Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jobb áttérni az igény...

Miért jobb áttérni az igény szerinti szopizásról a háromóránkéntira?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

miért lenne jobb?

amugy azt hiszem valahogy én a "kettő közé" fogok beállni, bár ki tudja.

2008. dec. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem jobb!!! Nem tudom ki javasolhat ilyet, de biztosan nem szoptatott sokáig. Én hosszú hónapok óta szpotatok még mindig IGÉNY SZERINT!!! (9 hós kisfiú anyukája)
2008. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem se jobb, az igény szerinti szopi a legjobb, legfőképp a babáknak és bizony az a legeslegfontosabb. Én 8 hónapja szoptatok amikor csak kéri a babám.
2008. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Magatol atall majd. En kicsit rasegitettem, azota 3 orankent eszik, most 3 honaposan kb 120-150 ml-t eszik, ejjel is, 7.2 kg, 3.4 kg volt szuletesnel. Van tejem eleg, igy en a 3 orankenti evesre szavazok. Ez persze nem azt jelenti, hogy ha 2 es fel ora mulva ehezik meg, akor nem adok neki. Vagy ha 3 ora 10 perc mulva lesz ehes akor adok neki. Mindenki azt hiszi, ha valaki 3 orankent etet, akor az azt jelenti, hogy ehezteti a babajat es percre pontosan adja neki.
2008. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig akarsz szoptatni, egy idő után úgyis igény szerint fogsz. Féléves kor után, amikor már mást is eszik egy baba, már nem működik a 3 (4, stb.) óránkénti szoptatás, hanem ha sokat eszik, kevesebbet szopik, ha kevesebbet eszik, többet szopik, vagy hamarabb szopik, ha a szilárd ételre szomjas, ismét soron kívül szopik... tehát nem tudod "menetrendszerűen" kalkulálni, hogy mennyit és mikor fog szopni.
2008. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Szia,nekem a védőnő javasolta hogy térjek át a 3óránkéntira.Mert szerinte 5hetesen sok a 5080g-tegyem hozzá 3880g született.Másfél hete "küzdök",de szerintem feladom,mert van hogy kicsikém már nagyon nyűgös és nem bírja ki.De éjjel van hogy akár 4-4,5órát is kibír tejci nélkül.
2008. dec. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A védőnők és az orvosok sokszor régi nézeteket fújjnak tévesen. Egyértelműen az igény szerintire szavazok, nekem 10 hónapja működik, szinte alig eszik mást a kislányom.
2008. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem miért kellett leszavazni az igény szerinti szoptatás MELLETT szóló válaszokat!!!??? De sok itt a kényelmes anyuka... Persze nyílván ha nem akarsz sokáig szoptatni, akkor szoptass az óra szerint... szépen lassan elapad a tejed :S
2008. dec. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg azert szavaztak le, mert maskepp gondolkodnak errol a dologrol, es ne mondd, hogy kenyelmes anyukak, mert mindenki maga donti el mi a jobb a sajat gyerekenek, szerencsere nem te dontessz mas gyereket hogyan taplalja. Van akinek az igeny szerinti van akinek a gyereke pedig 3 orankent igenyli a cicit. Ne mondd te emiatt valaki azt, hogy kenyelmes anyuka, miert volnal te kulonbb attol, aki maskepp csinalja? Nekem es a babamnak is nagyon jo hogy van egy rendszerunk, ettol meg nem vagyok kenyelmes, es szerintem aki ranez a gyerekemre az eszreveszi, hogy nagyon jol fejlodik, most lett 3 honapos es mar joval megduplazta a szuletesi sulyat, es csak anyatejet eszik!
2008. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem én szavaztam le senkit, és köszi mindenkinek aválászt
2008. dec. 17. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!