Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Régen 11-12 hónapos babák...

Régen 11-12 hónapos babák szobatiszták voltak? Vagy mi van? Nem értem! Anyósom, apósom, dédimamák, papák állandóan ezt kérdezik, hogy bilizik-e már? Nem is értem.11 hónapos még csak.

Figyelt kérdés
lassan már bilizni kéne nem?még mindig pelenkázod?meg ilyenek állandóan!nyáron majd jössz a telekre azt megtanulunk bilizni állandóan ez a téma már nagyon unalmas...nálatok is ez van?vagy egyedi eset a családom?:)

2012. ápr. 3. 08:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem idegrendszer függvénye"


Azért azt ne felejts, hogy az első kommentedben ezt állítottad:)

2012. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Én azt állítottam, hogy azt a bizonyos "idegrendszeri érettségi" szintet jóval hamarabb elérhetik a gyerekek, mint 2 év. Nem erőszakosan, hanem a megfelelő motivációval. Nem vagyok az erőszak híve. De a 3 éves korig való pelenkázásé sem.

Rosszul fogalmaztam, amikor azt mondtam, nem idegrednszer függvénye - az, de nem úgy az idegrendszer függvénye, ahogy gondoljátok. Az ürítés - ha a biológia nem csal - egy feltétlen reflex, ami rövisesen egy feltételes reflexhez kapcsolódik. Ez pedig sokkal hamarabb megtörténik megfelelő körülmények között mint 2 év.

Egyébként nem tudom hol vannak a lelki sérült gyerekek akikről beszélsz - mi több teljes generáció vagyunk, akiket úgymond erőszakkal szoktattak le a pelenkáról, mégsem vagyunk lelki sérültek.

És ajánlom, ne betonozd be magad a neuropszichológiába, nézz kicsit körül - nem kell érdekeljen az EC, de ne cikizz mást, ha ebben jobban hisz mint a gyerekek 2 éves kora előtti idegrendszeri éretlenségében. És ha tudnál valami idegen nyelvet, talán utána tudnál nézni másutt is.

2012. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
78%

"Az ürítés - ha a biológia nem csal - egy feltétlen reflex, ami rövisesen egy feltételes reflexhez kapcsolódik. Ez pedig sokkal hamarabb megtörténik megfelelő körülmények között mint 2 év. "


Ez ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb:) Az idegrendszer működése nem csak reflexekből áll, ez már a 60-as években megdőlt a behaviorizmussal együtt.. Embernél vannak úgynevezett kognitív képességek is, melyek erősen hatnak az inger-válasz szisztémára.

Minden egyetemet végzett ember tudja, hogy a világ jóval tágasabb annál, mint amit lát, amit észlel belőle. Tehát, az, hogy mit látsz egy emberből, annak sérüléseit, szobatisztasággal való korábbi gondjait egyáltalán nem biztos, hogy látod.

Az, hogy neked van-e lelki sérülésed, nem a témához tartozik, a fórumot olvasók nem tudnak vele mit kezdeni.


Az, hogy hogyan neveled a gyermeked magánügy, én azonban továbbra is türelemre intenélek, ha esetleg nem produkálja a dolgokat abban az ütemben, ahogyan azt elvárod tőle.

A szobatisztaság időszakát hívta annak idején Freud anális korszaknak, a határok kérdése, az akarom-nem akarom, mind ebben a korban "szabályozódik".

Pontosan a túl hamar szobatisztaságra szoktatott gyerekeknél szokott elhúzódni a folyamat és végül tapasztalataink szerint őket kell még nemhogy 3, hanem sokszor főleg éjjel, akár 6 évesen is pelenkázni.

enuresis, encopresis címszavak altt találsz még erről irodalmat. Jó böngészést és nyugi, senki sem akar bántani:)

2012. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Általában 11-12 hónapos korban a babák még nem szobatiszták, de a baba egyre inkább észreveszi a széklet vagy vizelet távozását is. A szobatisztaság kialakítása fokozatos folyamat, amelyet fokozatosan kell elkezdeni, amikor a baba képes jelezni, hogy szüksége van a WC-re vagy a pelenkára. Általában 2-3 éves kor körül kezdődik a szobatisztaság teljes kialakítása, de minden baba egyéni fejlődési ütemben halad. Fontos, hogy türelmesek legyünk és ne erőltessük a folyamatot a babára. Ha a nagyszülők vagy mások annyira erőltetik, akkor ők annak idejen is rosszul csinálták, ami később az ő már felnőtt gyermekükben frusztrációt és egyéb problémát is okozhat.
máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!