Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 11 hónapos baba szobatisztaság...

11 hónapos baba szobatisztaságra nevelése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Légyszi ne ordítsátok le a fejem.Nagy erő feszítés kellet,hogy ezt eldöntsem.

Szoval a problémánk az,hogy pelus cserénél,öltözésnél mindig nagy a církusz egyszerűen nem bírok vele.Próbáltam lefoglalni,de nem működik torka szakadtából üvölt.Tegnap eljutottunk odáig,hogy a szomszéd idős néni át döcögött,hogy mit művelek a gyerekkel.Elég volt kimagyarázni.Komolyan már csak ebben bízok.

Nagyon értelmes kisgyerek,tegnap elmagyaráztam neki,hogy bilibe pisilünk,és visszük a kutyusnak,6 szor sikerült,de tovább nem tudom hogyan csináljam.Éjjel keltsem e föl,meg ilyenek.Ti hogyan csináltátok?Előre is köszi.


2013. júl. 20. 09:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, valószínűleg az idő szépíti az emlékeket, talán nem másfél, hanem 2 éves korukban lettek szobatiszták a gyerekek. Másrészt, mivel valaki mindig volt otthon, többnyire együtt lakott több generáció, valakinek mindig volt ideje óránként bilire ültetni a gyereket, és nem engedni felállni. Ha ilyenkor sikerült produkálni, azt már simán szobatisztaságnak tekintették. (szerintem, nem biztos). Az meg teljesen megszokott volt, hogy éjjel bepisil egy gyerek.
2013. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Régen mást tartottak szobatisztaságnak.

Ahogy az előző válaszoló írta.

Régen, ha egy gyereket óránként bilire ültettek és nem tudatosan, hanem mert előbb-utóbb úgyis kellett pisilni vagy kakilni, azt nevezték szobatisztaságnak.

De ma már tudjuk, hogy ehhez idegrendszeri érettség kell és csak is a tudatos pisilést és kakilást lehet szobatisztának nevezni.

2013. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

6. vagyok

A bugyipelenkák azok, amiket úgy jelölnek meg, hogy "up&go" És úgy is néznek ki, mint egy bugyika, tehát ezeknek nincsen tépőzárjuk, álló helyzetben is fel lehet adni a gyerkőcre, és ebben rejlik a szépsége, mert a passzív, fekvő helyzet az, ami felbőszíti őket. Állva belémkapaszkodik, és 2 másodperc alatt fenn van rajta. Levenni is nagyon egyszerű, 2 oldalt el lehetőket tépni, nem kell a lehúzgálással bajlódni. Ezek azért kicsit drágábban, mármint a márkásak, kb 80-90 ft körüli áron van egy darab,épp ezért én netről rendelem meg a havi adagot ebből a noname pelusból, a hó első hétfőjén leadott rendeléseket ingyen kiszállítják. És nagyon bevállt, rengeteg pisit képes felszívni, és sosem volt még vele baleset. És hiába márkátlan, szuper puha az anyaga, a lányomnak pedig érzékeny a bőre, úgyhogy nem volt minden pelus jó, amit előtte próbáltunk. Megéri kipróbálni!

[link]

2013. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Oké.Nagyon szépen köszönöm :)
2013. júl. 20. 11:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Én mosható pelusozok születésétől fogva és 11 hónaposomnak még sem jut eszébe szobatisztának lenni. Pedig főleg igazi régi pelust használok, textilpelenka és pelenka védő (úgy mint régen) van modern mosható pelusunk is , de azt akkor használom ha elmegyünk itthonról. Valamint ajánlom a leszoktatós mosható pelust is az olyan mint egy kis bugyika, de be is szívja a pisit.
2013. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd el, nagyon hasznos. Az én kisfiam is elszalad és ordít, ha pelenkázom, de akkor is , ha öltöztetem. Kell türelem hozzá az biztos. Én is gondoltam a biliztetésre, de úgy döntöttem 18 hónapos koráig várok vele. Ő 16 hónapos. A bugyipelus drágább, azért nem használom. Ha semmi figyelem elterelés nem jön be, akkor csak a türelem segíthet.

2013. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Olcsón is lehet bugyipelust venni pl pelenkadiszkontokban, vagy netről. Pl a Labell márkájút. És mégsem 90 Ft, mint az Up&Go. Amúgy igen, tényleg az a legszuperebb, szerintem is, de annyit ritkán adok érte. Biztosan megtalálod majd a legmegfelelőbbet.
2013. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%

Amit tulajdonképpen csináltok, az nem szobatisztaságra nevelés, hanem EC-zés. Sok anyukának jól működő dolog. Figyeli a baba apró (önkéntelen) jelzéseit és a babában is kialakul egy reflex a bilibe pisilésre, akkor is ha egyébként nem tudná még visszatartani a vizeletét. Keress rá erre a neten, nagyon sok infót fogsz róla találni (teljes néven: "elimination communication")

Ha ennyire nem szereti a pelus cserét és ösztönösen is ennyire rá tudtok erre a dologra hangolódni,akkor nektek van kitalálva :)

2013. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%
Az óviban vagy bölcsiben kifogja a gyerek jelzéseit nézni, hogy kell e pisilnie vagy sem? Én is hallottam erről a módszerről, de semmi értelmét nem látom. Valamint szeretném látni iskolásként és felnőttként az ilyen gyermeket, hogyan is van ő a wc-zéssel, nincs e székrekedése, szexuális élete rendben van e stb.
2013. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
pedig de :P
2013. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!