Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 8,5 hónapos kisfiam úgy...

A 8,5 hónapos kisfiam úgy tűnik el akarja magát választani. Mást is ennyire megvisel ez, mint engem?

Figyelt kérdés
Nincs túl sok tejem, de eddig még napi 5x szopott, most meg szinte csak félálomban hajlandó.. Nem fogadja el se pohárból, se üvegből. Sírok esténként az ágyban, mint a sz@ros gyerek, engem ez olyan mélyen érint.. Két dolog volt, amihez feltétlenül én kellek:a szülés, meg a szoptatás, most meg már..
2010. aug. 21. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

csak azért mert nem szopizik nem lesz kevesebb a kapcsolatotok. nagyon sokminden van még az ő életében, amihez feltétlenül te kellesz. az édesanyja vagy és ez olyan valami az ember életében, amiből csak egy van.

ha nem igényli, akkor ne szoptasd, erőltetni felesleges.

2010. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyi idősen választotta le magát és én is rengeteget sírtam, rengeteg tejem volt, de nem kellett neki, pedig tökéletesen csináltunk mindent. Engem teljesen padlóra vágott, de a környezetem sokat segített és amikor már képes voltam elfogadni, akkor hamar túljutottam rajta. Ezután meg lelkiismeretfurdalásom volt, hogy itt van ez a gyönyörű egészséges tündéri gyerek, én meg ilyen butasággal keserítem meg a napjainkat :(

Először a nappali szopikat fújta le (nálunk is 5 volt), akkor azt tanácsolták, hogy az egyébként jól alvó gyereket tegyem mellre éjszaka és hajnalban amikor mocorog picit, félálomban. Így is tettem, így még húztuk egy darabig, de aztán hiába.


Biztosan itt a vége? Mióta csinálja ezt? Nem lehet, hogy csak átmeneti??? Ne add fel, tarts ki még egy picit, hátha csak egy kis sztrájk!

2010. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2010. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xStefix ***** válasza:
65%

A hozzátáplálással hogy álltok?


Egyes babák azért választják el(?) magukat a második félévben, mert túl gyors tempóban történik az étkezések bevezetése. A szilárd ételek új ízei, színei, illatai nagyon izgalmasak és csábítóak tudnak lenni a piciknek, és ha az anyuka "nem vigyáz", könnyen háttérbe szorulhat mellettük a szoptatás. Ezért ajánlják azt a szakemberek, hogy csak nagyon lassan, fokozatosan emeljük az adagokat, mindig csak szopi után kínáljuk a babát, és csak sokára váltsunk ki egy-egy szopit, mert így ki lehet cselezni a szilárd ételek csáberejét. :)

Egyébként az ilyen hirtelen váltás legtöbbször "csak" szopási sztrájkot takar (lásd a fenti ligás linket is), nem feltétlenül jelent azonnal elválasztódást. De mivel sok anyuka nincs tisztában a pontos összefüggésekkel és rögtön megfordíthatatlannak gondolja a helyzetet, tényleg elválasztódás lesz a vége.

2010. aug. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csalódtam volna... :)
2010. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett hozzászólásokat, mind a lelkiekben támogatókat, mind pedig azokat akik konkrét tanáccsal láttak el!:)

3 napja tart, mondjuk ma jobb volt a helyzet, 4x szopott, bár ki kellett fejjek a ciciből elég jó mennyiséget még utána.. Na de nem baj, lényeg, h szopott ma is!!!! ( meg is köszöntem neki, h szopizott még ma:) Volt már mondjuk sztrájkja többször is, de valahogy most máshogy csinálja..

A link nagyon hasznos!!!! Köszi, sok hasznosat olvastam benne!

A hozzátáplálást 4 és fél hónaposan kezdtük a doki javaslatára, mert tápszeres pótlást adtunk 7 hetes korától és a szopás szempontjából jól sült el mert 1 héttel a hozzátáplálás kezdése után elhagyta a tápszert, azóta elég a szopi. 6 hónapos koráig össz 3 féle gyümölcsöt vezettem be, azóta se a mennyiségre hajtunk. Mindig a szopi van előbb, csak aztán a kanalas, így nem váltottam ki egy szopit sem, de kap tízóraira, ebédre, uzsira és vacsorára kanalast. Éjjel 4 hetes kora óta nem kér enni, így én sem ébredek fel etetni..:) Ami most még aggasztott, h nem fogad el más folyadékot a szopin kívül, és ezzel a sztrájkfélével nem nagyon jutott folyadékhoz, max a gyümölcsökből, pedig arra szükség lenne. Mégegyszer nagyon köszönöm a sok kedvességet!:)

2010. aug. 21. 21:17
 7/14 xStefix ***** válasza:

Értem. A 4 hónapos kezdés mondjuk tápszer mellett is rossz tanács volt (bejnye ezért az orvosnak :(), de legalább a szopi megmaradt mellette. Így, amit leírtál, elég jónak tűnik, szerintem akkor valami más lehet a gond. Eddig egyébként mikor és miért sztrájkolt a babád?

A másik gyakori ok a fogzás szokott lenni. Nem jön neki valamelyik hátsója? Azok néha jobban megviselik őket, mint az elsők.

De egyébként bármi lehet.. A folytatás szempontjából mondjuk nem is mindig szükséges, hogy tudd, mi a pontos ok, sokkal fontosabb, hogy próbáld mégis megtartani a szoptatást. A ligás linkben minden benne van ehhez. :)

2010. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs még egyáltalán foga, se első, se hátsó, de jele sem látszik.
2010. aug. 22. 13:25
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem találtam okát azoknak a sztrájkoknak sem. Az első talán attól volt, mikor elkezdtem a cerazette-t szedni. Aztán volt még kb 3x sztrájk, de nem igazán tudom utólag sem kötni semmihez. Nem a legnagyobb melegben, nem amikor megjött, nem jött a foga, nem volt még beteg.. Nem tudom..
2010. aug. 22. 13:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nagyon messze lenne az leválasztódástól és nem tart rég óta, ráadásul már volt ilyen. Úgyhogy kitartás, túl fogtok jutni ezen is! :)
2010. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!