Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy éjszaka...

Mit csináljak, hogy éjszaka kevesebb tejem termelődjön?

Figyelt kérdés
Nappal 2-3 óránként eszik a 2 hónapos fiam, de éjjel csak egyszer kel fel enni, ilyenkor reggelre, nagyon bedurrannak a melleim. Tudom, hogy fejni kell, fejek is, de csak 30-40 ml-t, mert ugye, ha többet fejek, még ennél is több tej termelődik. Ördögi kör, mit tegyek?
2010. aug. 15. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemtudsz mit tenni.Ne akarj semmit tenni ellene mert sanszos hogy elapad a tejed.Inkább kelj fel éjjel is és fejd le a tejet.Nekem is sok tejem volt a melltartó betét semmit nem ért volt hogy a textilpelus sem.Így néha a rendes pelenkát kellett ketté vágnom és beraknom az felfogta.Örülj hogy sok tejed van.Nekem 3 hónapos volt a babám mikor egyszercsak elment a tejem 4 hónapos koráig tudta néha néha szopiztatni egy picit pár kortynyi összejött,de ennyi.Rettentően éreztem magam,úgy véltem hogy az én hibám,és a babának szügsége van a tejcire.
2010. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

H még csak most állt rá az éjjelenkénti egyszeri evésre, akkor könnyen lehet, hogy pár nap múlva hozzászokik a melled, és kevesebb lesz.

Viszont az első babámmal nekem úgy volt, hogy 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, és bizony volt, hogy hajnali négykor fel kellett kelnem fejni, mert folyt is, és szétdurrantam. Később jobb lett, de reggel csak az egyiket szopizta ki, mert annyira sok volt, hogy nem kellett neki több. Ilyenkor fejtem, és ez kilenc hónapos koráig így ment, amikor már megitta mindkét ciciből. (A lefejt tejet elajándékoztam ismerősöknek, akiknek nem volt tejük.)

2010. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha sok a tejed akkor inkább örülj neki. El is adhatod, mert sok anyának viszont nincs teje. Ki kell magad vizsgáltatni előtte, de tudsz másokon segíteni. 1 L tej kb 1800 Ft. Szóval megéri neked is. De ahogy az előttem szóló írta, el is ajándékozhatod.
2010. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éjjel mindenkinek több teje van, mert ilyenkor több prolaktin hormon termelődik. Ez van.


Próbáld meg, hogy a kihagyott szopi idejében, amikor nem kel fel, annyit fejsz, mintha szopizna a fiad. Így nem fog napról napra több tej termelődni, hanem stagnál a mennyiség.

2010. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
Jól csinálod, de nem kell leállni a 30-40 ml kifejésénél, mert akkor ez a plusz mennyiség fog állandósulni. -> Napról napra egyre kevesebbet fejj ki éjjel, hogy így visszacsökkenjen a tejed. De ahogy felettem is írták, ha még csak most kezdtétek az éjjeli átalvást, akkor jópár napig is eltarthat, amíg átáll erre a szervezeted.
2010. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!