Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha eddig nem nagyon fejtem...

Ha eddig nem nagyon fejtem csak az elején próbálkoztam vele és most szeretnék kis tejcsit elraktározni akkor ez most okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Tejem van, a babám szépen gyarapszik de annyi ami neki kell (kereslet-kínálat?).hogy csináljam? Minden kajcsi után fejjek vagy elég ha csak egy pár hami után fejek? Mit javasoltok?8 hetesek vagyunk.
2010. júl. 17. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Minél gyakrabban éri inger a melledet, annál gyakrabban telik meg újra.


Minél töbet szedsz ki belőle, annál több termelődik legközelebb.


Úgyhogy beválhat két szopi között is, meg sziopik után közvetlenül is a fejés. Próbálgasd, hogy neked melyik válik be. Mert pl azt se tudom, hogy egy vagy két mellből szoptatsz-e. Ha egyből, akkor lehet azt, hogy egyikből szoptatszt, közben vagy közvetkenül utána meg lefejed a másikat.

2010. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 ciciből szopizunk:)
2010. júl. 17. 14:29
 3/7 xStefix ***** válasza:

1. Ha szoptatás után még marad benned egy kevés tej: ilyenkor leginkább hajnalban ill. a reggeli első szopi után érdemes fejni, mert ekkor termelődik a legtöbb tej, ilyenkor fogsz tudni a legtöbbet kifejni. (Ez azért jobb, mint később napközben fejni, mert így csökken a legkevésbé a következő szopiadag és jó eséllyel a babád sem fog észrevenni semmit. - A nap hátralévő részében egyszerre már csak kisebb tejadagok lesznek/termelődnek meg benned, és lehet, hogy nem is lenne már mit kifejni szopi után.)

2. Ha teljesen kiürülsz szoptatás után: ilyenkor inkább a szopik közti (fél)időben érdemes fejni, mert ekkorra gyűlik össze annyi tej a mellben, amit már ki tud hozni egy tejleadó-reflex.

Mindkét esetben választhatod még a késő esti (a babád elalvása utáni) fejést is.

Hogy milyen tempóban haladsz a kifejt mennyiséggel, rajtad múlik. Ha kerülni szeretnéd a nyüszizést, akkor pár10 milivel kezdj és minden nap próbálj meg mondjuk 10 milivel többet kifejni. Ez elég lassú gyarapodás lesz, de szinte kizárt, hogy befolyásolná a babád tejmennyiségét. Ha ennél bátrabb vagy és bevállalsz egy kis nyafogást, akkor haladhatsz gyorsabban is.

2010. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
most azt próbálom hogy a szopik után ami kicsi marad azt próbálom fejni, majd meglátjuk mi lesz belőle. csak félek nehogy begyulladjon a cicim, ettől rettegek:(
2010. júl. 17. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól gyullad be, ha pang a tej odabent, nem attól, ha kiszeded. :-)
2010. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet hogy hülye a kérdés de mitől panghat odabent a tej?
2010. júl. 18. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát pl attól, hogy több termelődött, mint amennyit kiszopik a babád.


Nagyon gyorsan tud jönni, nekem volt már, hogy este hatkor semmi bajom, kilenckor meg arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a mellem, ráz a hideg és lázas vagyok.

2010. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!