rba, akkor rádöbbenünk, hogy a 3 évig használt le nem bomló anyag több kárt okoz, mint az egyéves korra elért szobatisztaság.

2012. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!