Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Tegnap estig volt tejem...

SOS! Tegnap estig volt tejem :2 óránként szopizott a kislányom! Este észrevettem, hogy kevesebb éjszaka kilódtunk ma reggere meg szinte semmi! Ennyi volt a szoptatás?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 08:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kb 2 hét múlva meg fog jönni, ugyanis a peteérés időszakában csökken jelentősen a tej mennyisége.Ne aggódj, mert az sem tesz jót.Ha alszik a babád, te is pihenj, tényleg a pihenő időszak alatt nagyobb a tejtermelés.Sok sikert:9
2010. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 xStefix ***** válasza:
100%

Nem hiszem, általában nem egyik napról a másikra apad el a tej. (Bár a menzesz körül tényleg jelentősen visszaeshet.)

Szerintem folytasd továbbra is a gyakori szoptatást (ahogy ő kéri) és ha szükségét érzed, próbálj ki valamilyen tejserkentőt is. Én ezen kívül a megfelelő mennyiségű folyadékot (olyan 2-3 liter) és a pihenést, alvást javaslom.

Az üveget NE!!! Különben nagyobb bajotok lehet belőle, mint ami van (vagy lehet, hogy nincs is)... Ne kockáztass!

És a homeos bogyókkal is csak óvatosan, egyszerre egyfélét, mert gátolhatják egymás hatását!

2010. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is kerhetsz szakszeru segitseget.

2010. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Kösznöm szépen mindenkinek a segítséget! Sajnos a helyzet nem javúl tej szinte semmi!Cicire teszem, de csak sír mert nem jön a tejcsi, próbálok fejni elektromos és kézi mellszívóval de 2 ciciből 20-30ml tejet birok csak fejni!
2010. júl. 30. 17:27
 15/19 A kérdező kommentje:
Kedves XStefix hogy érted ezt:(vagy lehet, hogy nincs is) Nem kitalált helyzetről van szó!
2010. júl. 30. 17:44
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem múlt héten volt ez, hirtelen lecsökkent két mell kapacitása 30 ml.re. Nekem a Laktoherb tea+milupa milusan-ból minden teába 1,5 teáskanálnyi. napi négyszer.2 nap alatt visszatornáztam 130 ml-re egy mell tejcsijét. :-)Sok sikert
2010. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 xStefix ***** válasza:

Úgy értettem, hogy lehet, hogy csak olyan "szokásos" tejhiányról van szó nálatok is, ami az első év folyamán többször is előfordul különböző okokból (ugrás, fogzás, betegség stb.). Nem arra gondoltam, hogy csak képzelődsz, dehogy.

De igazad van, tényleg nem fogalmaztam túl jól, ne haragudj! :)

2010. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ne haragugy lehet, sőt bíztos is hogy én reagáltam túl !!De nagyon ki vagyok akadva ! Már végig bőgtem a napot! Szeretek és szeretnék is szoptatni!
2010. júl. 30. 21:00
 19/19 Lynana87 válasza:
Én is szoptattam 2óránként aztán kiderült nem is éhes olyan gyakran csak fáradt.Illetve volt egy időszak mikor az egyik etetésnél nem volt tejem.Tiszta ideg voltam miatta,ill úgy vettem észre h a többinél is kevesebb volt a mennyiség.Ittam a laktoherb teát mintha kötelező lett volna de semmi hatása.És mikor teljes elkeseredésemben kezdtem beletörődni, h tápszeres lesz a babám,akkor volt az h minden etetés után ettem egy kicsit ittam rengeteg folyadékot és mikor aludt a kisfiam én is lefeküdtem.És láss csodát megoldódott a helyzet.Nálam nagyon sokat számított az idegi állapotom is.Volt olyan h majd szét robbant a mellem a tejtől,de ha ideges voltam egyszerűen nem indult el.Megnyugodtam és fél percen belül már ehetett is a picikém.Úgyh neh lemondj a szoptatásról egy kis bökkenő míatt.Én mióta megszületett a fiam szinte állandóan azon küzdök h legyen tejem és megfelelő mennyiségű.Kitartás és ami a legfontosabb nyugalom.Én aztán tudom h könnyű mondani de hidd el az a legfontosabb,mert ha nyugodt vagy a tejtermelésed is normalizálódik.Remélem megoldódik a gondod.
2014. jún. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!