Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan sikerült leszoktatni...

Hogyan sikerült leszoktatni babátokat a cicizésről és hány hós volt?

Figyelt kérdés
Akinek cicire aludt el babája és már leszoktatta,az hogyan altatta el a kicsit?14hós most a kislányom.Napközben az esti altatással összesen 2-szer igényli még,éjszaka viszont2-3alkalommal még mindig ébred és így alszik vissza.Miután leszoktattátok babátokat mennyi idő után apadt el teljesen a tejcsi?
2010. szept. 12. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Közel 32 hónapos volt a lányom most augusztusban, amikor azt mondtam nekem elég volt. Már régóta próbáltam leszoktatni, apránként elvenni a szopikat tőle, de nekünk ez nem vált be. Még mindig sokszor szopott egy nap, akár 4-5x is + éjszaka 0-2x.

Ezért egy este úgy döntöttem, hogy nem lesz több szopi. Sírdogált vagy 40 percet, de nem hagytam magára, mondtam, hogy már nagylány (kedvenc szava az "egyedül", öltözésnél, evésnél stb.), aki egyedül öltözik stb, annak nem kell már a cici, anyának már fáj... Összebújtunk, aztán valahogy elaludt. Éjjel is ébredt első nap, ekkor is nyafizott, de nem volt olyan vészes műsor, mint az esti. Napközben is próbálkozott, de a délutáni alvás előttit kivéve könnyen eltereltem a figyelmét.MÉg kb 2 napig volt húzosabb az altatás, de egyre jobb. Azóta éjjel már nem kel(legalábbis nem veszem észre). Kialakítottunk egy újabb altatási ceremóniát, összebújás, éneklés, túléltük. A mesélés nálunk előbb van, mert nagy dumás és azon felpörög, ő is mesél. Egyébként pont ma 3 hete történt az utolsó szopi.

Nekem az utóbbi időben már nem feszültek a melleim a tejtől, nem ez volt már a fő tápláléka a gyerkőcnek. Egyszer kellett csak fejnem minimálisat az egyik mellemből, mert egy kicsit feszített. MÉg ha megnyomom a mellemet még ürül belőle valamennyi. Állítolag az utolsó szoptatás után még kb. 40 napig lehet tej a mellben.

2010. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos, és 1 hete nincs cici. Mindent ugyanúgy csináltam, mint amikor szopizott, de most nem adtam neki cicit, csak összebújtunk. Simogattam, ringattam kicsit, és elaludt. . MÁsnap követelte, de kapott helyette kakaót. Harmadnap már a kakaót követelte. Most egy hét után már kakaó után tudunk fogat is mosni, nem az az utolsó, de az összebújást még mindig igényli. Még sokat feszít a cicim, és időnként jön belőle tej, de remélem, lassan elapad:)
2010. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

10 hónapos volt a kislányom amikor leszoktattam az éjszakai cicizésről,mert már totál fáradt voltam a rengeteg éjszakázástól. Az aludj jól gyermekem módszert alkalmaztam, 3 nap alatt bevált,azóta átalussza az éjszakát. 13 hónapos koráig még este és reggel szopizott, az estit hagytuk el utoljára, viszont azt nem hagytam,hogy cicin aludjon el.

Cumisüvegből próbáltam adni a tejet, nem kellett neki,úgyhogy elaludt tejcsi nélkül. Másnap már meg se próbáltam a cumisüveget, vacsira kapott tejpépet, aztán fürdés és betettem az ágyába. Aludt szépen,nem volt gond.

Pár nap után már nem volt tejem, gyorsan elapadt.

2010. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

1. 21 hónapos volt és leszokott

2. 18 hós és még cicizik, majd magától leszokik

2010. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hónapok múltán is tudtam préselni egy cseppet-nem ezt kérdezted,csak szerintem tök érdekes.
2010. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!