Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavaros lehet a kisfiam?

Cumizavaros lehet a kisfiam?

Figyelt kérdés

1 hónapos, néha adok neki pótlást cumisüvegből ami vagy egy két üveg egy nap délután amikor sír az éhségtől miután már hosszú időn keresztül szopizott, a nap többi részében szopizik.

Azért gondolom hogy cumizavaros mert van hogy nyögdécsel nem akar enni és kapálózik a kis kezével. De ezek után mindig elalszik. Lehet hogy az a keves szopizas eleg neki amit 15 perc alatt elintez utana pedig almos lesz? Van hogy kínálom uvegbol és az sem kell neki. De ez nincs mindig így.

1 hónapos babának van hogy elég 15-20 perc evés/ bambulás?


2021. nov. 22. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha kapálózik a kezével és feszíti magát, lehet hogy a hasa fáj.

Próbáld büfiztetni meg a csípőkörzést.

2021. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Miből gondolod,hogy kell neki pótlás? Nem gyarapodott? Kevés pisis pelus? A babák mindig sírnak,nem csak éhség miatt sírhat.
2021. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Az teljesen normàlis, ha dèlutàn sokat van mellen (vagy barmikor maskor, de a dèlutan elèg jellemző).

Lehet cumizavaros, de az is valòszìnű, hogy feleslegesen kap pòtlàst.

2021. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért adok pótlást mert az éhség jeleit mutatja szopizás után, egész nap szépen szopizik, van pisis pelus is bőven,mikor végzett elengedi és elszundikál. Éjszaka a legkönyebb vele, még nyitva a szeme mikor beteszem a kiságyba és elalszik. De van amikor keresi, ha hozzá ér a bőrömhöz rögtön cuppogni kezd, szopja a kis öklét és sír. Ezért adok pótlást. Ha megnyomom a cicim vagy fejni próbálok egy csepp nem jön ki. Pedig állandóan mellre teszem a nap többi részén és még nem állt be a tejem?
2021. nov. 22. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Fejni sosem tudtam,nem mérvadó. Tedd rá minél többet. Az első 3 hónap ilyen,kb.folyton mellen vannak. Beállítják a mennyiséget,plusz csak anya kell. 3 hónap után könnyebb lesz. Ha fejlődik és van pisis pelus,ne pótolj amennyiben szoptatni akarsz. Cumisüveg kényelmesebb,könnyen rákap,hogy meló nélkül is ételhez jut így nem fog szopni mert az melósabb. Ha éhség jelét mutatja,tedd megint mellre. Ha kell,20 percenként. Még nem tökéletes a teknika,több idő kell,míg jóllakik. Idővel ez is csökken ha ügyesedik.
2021. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak egy hónapja vagyok anyuka, rengeteg még a tanulni való és az hogy rájöjjek mi a baja a kisbabámnak még nehéz. De bele jövök én is, csak tudjak rá vigyázni, hogy semmije ne fájjon és szépen gyarapodjon. 3060 jöttünk haza a kórházból, most 4100 kg
2021. nov. 22. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6

mindenki így kezdi. :)

Én állandóan méregettem a fiamat és azon paráztam én is,hogy kevés a tejem. A család támogatott így nem adtam fel ( szoptatni akartam). Most 15 hónapos és szoptatok még mindig. Tarts ki,bízz magadban és majd összecsiszolódtok! Szépen gyarapszik,ha szoptatni akarsz,próbáld azt tenni,amit írtam az előbb. Nyugi,jól csinálsz mindent!

2021. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nagyon szép gyarapodás egy hónap alatt!


Tedd mellre, amikor csak tudod! :)


Nekem ikreim vannak, és allergia gyanú miatt egy hétig csakis egyiküket szoptattam, plusz lefejtem a "diétás" tejet. Ez a babám többet gyarapodott (ugyan nem sokkal), mint aki cumisból "adagot" kapott.


Ha úgy érzed, keveset evett, akkor a pótlást szoptatás után add oda neki. És ha javasolhatom, a MAM egycseppes cumiját használd! Az enyémeknek pont úgy van a szájukban, mint a cici, és úgy is esznek belőle, meg-meg pihennek közben.

2021. nov. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!