Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves elmúlt és hajlandóságot...

3 éves elmúlt és hajlandóságot se mutat szobatisztaságra, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Feleségem azt mondja, h nagyon utánajárt a témának és nem szabad erőltetni, meg kell várni, amíg magától kényelmetlennek érzi a becsinálást.

Pedig próbálkoztunk jutalmakkal, dícsérettel, magyarázással, de egyszerűen nem akar jönni. 2 éves korában volt egy kis kezdeményezés, de -szerintem- nem volt eléggé következetes feleségem, nem csinálta végig a procedurát, és 2 hét után visszaállt a pelenka (no meg lakásban vagyunk belvárosban, udvar sehol a környéken). Mi a teendő? (Anélkül, h végigolvasnám az ezer bejegyzést a fórumban:)


2016. dec. 18. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Három megoldási lehetőség van:


1. Hagyni, hogy maga irányítsa a folyamatot, esetleg pár hetente felhozni a témát. Előbb-utóbb szobatiszta lesz.

2. Bekeményíteni, szőnyeget felcsavarni, és megmondani, hogy mától nincs pelus és kész. Egy 3 évesnek ennyiből már értenie kéne, de télen nem a legjobb megoldás.

3. Ha jár közösségbe, kérni a gondozónők segítségét.


Szerintem én várnék tavaszig, és ha addig sincs előrelépés, levenném a pelust. Mínuszokban nem vicces, ha bepisil az utcán.

2016. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

"Feleségem azt mondja, h nagyon utánajárt a témának és nem szabad erőltetni, meg kell várni, amíg magától kényelmetlennek érzi a becsinálást. "

Feleséged már most nem tud nevelni. Mi lesz, ha iskolában sem szokik le róla ? Ismerek ilyen gyereket. Neki is ilyen mindent engedő, rábízó szülei vannak. A gyerek most oda jár, ahová való : kislétszámú osztály visszamaradottak számára.

2016. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok, én a következőt tanácsolnám:


Erőltetni tényleg nem szabad "ha nem mész vécére megharagszom,nem kapsz csokit,stb"

Viszont,ösztönözni lehet. Nálunk ami beválik,hogy veszünk nagyon szép.csillogós,kalózos, állatos matricákat. Jól látható helyre kuragasztunk egy a4es papírt amin rajta van a gyermek fényképe. Amikor sikerült a wcbe pisi vagy kaki, akkor együtt a papírhoz megyünk a doboz matricával és kiválaszthat egyet. Fontos hogy a gyerek a matricát kiválaszthassa és maga ragassza fel a paírra. Mindeközben megdícsérjük és elmondjuk,hogy szeretnénk,ha teli lenne a papír matricákkal,mert oda lehet adni a mikulásnak/húsvéti nyuszinak stb hogy a telimatricás papírért cserébe hozzon valamit. A gyerek szereti a matricákat és szereti ha sikerélménye van. Nem minden esetben, de 10ből 7x ez a módszer beválik. Próbáld ki.

2016. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Kettes te egy irdatlan s.eggfej vagy! A gyerek akiről beszélsz valószínűleg nem a rossz nevelés eredményeképp jár speciális osztályba és nem azért volt gondja a szobatisztasággal mert az anyja türelmes volt!!! Hanem azért mert beteg! Te h.ülye állat!
2016. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A többi fejlődéssel hogy áll a gyermeked? Nen lehet, hogy van egy idegrendszeri éretlensége? Az én fiamnál is van. Nála ez a beszédben nyilvánult meg és jó másfél 2 hónapig bepisilt, bekakilt az oviba. Itthűn ugyan nem volt gond. Aztán voltunk felmérésen és ezt ott mondták nekem ezt. Igaz ez nem volt számomra újdonság. Tornát írtak elő neki. Októberben keztük d van javulás. Lehet érdemes lenne felméretni őt üs és fejlsztésel segíteni neki.

A másik az amit a pelusozással kapcsolatos, hogy nappalra érdemes egy kicsit gyengébb pelust vagy a pelenkába teksztil pelust betenni, hogy diszkűnfort érzete legyen nek, hogy ne legyen olyan kényelmes neki legyennneki is motivációja arra, hogy a pelusról leszokjon. Nálun a másik nagy áttörés a lépcsős wc szűkítőtt vettüni nki és arra sokkal szívesebben ül föl. Nem lehet, hogy nálatok is erről lehet szó?

2017. jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!