Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha 1-2 etetést tápszerrel...

Ha 1-2 etetést tápszerrel oldanánk meg, az még nem baj, ugye?

Figyelt kérdés

Alapvetően anyatejes a babánk, viszont az éjszakai/hajnali ébredései miatt kezdek olyan lenni, mint egy zombi.

8 és 9 között alszik el a lányunk, hajnal 1 és 2 között ébred először, hogy éhes. Utána pedig 5 és 6 között újra. 3 hete nem aludtam egy jót, férjem is felkel velünk ilyenkor, őt egyáltalán nem viseli meg. Emiatt mondta, hogy az éjszakai etetéseket átvállalja szívesen. Viszont nem szoktam fejni, nem lenne annyi tejem, hogy egyen is a baba + az éjszakai etetésekre is legyen fejve tej.


Emiatt gondoltunk a tápszerre, hogy éjszaka azzal oldanánk meg, vagyis a férjem azzal oldaná meg. Így működhetne a rendszer, nem?


2022. dec. 16. 07:27
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
De a szoptatást leszámítva minden más gondját megoldja az apja is. Már annyira fáradt vagyok sokszor, hogy nem ébredek fel arra sem, ha sír. Férjem szokott ébreszteni engem is.
2022. dec. 16. 08:14
 12/40 anonim ***** válasza:
64%

Akkor ne szoptasd, hajrá.

Viszont jobb ha tudatosítod, hogy a gyereknevelés n sétagalopp. Az elkövetkező 18-20 évben még rengeteg problémátok lesz, és ha mindegyik elől így tervezel elmenekülni, akkor nem sok jót jósolok nektek.

2022. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Miért menekülés az, hogy olyan megoldást próbálunk kitalálni, ami a babának és nekem is megfelelő?
2022. dec. 16. 08:18
 14/40 anonim ***** válasza:
57%
Mert ennek az lesz a vége, hogy lecsökken a tejed mennyisége, és pár héten belül el is fogy. Bár ahogy a hozzáállásodat elnézem, ezt egyáltalán nem bánnád.
2022. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

Azért probléma, mert 3 hetes a baba. Még próbál alkalmazkodni a világhoz, még épphogy megszületett. Te meg már sírsz, hogy fáradt vagy. Mit gondoltál, amikor gyereket vállaltál? Hogy megszületik, és majd szépen alszik, mint a kisangyal?

Az, hogy 2x eszik, az hidd el, sétatlgalopp ahhoz képest, ami később lesz.

A fiam is így kezdte, eleinte evett 2x, aztán csak 1x. 6 hetes korától átaludta az éjszakát. 3 hónapos koráig. Azóta meg hol jobb, hol rosszabb, hol meg kimondottan rossz. Van, hogy 2x kell átmennem hozzá, van, hogy 8x.

És még csak 7 hónapos, a foga sem jön.

Szóval ha már most így állsz hozzá, akkor fognak még meglepetések érni később. A férjed meg persze, átvállalja az éjszakát. De hosszú távon ő se fogja bírni. Neked is ki kell venned a részedet, ha tetszik, ha nem.

2022. dec. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Férjem bírja így jó 25 éve, szóval őt nem féltem. Mint írtam, kevesebb alvással működőképes, mint én.


Ennyi empátiát azért ne gyakoroljatok irányomba. 😅

2022. dec. 16. 08:34
 17/40 anonim ***** válasza:
77%
Hogy alszotok? Az egész probléma 90 százalékban megoldódna, ha vele aludnál, és amikor felsír, egyszerűen a szájába adnád a melledet. Akkor tudna az egész család nyugodtan aludni, te is, a férjed is és a baba is. Tudom, mielőtt megszületik, mindenki úgy áll hozzá, hogy ezt aztán nem, de a józan észnek néha felül kell írnia az elveket.
2022. dec. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
6-8 hetes kora körül tervezzük átrakni majd a saját szobájába, egyelőre velünk alszik még.
2022. dec. 16. 08:40
 19/40 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodtan. Mi alapból pótoltunk mert nem evett mennyiségeket, nem jól szopott, és én is az éjjelit a hamarabbi fektetés miatt tápszerrel csináltam pár olyan eset után hogy majdnem elaludtam a fotelban a kezemben a gyerekkel. A cumisüvegből hamarabb megette, én pedig fejtem, azt kapta másnap pótlásnak, és utána tápszert ha kellett.

Nem lett semmi baja, tök jól működik azóta is, igaz én bimbóvédőt is használok, mert magas a szájpadlása és nem tud jól rátapadni a cicire, lehet hogy emiatt nincs cumizavara nem tudom.

Amiket olvasok a szoptatásról, sokmindent "nem jól" csinálok, már rég nem is lehetne tejem és mégis van. Igaz én a tápazert se tartom ördögtől valónak.

Én azt javaslom hallgass magadra, ha úgy érzed jobb lenne próbáld meg, azzal ha kiírod ide csak jól lehordanak aztán nem mersz majd semmit csinálni mert valaki szerint úgysem jó.

2022. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
42%
Nem éjszaka termelődik a tej, ez nem így működik, h.lyeségeket ne terjesszetek már ha nem értetek hozzá.
2022. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!