Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szükséges mellszívó készüléket...

Szükséges mellszívó készüléket vennem a szülés után a tej belövelésére? Ha igen, milyen fajtát ajánlatok?

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első napokban semmiképp se használj mellszívót, szoptatós teát stb. Ezeket CSAK akkor kell alkalmazni, mikor apadni kezd a tejed. (HA...)

Egyébként kézi tökéletesen jól bevált nekem, Medela Harmony, elég sokat fejtem egy időben vele, napi 4x is, és sose kaptam ínhüvelygyulladást!:) De dicsérik az Aventeset is.

2012. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi csak kinéztünk egyet a boltban és mikor benn voltam a kórházban és láttam,hogy szükség van rá akkor vette meg a párom. Fölöslegesen nem akartam előre megvenni,ha pl. nem is lesz tejem Medela kézit használok.
2012. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előre ne vedd meg, a kórházban tedd minél többet mellre a picit, nála jobb nem kell a belövelléshez :-)

Egy Avent kézi van nekem eladó hibátlan állapotban, tartozékokkal és Aventes ajándékokkal, de előre felesleges megvenni tényleg. mikorra várod a picit?

2012. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem szükséges venni,csak ha Te biztonságosabbnak érzed,akkor vegyél- nah meg ha sok tejed lesz,esetleg szopi után is le tudod fejni,és eltenni későbbre./fagyasztani/

Kislányomat nem tudtam szoptatni,mind2 mellbimbóm befelé forduló,ráadásul szegénykém besárgult és aluszékony volt,így 7 hónapig fejtem neki,tehát tudom mi az a fejés :D Kézi Aventosom volt akkor!

Jelenleg kisfiam szopik,de a maradékot lefejem,és fagyasztom.Most kaptam egy elektromos Aventet,mert a kézitől 7 hónap után már rettenetesen fájtak az ujjaim a pumpálástól.

2012. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Október elejére várom a babát. Ha van eladód ird meg a részleteket privátba. Még nem tudom fogok-e venni; de pár nap alatt eldöntöm, ha itt a lehetőség.

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 15. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem vettem előre, előbb is jött a baba, és úgy lenézett a kórházban az egyik nővérke...

Aztán vettem Philips Aventeset, nagyon jól bevált. Azért szeretem ezeket a cuccokat, mert úgy csinálták meg, hogy minden jól összeilleszthető a másikkal. Pl. lefejem a tejet a tejtároló edénykébe, és amikor kell, akkor ebből az edénykéből cumisüveget varázsolok :)

2012. júl. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én vettem, első gyerekemmel kb.havonta 1x kellett, amikor kezdett begyulladni a mellem.

2.babám 3 hónapos, eddig még nem volt szükség a mellszívóra.


szerintem előre ne vegyél, hátha nem is lesz rá szükséged. csak nézd ki, melyik tetszik és a párodnak is mutasd meg, ha kell, ő is meg tudja venni.

amiatt sem jó előre megvenni, mert nem tudhatod, hogy csak ritkán lesz rá szükség, vagy talán folyamatosan.

tesóm nem vett előre, náluk sajnos gond volt a picivel, így neki egy elektromos, profibbra lett szüksége.


nekem Avent kézi mellszívóm van, ha néha kell csak, akkor ez nagyon jó választás.

2012. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem 3 hetes a babám és nagyon örülök, hogy előre megvettem a medelat ugyanis már beton volt a mellem de a pici annyira sehogy szopott, hogy nem lövellt be.

Majd a medelával nekiugrottam és hamar megoldódott, azóta is van bőven neki és tartalékba is (jó ezt mondjuk 3 hét tapasztalattal írom, de csuda örülök, mert se anyósom, se anyukám nem tudott szoptatni babát, szóval a rossz hajlam megvolt...)

2012. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!