Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire szükséges a mellszívó?

Mennyire szükséges a mellszívó?

Figyelt kérdés
Érdemes előre beszerezni vagy ráérek, amikor már kelleni fog? Esetleg teljesen kihagyható?

2022. febr. 23. 23:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Vettem, mert eröltette mindenki.

3 éve ott csücsül a polcon.

Fiamat 13honapig szoptattam. Ezalatt 1x lett mellgyulladásom, de akkor is inkább kézzel kinyomkodtam.

Lányom 5 hónapja szoptatom.


Megvettem 15ezerért, majd talán 5ért el tudom adni, pedig bontatlan

2022. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szükségem volt rá. Már a kórházban belövelt a mellem, annyira, hogy fél éjszaka fejtem. Rengeteg tejem volt.
2022. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

1.


Bocsi a megfogalmazásért de ez baromsàg.



A gyerek kell a stimulaláshiz.


Szerintem elég bérelni a biztonság kedvéért.


Alapvetően a legjobb, ha ki tudod bekkelni nélküle, akkor áll be a leghamarabb, de mellgyulladás közeli állapotban sokkal könnyebb egy mellszívóval, mint kézzel fejni.


Más kérdés, ha szeretnél előre fejni, mondjuk program miatt.

Nálam ez nem volt opció, egyik sem fogadta el lefejve.


( 2,5 és 2 èvig szoptattm a gyerekeimet, ebből 1 évet egyszerre a 2-t)

2022. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem, mert úgy gondoltam, hogy tuti kelleni fog, mellgyulladás elkerülésére meg egyébként is. Nagyon vagány elektromosat vettem egyből, használtam vagy 3x, egyszer sem tudtam vele kifejni semmit a cicimből, kőkemény volt de lejött vagy 5ml fél óra szenvedés után. Kézzel sem tudok fejni, egyébként, cserébe szerencsére így sem lett mellgyulladásom. A lányom az első évben iszsz szoptattam, most 1,5 éves, még mindig szopizik reggel-este, sosem volt gond az ellátottsággal. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy hasznos lenne. Én is először egy kézivel kezdenék, ha úgy látom, hogy kell, simán mert az olcsóbb és legalább meglátom, hogy működik-e.


Amit vennék, és venni is fogok a következő babánál, az a tejgyűjtő kagyló. Nekem mindkét mellemben megindult a tejleadó reflex szoptatásnál, és rengeteg tejem ment kárba, amíg ott csöpögött az egyikből, miközben szopizott a másikból.

2022. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem koraszülött volt a baba, az elején fejtem neki a tejet. De adott volna a kórház mellszívót. Ha nem tudtak volna adni, akkor is lett volna pár nap beszerezni a férjemnek, mert az előtejet kézzel fejtük. Utána viszont nagyon jó volt a saját gépi mellszívó, mert 3 óránként fejtem, így is fárasztó volt.
2022. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
48%
Én 2 évig szoptattam igény szerint. Egyszer sem használtam mellszívót.
2022. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

1! Ez milyen butaság már, amit írsz.....

2 év szoptatás után még 2.5 év volt, mire elapadt a tejem. 1x sem fejtem.

2022. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
Én vennék legalább egy kézit. Volt mellgyulladásom, hirtelen jött a semmiből nagyon jó volt h volt mellszivo.plusz ha valami miatt esetleg nem tud szopizni a baba jó ha tudsz egybol fejni. (Mondjuk a kórházban adnak ha kell )
2022. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!