Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápis babák miért kezdhetik...

Tápis babák miért kezdhetik el enni a gyümölcsöket korábban? Úgy tudtam, hogy a bélrendszer érettsége határozza ezt meg, tápszernél és anyatejnél ez miért különbözik?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Ez ostobaság. Miért lenne más a bértendszere annak a babának,aki tápszert kap,mint annak,aki anyatejet. Én már 3-5 hónaposan adtam ez enyémnek almát keksszel,és anyatejes volt. Tápszert nem kapott soha.
2010. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
én 2 és fél hónaposan adtam először őszibarackot. csak 1 hónapig tudtam szoptatni, de a tápszert nagyon bukta is, állandóan szorulása volt. semmi baja nem lett a gyümölcstől. most 4 hónapos és ebédre csak úgy falja a pürés zöldségeket, gyümölcsöket. akkoris elkezdtem volna a kóstoltatást, ha csak anyatejes, sajnos nem tudott az lenni. de nem hiszem, hogy különbség lenne a babák között. én mondjuk nem vagyok híve a tápszernek, kényszerből kellett adnom.
2010. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem különbözik annyira. Nem ostobaság, amúgy mert az anyatej kifejezetten a baba igényeinek megfelelő, a tápszer meg mindenkinek egyforma. AZ anyatejet emiatt könnyebb megemészteni, nem terheli annyira meg a beleket.

Viszont akár tápszeres, akár anyatejes, egész nyugodtan várhatsz a hozzátáplálással, elég sok szemetet ehet még életében, a tápszer meg az anyatej legalább csak jó dolgokat tartalmaz:)

Hiába mondják azt, hogy már 3 hetesen, két hónaposan stb hozzátápláltam, és nem lett baja, ha a tiédnek nincs szerencséje, akkor őneki lehet tőle baja:( Mint ahogy azt sem tudjuk, hogy a mi generációnk fele miért allergiás.

2010. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát, az én generációmban egy allergiás embert nem ismerek. minket még úgy tápláltak, ahogy előtte sokáig. míg ha végignézek a gyerekeim barátain, rokon gyerekeken, barátok gyerekein alig tudok olyat mondani, aki nem allergiás valamire. a nagyon szűk családi körben mind egyformán kezeltük a kérdést és szerencsére a betegség szót távolról sem ismerjük.
2010. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Nekem ezt gyerekorvos mondta, a tápszerben van bifidusz baktérium, és nem kell kivárni, hogy kialakuljon magától. Az anyatejeseknél ez hosszabb folyamat, az anya étkezésétől függ, hogy mennyire gyorsul fel a folyamat.A tápszeres gyerekek kevésbé hasfájósak, így lehet terhelni a bélrendszerüket előbb is.
2010. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosodnak üzenem, hogy az anyatejben is van bifidus baktérium. Biztos részesedése van egy tápszergyárban.



[link]

Hat hónapos kor elõtt a csecsemõ emésztõrendszere még éretlen az anyatejen kívül egyéb táplálék feldolgozására. A tápszeres kiegészítés, a mesterséges táplálásra való átállás és a szilárd táplálék korai bevezetése következtében gyakrabban alakulnak ki felsõlégúti megbetegedések, középfülgyulladás, hasmenés, húgyúti fertõzések, ekcéma, asztma, allergia. Az allergiára hajlamos családokban az anyatejes baba érzékennyé válhat a tehéntejfehérjére, ha az újszülöttosztályon az elsõ három nap során akár egyetlen üveg tápszert is kapott (véletlen, szükségtelen vagy szándékos kiegészítés során).


Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

2010. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
60%

Atyaisten és ilyen orvosok gyógyítanak! Szent ég.

Már lassan ott tartunk, hogy a tápszer a jobb, mert abban minden összetevő "tiszta" és ellenőrzött, míg az anyatej nem ilyen jó, mert amit az anya megeszik, az már alapból fertőzött.. Az így gondolkodók figyelmébe ajánlom ezt a cikket: [link]

Kérdező, valóban jól tudod és jól érzed, hogy a korai hozzátáplálás javaslata egy általános tévhit és rossz gyakorlat. Előttem már idézték Ibolya cikkét, hogy miért.

2010. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
50%

Az allergia egy külön és nagy téma, amit nem lehet annyival elintézni, hogy azért van egyre több allergiás mostanában, mert lassan hátrébb tolódik a hozzátáplálás kezdete! Elsősorban nem ez okozza a gondot, hanem a nagy mennyiségű szintetikus anyag, amivel mindennap érintkezünk. Ezért is rossz azt gondolni vagy azt tanácsolni, hogy az anyuka nyugodtan kezdjen el idő előtt hozzátáplálni, merthogy a régiek is ezt tették és mégis egészségesek. Igen, az ő idejükben még huszadennyi szemét volt az ételekben és a környezetben. Mára viszont mindannyian magunkban hordozzuk a salakanyagokat és folyamatosan ki vagyunk téve a különböző allergéneknek. Ezek folyamatosan rombolják az immunrendszert, ami miatt egyre gyakrabban leszünk mi magunk is allergiásak. Így viszont muszájból is érdemes késleltetni a hozzátáplálást, hogy valamelyest mérsékelni tudjuk az egyébként is fennálló kockázatot.

Szóval ez az egész körfolyamatban zajlik, amiből nem lehet csak úgy hiphop kilépni. Semmiképp nem az a megoldás, hogy akkor mégis kezdjük el hamarabb a szilárdat, mert ha a baba hajlamos az allergiára (ezt előre/kívülről nem lehet tudni), akkor ezzel pont rosszat teszünk neki. És sajnos rohamosan nő az allergiás emberek száma..

Engem is érdekel, hogy vajon mit és hogyan lehet ez ellen tenni. De hogy nem rövidtávú programról van szó, az biztos.

2010. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egyetértek azokkal akik szerint a tápis babáknál sem szabad hamar elkezdeni a hozzátáplálást.

Az én lányom is tápis volt a kezdetektől fogva, én úgy 4 és fél hónaposan kezdtem el az almalevet, az ment 2 hétig majd a baracklevet, + kéthét így már 5 és fél hónapos volt mikor úgy igazából elkezdtük volna a hozzátáplálást, ezt az orvos és a védőnő ajánlotta, szerintük is 5-6 hónaposan kell a tápisokat is hozzátáplálni, sőt én úgy 8 hónapos koráig HA-s tápit adtam neki. Mára 2 és fél éves, egyszer volt lázas, makk egészséges, erős kiscsaj, senki meg nem mondaná, hogy tápis volt.

2010. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!