Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Régen 11-12 hónapos babák...

Régen 11-12 hónapos babák szobatiszták voltak? Vagy mi van? Nem értem! Anyósom, apósom, dédimamák, papák állandóan ezt kérdezik, hogy bilizik-e már? Nem is értem.11 hónapos még csak.

Figyelt kérdés
lassan már bilizni kéne nem?még mindig pelenkázod?meg ilyenek állandóan!nyáron majd jössz a telekre azt megtanulunk bilizni állandóan ez a téma már nagyon unalmas...nálatok is ez van?vagy egyedi eset a családom?:)

2012. ápr. 3. 08:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

Kedves utolsó! Ne haragudj, de neked hiányosak az ismereteid! Bizony idegrendszeri érettség határozza meg! Ajánlom figyelmedbe a Fejlődéslélektan c. tankönyvet!

gyermekpszichológus

2012. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idegrendszer működése nem a pszichológia tárgya, hanem a humánfiziológiáé.

biológus.

2012. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
70%
Hát nagy tévedésben vagy kedves biológus! Esetleg neuropszichológiáról sem hallottál? Szomorú lenne ha a gyerekszakos klinikai pszichológus nem lenne tisztában az idegrendszer működésével és érésével..
2012. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

[link]

ez is benne van a neuropszichológia-könyvekben?

Egyébként a gyermek ÉRZI a szükségleteit. Pont ahogy az éhséget és szomjúságot, úgy az ürítést is. Mi sem bizonyítja jobban, mint hogy AKTíVAN és akaratlagosan nyom, amikor székel.

De nem akarok én senkit sem rávenni a babapopsi-dunsztolás kiiktatására, mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja. ÉN textilpelust fogok használni. A ti környezetetekért is.

2012. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
78%

Más érezni és más szabályozni! Ha már az idegrendszernél vagyunk, akkor biológus létedre tudhatnád, hogy a szenzoros és a motoros pályák nem ugyanazok és más az érésük is. Hasonlóan a beszédhez. A gyerek sokkal hamarabb érti a beszédet, mint ahogyan kimondja az első szavakat. Szóval ne haragudj tényleg, de ezen nem szeretnék vitázni. A wikipédia komolyságáról sem...

A textilpelushoz ennek semmi köze, nyugodtan használd, ha bírja a baba popója, tényleg környezetkímélőbb.

2012. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
21%

Na már bocsika, de HOL írtam én azt le, hogy szabályozni akarom?! Kérlek, mondd el nekem is! Azt hiszem, szövegértési problémák adódtak!

A wiki pedig még mindig megbízhatóbb mint a sok bulvár és rosszul fordított/értelmezett magyar sz*r. Különben ha veszed a fáradtságot és rákeresel, akkor nem csak wikis cikkeket kapsz a témában.

2012. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%

"De: én mosható pelenkát fogok használni a babámnál, nem titkolom, hogy a környezetvédelem mellett (ami elsődleges szempont) ott van a szobatisztaság hamarabbi elérése is."


Ehhez még mindig szabályozás kell, kedves biológus(?) kollega.. mármint nem a Te szabályozásod, hanem az idegrendszeré...

Sok sikert..!

2012. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%

"Egyébként a gyermek ÉRZI a szükségleteit."


Erre volt a válaszom, hogy más érezni és más szabályozni! A gyermek érzi, hogy pisilnie kell, de még nem tudja ezt akaratlagosan szabályozni... (ha már a szövegértési képességeimet kritizálod...)

2012. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
33%

Gyerekpszichológus (?) kollega: ő fogja magát hamarabb szabályozni. Nem kell az én további hozzájárulásom.

Nálam egyébként nem okozott traumát a 12 hónaposan elért szobatisztaság, a szüleim elmondása szerint nem lettek balesetek. Azt nem inkább valami egyéb történés számlájára kell írni?

nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy a biológiai szükségletek tárgyát nem tudom más szempontból közelíteni, mint biológia szempontjából. Aztán nekem "cihológusok" hada jöhet meggyőzni elveim hibáiról :)

2012. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

Ki beszélt itt lélekről??? Kizárólag idegrendszeri szabályozásról beszélünk. Az más, hogy szeretnéd személyeskedésbe átvinni, de ez felesleges próbálkozás lesz. Igazából miről is szeretnéd meggyőzni itt a fórumozókat és engem?

Az egyetemen és a szakképzésen (és a továbbképzéseken megerősített) oktatott neurológiai tantárgyakban az áll, hogy az ürítés mechanizmusa bonyolult szabályozáson alapul, a szobatisztaság eléréséhez megfelelő idegrendszeri érettség kell.

Te azt állítod, hogy ehhez nem kell idegrendszeri érettség. Az nem gond, ha valaki a szakmai érveket megpróbálja megvétózni, hiszen a tudomány is így fejlődik, de akkor tessék erre kutatási eredményeket linkelni, ami cáfolja, hogy nem kell a szobatisztasághoz idegrendszeri érettség. Azt hiszem ez így korrekt.

Azt, hogy annak idején anyukám mit mondott, illetve a wikin van egy toalett tréning, nem számít kutatásnak.


Szintén nem kutatás, de jelentős klientúra számot tudok neked közölni azokról a gyerekekről, akiket túl korán próbáltak erőszakosan szobatisztaságra szoktatni és ennek később lett meg a következménye.

Ez személyes, de azért érdekelne, hogy miért nem rendelkezik számtalan anyuka a türelem és a kivárás képességével, ami véleményem szerint a gyereknevelés egyik alappillére. Mostanában nagyon divat mindent siettetni.

2012. ápr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!