Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatáskor minden nő hízik?

Szoptatáskor minden nő hízik?

Figyelt kérdés
Miért hízunk abban az időszakban?
2022. dec. 5. 14:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19%

A hízás, súly megtartása, fogyás hármas a bevitt és felhasznált kalória aránya szabja meg. Igen, szoptatás alatt is, még akkor is, ha sok nő ok nélkül próbálja azzal hitegetni magát, hogy a hormonok miatt van. Vannak bizonyos ritka esetek, amikor valóban hormon gondok miatt van hízás, de az esetek túlnyomó többsége nem emiatt van. Csak könnyebb ráfogni erre.


A szoptatás kalóriát éget el. Ha normál szinten van a napi kalóriabevitel, tehát a napi aktivitást és a szoptatást fedezi többlet nélkül, akkor súlymegtartás lesz. Ha kevesebb a bevitt kalória, akkor csökken a súly. Ha több a kalória, akkor pedig hízás lesz belőle.


A legtöbb nő szoptatás alatt nem a mennyiséget növeli, hanem a minőséget figyeli. Vagy többet visz be, de többet is éget el az aktivitás növelés miatt. Ezért a többség fogy szoptatás alatt.


Azok, akik híznak, jellemzően mozgásban szegény életmódot folytatnak a baba mellett is, rosszabb esetben továbbra is a kettő helyett kell enni téves szokást tartják szem előtt az étkezésben, ezért nem tudnak megszabadulni a terhesség alatt rájuk rakódott súlyfeleslegtől, sőt, gyakran hízásnak indulnak.


Megfelelő táplálkozás, rendszeres mozgás kell a fogyáshoz. A szoptatás pedig csak grátisz kalória égető tevékenység.

2022. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Mind a 2 szoptatás alatt közel 10kg-kat fogytam.

Nem voltam amugy sem olyan hajj de kövér, de mire levalasztottam a gyerekeket magamnak nemtetszően vékony lettem.

2022. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
#11, azért azt ne tagadjuk le, hogy van a hormonoknak hatása. Én a szülés utáni első hónapokban nagyon gyorsan fogytam, már attól féltem, hogy bajom lesz. Pedig zabáltam. Nem kettő helyett ettem, hanem három helyett, édességet is zacskószám. Ugyanezzel az étkezéssel egy fél évvel később (mikor még mindig szoptattam) nagyon durván híztam volna, pedig aktívabb is voltam, és a babám minimálisat evett az anyatejen kívül. Akkor már figyelnem kellett, mennyit (és mit) eszem.
2022. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
13kg-t fogytam a 2 év szoptatás alatt. És 1.5x többet ettem,mint a férjem. Kalács,csoki, karamalz, limonádé, minden ment folyamatosan.
2022. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
Èn hìztam szoptatàs alatt, de ez egyènenkènt vàltozò, nincs rà egyseges minta.
2022. dec. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
42%

14 es vagyok.


Miért lettem 0%? Mert ettem éjjel-nappal, mégis fogytam folyamatosan?


Ez van. Ez a hormonok hatása. Ha a bevitt kalória számított volna, 300 kg-osra hízok.

Nem volt olyan perc,hogy ne lettem volna éhes...

Cserébe ömlött a tejem kb.

2022. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%
Örültem, hogy terhesen hányingerem van az édességtől így nem híztam olyan nagyon sokat, erre szoptatás alatt még dugi cucc is kellett mert ha nem ettem apadt a tejem +10kg lett a vége😭
2022. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
84%
11. A te logikád alapján a pcos-esben szenvedő is csak zabál, ugye? Annyira imádom amikor nulla tudással ide böfögi, hogy csak edzeni kéne meg nem zabálni. Menjél, nézz utána aztán utána gyere vissza okoskodni.
2022. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18


Szerintem nem olvastad el figyelmesen, amit írtam. Ez is benne van, olvasd vissza nyugodtan: "Vannak bizonyos ritka esetek, amikor valóban hormon gondok miatt van hízás, de az esetek túlnyomó többsége nem emiatt van."


Egyáltalán nem azt írtam, hogy mindenki, aki hízik, az zabál. Kiemelten leírtam, hogy van hormon gondos hízás is. Előbb olvasd el máskor, mielőtt máskor rögtön támadni kezdesz.

2022. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Első gyerekkel szoptatás alatt 17 kg-t fogytam. Másodikkal pedig 21-et híztam, ami magától lement, amint abbahagytuk.
2022. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!