Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatáskor minden nő hízik?

Szoptatáskor minden nő hízik?

Figyelt kérdés
Miért hízunk abban az időszakban?
2022. dec. 5. 14:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem híztam a terhesség alatt sem, de szoptatás alatt meg aztán fogytam is. Pedig nem vontam meg magamtól a falatot 😂
2022. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%
Én fogytam/fogyok szoptatás alatt, de én direkt. Ha azt ennék amit és amikor akarok, biztos híznék. Amúgy is hízékony vagyok, 120 kg-al mentem szülni most 110 vagyok és 5 hós a baba, csak szopizik. De valakiről csak úgy olvadnak le a kilók, hát rólam nem 🙄
2022. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, van olyan, aki rengeteget eszik, mégis fogy, pl. én a mellmániás kisfiammal. Édesanyám viszont minden esetben szoptatás alatt hízott el (sokat evett-ivott, hogy legyen teje, de nem nagyon volt). A tesóm a másodiknál szülés után elkezdett fogyni, aztán hízni, nála kiderült, hogy a pajzsmirigyével lett gond.
2022. dec. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

19. Ritka eseteket írtál, de egyáltalán nem ritka. Szülés után a legtöbb nőnél felborul a hormonháztartás és elképesztő nehéz fogynia. Tudod milyen érzés hallgatni, hogy ne zabálj, miközben te tudod hogy nem zabálsz. És ez nem ritka. A pcos sem ritka. Óvatosan a szavakkal, mert nem tudod kinek mikor találsz be a kedves kis jelzőiddel.


Ezt írod:

Azok, akik híznak, jellemzően mozgásban szegény életmódot folytatnak a baba mellett is, rosszabb esetben továbbra is a kettő helyett kell enni téves szokást tartják szem előtt az étkezésben, ezért nem tudnak megszabadulni a terhesség alatt rájuk rakódott súlyfeleslegtől, sőt, gyakran hízásnak indulnak.


Megfelelő táplálkozás, rendszeres mozgás kell a fogyáshoz. A szoptatás pedig csak grátisz kalória égető tevékenység.


Szóval ne mentegesd magad, tanulatlan bunkó voltál, remélem büszke vagy magadra!

2022. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én mindkétszer híztam szoptatás alatt. Pedig nem ettem kettő helyett. Volt tejem bőven enélkül is. Ja, és a fiam napközben csak babakocsiban aludt, és ott is csak akkor ha toltam. Maratoni sétákat tettem minden nap. Utána extra mozgékony lett és folyamatosan futottam utána. Mégis híztam az elválasztásig.
2022. dec. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én a terhesség alatt plusz zsírt nem szedtem fel, viszont nem volt nagy étvágyam, terhesség előtt nagyobb volt, édesseget például nagyon ritkán kívántam. Most viszont a szoptatás miatt hatalmas étvágyam lett. Elképesztő falásrohamok jönnek rám, pedig próbáltam ellene mindent, kiegyensúlyozottan táplálkozni, de nem bírom ki, hogy ne egyek édességet. 4 hónapja szoptatok, és tartom a súlyom, amit az edzésnek köszönhetek. Ennyi evés mellett bőven felszedtem volna jó pár kilót. Estig egészségesen kajálok, aztán este jön az édesség utáni vágy, és képtelen vagyok kibírni, hogy ne egyek. Este eszek a legtöbbet, meg néha éjszaka is ki kell mennem nasizni. Aztán reggel az edzéssel kompenzálom ezt a sok kalóriát.
2022. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!